Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Best93

Crucial m4 64Gb aktualizacja firmware

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój komputer wyłączał się po 60min pracy.

Niezależnie od tego czy coś na nim robiłem, czy nie - 60min od włączenia i zwiecha systemu.

 

Wyczytałem dziś, że to wada fabrycznych firmware dysku crucial m4 64Gb. Po 5000+h (około) pracy dysku, zaczyna się opisany wyżej problem.

 

Wyczytałem też, że do aktualizacji firmware potrzebny jest drugi dysk z windowsem.

Problem w tym, że winda stoi na Crucialu, a drugi dysk HDD 1Tb nie ma zainstalowanej windy - jest zapełniony danymi w 95%, więc nie zainstaluje tam windowsa czy linuksa, bo nie uśmiecha mi się kopiowanie 900Gb danych.

 

Czy jest jakaś możliwość, żeby dało się zrobić update z użyciem wymienionych wyżej dysków?

Czy jedyny sposób to pożyczenie od kogoś dysku lub zrobienie tego u kogoś na drugim komputerze?

Z góry dziękuję za pomoc, nigdy tego nie robiłem, a nie chce zniszczyć dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ty weź ten dysk do kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ty weź ten dysk do kogoś?

 

Chodzi mi właśnie o pominiecie zanoszenia do kogoś/pozyczania dysku. Pracuję w takich godzinach, że jest mi po prostu ciężko to załatwić.

Może jest jakiś sposób, którego nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Gdzie to wyczytałeś że potrzeba drugi dysk z Windowsem,bo według mnie to wystarczy uruchomić komputer z CD lub pendrive'a z obrazem ISO nowego firmware.

Konkrety tutaj.

Pobierz PDF z instrukcją aktualizacji i ewentualnie przetłumacz na polski.

Gdy aktualizowałem firmware swojego Kingstona to usunęło wszystkie dane z dysku także trzeba zrobić obraz systemu i potem przywrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytałeś że potrzeba drugi dysk z Windowsem,bo według mnie to wystarczy uruchomić komputer z CD lub pendrive'a z obrazem ISO nowego firmware.

Konkrety tutaj.

Pobierz PDF z instrukcją aktualizacji i ewentualnie przetłumacz na polski.

Gdy aktualizowałem firmware swojego Kingstona to usunęło wszystkie dane z dysku także trzeba zrobić obraz systemu i potem przywrócić.

Na stronie cruciala jest napisane, ze wystarczy ściągnąć "crucial ssd firmware update utility". Pobrałem najnowszy plik z 070h i postępowalem według instrukcji. Nie było tam mowy o uruchomieniu komputera z płyty CD czy pendrivea. Miałem uruchomić program, co zrobiłem, komputer miał się zresetować i sam uruchomić w trybie do aktualizacji firmware. Uruchamia się ponownie, ale włączył się normalnie. Nic do aktualizacji się nie uruchomiło. Powtórzylem 3x i dalej to samo. Może mam coś w biosie jeszcze ustawić wcześniej? Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

 

Ps: jest to crucial m4 2,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Na stronie Cruciala pisze także że można wypalić botowalne ISO i z niego uruchomić komputer.

Jest 3 pozycje;

1.Aplikacja pod Windows7

2.Aplikacja pod Windows8

3.Ręczne pobieranie pod Windows lub Mac

Jaki jest kontroler na tym dysku bo jeśli Micron to są problemy.

 

Program do flashowania wymaga Net.framework 4.0

 

Swojego Kingstona aktualizowałem właśnie z bootowalnej płyty CD z obrazem ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cruciala pisze także że można wypalić botowalne ISO i z niego uruchomić komputer.

Jest 3 pozycje;

1.Aplikacja pod Windows7

2.Aplikacja pod Windows8

3.Ręczne pobieranie pod Windows lub Mac

Jaki jest kontroler na tym dysku bo jeśli Micron to są problemy.

Program do flashowania wymaga Net.framework 4.0

 

Swojego Kingstona aktualizowałem z bootowalnej płyty CD z obrazem ISO.

 

Ok spróbuję ręcznie jak wrócę z pracy. Nie mam stacji CD wiec pendrivem może się uda.

Mam bios UEFI wiec to jest przyczyną problemów tak mi się wydaje. A co do kontrolera, nie wiem jaki mam, sprawdzę jak będę w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

bosze... robiłem update z 5 dni temu

ściągasz rufus-1.4.10

ściągasz i wypakowujesz http://eu.crucial.com/wcsstore/CrucialSAS/firmware/m4/070H/crucial-m4-070h-07-00.zip

 

podłącz pena, odpal rufusa, wybiesz obraz i włala - pena wyczyści Ci więc szykuj go na format

przy reboocie odpalasz bootowanie z usb [nie wiesz jak? RTFM od MoBo! czasem F9 czasem F11, czasem F12] i samo się zrobi - wystarczy wpisać yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: jest to crucial m4 2,5"

Jak sprawdzić jaki mam kontroler w tym dysku?

Już wiemy że to kontroler Marvell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wszystko działa jak należy. Dysk nie ma zwiechy po 60min pracy, działa bardzo stabilnie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dzięki za topic, pojęcia nie miałem o tym problemi z m4, a mam w drugim kompie, już sobie updejtnąłem fw również.

 

bosze... robiłem update z 5 dni temu

ściągasz rufus-1.4.10

ściągasz i wypakowujesz http://eu.crucial.com/wcsstore/CrucialSAS/firmware/m4/070H/crucial-m4-070h-07-00.zip

 

podłącz pena, odpal rufusa, wybiesz obraz i włala - pena wyczyści Ci więc szykuj go na format

przy reboocie odpalasz bootowanie z usb [nie wiesz jak? RTFM od MoBo! czasem F9 czasem F11, czasem F12] i samo się zrobi - wystarczy wpisać yes

 

Pytanie, po co sobie życie komplikować pendrivem i rufusem? Crucial ma to swoje utility które po uruchomieniu w windows samo robi restart odpala jakieś środowisko a'la dos i robi wszystko sam, nawet potwierdzać nic nie trzeba, tak samo jest w moim m500. Dane nienaruszone wszystko trwa z 20sekund. To tak dla potomnych.

 

Edit: Oj, udzieliła mi się wczesna pora wczoraj, albo jak kto woli czytanie ze zrozumieniem kuleje w narodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

próbowałem zrobić bootującego pena do upd FM narzędziem Cruciala - mi się nie udało, może x64 system nie przypasował, może był gdzieś błąd,

nie chciałem rozwiązywać zagadki ale skoro nie działało to zrobiłem "po swojemu"

Przygotujesz to samo, ten sam system "a'la Dos" (freedos) przygotujesz z rufusem i obrazem - tylko to zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, po co sobie życie komplikować pendrivem i rufusem? Crucial ma to swoje utility które po uruchomieniu w windows samo robi restart odpala jakieś środowisko a'la dos i robi wszystko sam, nawet potwierdzać nic nie trzeba, tak samo jest w moim m500. Dane nienaruszone wszystko trwa z 20sekund. To tak dla potomnych.

 

Utility Cruciala u mnie nie działało, pisałem o tym wyżej. Komputer ładował od razu windę po ponownym uruchomieniu. Próbowałem na różne sposoby. Mam płytę asus p8z68-v, z biosem uefi. W instrukcji Cruciala piszą, że z biosem UEFi może nie wykrywać dysku i jak narazie nie mają na to rady. Rufus załatwił sprawę. Możliwe, że tylko ja miałem z tym problem. Zaktualizowałem tez bios płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...