Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hopes

Najlepsze ram 2x8 GB za 700-800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualne MOBO i macho. Chcę się przesiąść z 2x4 GB 1600 - powód zmiany 8 GB nie wystarcza a chcę kupić RAM których już nie zmienię. KLIK na 2x8 GB najlepszej jakości za jaką można otrzymać w kwocie 700-800 zł. Ewentualnie proszę o wskazanie ram cena/jakość przy uwzględnieniu ciut cena<jakość. Ram będzie kupywany w alsen albo komputroniku, ewentualnie w Poznaniu mogę odebrać w sobotę/niedzielę. Proszę o fachowe rady.

 

Edit: Widzę że proline ma w sobotę na ul. Ratajczaka 23 61-815 więc będę miał blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TridentX 1866 CL8 /2133 CL9 / 2400 CL10 ale widzę ,że ceny są teraz trochę wyższe i dochodzą do 800zł.

Właściwie wszystkie te komplety są na podobnych układach ale oczywiście jak się kupi wyższy model to jest pewne ,że będzie chodził na podanych ustawieniach.

Nie wiem jak tam z chłodzeniem ale pewnie można podnieść wentylator trochę jak się nie będzie chciało zmieścić. Pamięci w 2/4 slocie ( licząc od CPU ) powinny pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś się stanie jeśli od cpu 2/4 będę miał puste i włożę ram w te dalsze? Widzę że proline ma w sobotę na ul. Ratajczaka 23 61-815 więc będę miał blisko. Te KLIK będą najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamięć włożysz do slotu 3 i 4 to nie będziesz miał dual channel. Prawidłowa konfiguracja to sloty 1 i 3 lub 2 i 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem co chciał powiedzieć @Woomack

Pamięci w 2/4 slocie ( licząc od CPU ) powinny pasować.

Jakaś alternatywa? Czy tylko TridentX wchodzą w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo producentów i różnych modeli poszukaj np na agito i popatrz na wysokość kości (szukaj na stronie producenta jaką mają wysokośc) żeby ci weszły w wysokości albo mineły się z coolerem. Gskile mają zsuwany grzebień i po zsunięciu 39mm. A tutaj ich wyniki. Z tego co widzę Woomack testował niejedne kości i warto go posłuchać zajrzyj w to co ma w stygnaturce.

77400dddf17d8dcb.jpg

 

tug.jpg

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach

 

http://pclab.pl/art59350.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze są Samsungi bo mają najniższe opóźnienia ,które można jeszcze obniżyć ,a pewne Samsungi są tylko w TridentX. RipjawsZ mają mieszane układy, czasem też są na Samsungach ale zwykle na Hynixach. Dobre Hynixy też są wydajne ale większość nowych pamięci jest na średnich Hynixach CFR/MFR ( tzn na 2600+ chodzą na CL12 ). Tylko Patriot ma Viper III 2400 CL10-12-12 na lepszych MFR ale kosztują tyle samo co TridentX 2400 CL10 to chyba lepiej kupić G.Skille.

Corsair nie ma nic dobrego i wszystkie ich komplety są droższe od konkurencji. 2133 i niższe są mieszane i zwykle na Micronie co ledwo robi 2200. Wszystko wyższe jest na Hynixach i to bez specjalnej selekcji ( np 2666 są CL12 i to w Dominatorach Platinum ).

Team Group nie produkuje pamięci na Samsungach od prawie 2 lat i wszystko 2133+ to Hynix ( jak ktoś widział w sklepie 2400 CL9 Xtreme lub CL10 Vulcan to są leżaki magazynowe ).

Avexir nie miał Samsungów i wszystko robi na Elpidzie ( zwykle niskie serie ) i Hynixach ( zwykle 2133+ ).

ADATA ma właściwie same Hynixy ale nie wiem dokładnie co siedzi w 1600-1866 bo takich nie testowałem.

Geil też Hynix nie wspominając o ich średniej kontroli jakości.

Kingston ma wszystkie lepsze serie na Hynixach ale chociaż robi dobre profile SPD/XMP więc wydajność jest przyzwoita jak ktoś nie chce się bawić timingami.

 

W sumie nie ma nic lepszego od TridentX w cenie do 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem te G.Skille 2 dni temu. Niby 2T a chodzą bez problemu na 1T :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Intelu nie ma problemów z 1T ale na AMD zwykle musi być 2T. G.Skill dba o kompatybilność więc profile ( zwykle 2 prawie takie same ) są na 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...