Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

areli

Windows 8.1 (error 0xc0000001)

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Asus N550J z UEFI po przypadkowych wyrzuceniu wpisu o Windows 8.1 poprzez easyBCD naturalnie wyrzucil blad 0xc000000f "A required device isn't connected or can't be accessed." "You'll need to use the recovery tools on your installation media [...]". Problem jedynie taki, ze do zadnych dostepu nie mam...

 

Rozwiazania ktore stosowalem:

 

1) Windows 8.1 CD live - Repair your computer, Troubleshoot

 

- Refresh your PC - wynik: The drive where Windows is installed is locked. Unlock the drive and try again.

- Reset your PC - wynik: Unable to reset your PC. A required drive partition is missing (partition is missin?).

- Advanced options, System Restore - wynik: To use System Restore, you must specify which Windows installation to restore. Restart this computer, select an operating system, and then select System Restore - jak mam to niby okreslic i wybrac system?

- Advanced options, Startup Repair - wynik: Startup Repair couldn't repair your PC.

 

2) Command Prompt

 

- bcdboot c:\Windows /s c:

- bootrec /fixmbr

- bootrec /fixboot

- bootrec /RebuildBcd

- diskpart, lis vol, sel vol c, act, exi, bcdboot c:\windows /s c:, bootsect /nt60 all /mbr

 

i jeszcze kilkadziesiat innych polecen

 

3) Manualna naprawa

 

- skopiowalem wszystkie pliki jak Boot, MBR, EFI, itd. z recovery do partycji Boot i partycji gdzie jest Windows - pomoglo na tyle, ze zamiast czarnego ekranu z bledem zrobil mi sie niebieski z tym samym bledem...

 

4) Bios

 

- Secure Boot - Disabled

- Boot Mode - CSM Mode

- SATA Controller Mode - probowalem z AHCI i bez

 

 

5) Easy Recovery Essentials

 

kazda opcja naprawcza wywala blad... nie pamietam teraz jaki, bo juz mam dosc tworzenia kolejnej bootowalnej plyty, ale Automated Repair nie zadzialal

 

 

Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl? mam wrazenie, ze wszystkie rozwiazanie ktore znajduje w internecie, to jedynie sie powielaja i w wielu przypadkach zadzialaly, ale niestety nie w moim. Bylbym wdzieczny za wszelka pomoc.

 

Moze problem jest bardziej zlozony, bo rzeczywiscie system przestal startowac od momentu wyrzucenia wpisu w easyBCD, ale wczesniej jeszcze staralem sie instalowac linuxa, ktory nie chcial dodac sie do bootloadera przy UEFI no to zrobilem instalowanie grub2 przez Live CD.. po tym niebieski ekran zamienil sie w czarny, ale nadal mialem dostep do windowsa... teraz jednak juz nic nie startuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij obraz na jakiegoś kompa, wypal na penie lub DVD. Odpal kompa z płyty i tam daj uaktualnienie. Najprostsza metoda. Sprawdź koniecznie, czy masz na dole lapka naklejkę. Jak tak, to najlepiej formata zrób, ale nie usuwaj partycji recovery i przeinstaluj system od nowa. Obrazy zmodyfikowane o aktualne aktualizacje znajdziesz na forum winclub.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij obraz na jakiegoś kompa, wypal na penie lub DVD. Odpal kompa z płyty i tam daj uaktualnienie. Najprostsza metoda. Sprawdź koniecznie, czy masz na dole lapka naklejkę. Jak tak, to najlepiej formata zrób, ale nie usuwaj partycji recovery i przeinstaluj system od nowa. Obrazy zmodyfikowane o aktualne aktualizacje znajdziesz na forum winclub.pl.

 

Niestety tak sie nie uda, bo na nowych kompach teraz nie przyklejaja klucza systemu tylko mozna go odczytac z poziomu samego systemu... pytanie tylko jak ja mam to niby zrobic skoro nie mam do niego dostepu :) paranoja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale system stawiałeś sam czy był preinstalowany? Jeżeli preinstalowany to bcdboot'y który pisałeś nie miały prawa działać bo pliki rozruchowe są na innej partycji niż sam system.

Podaj dokładną rozpiskę jakie masz partycje na dysku i co w nich jest, to bcdboot'em/bootsectem/diskpartem powinno się to dać spokojnie naprawić. Najlepiej jak zarzucisz screen z diskparowego list part/list vol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windows 8 instalowałem aktualizacje po odświeżeniu systemu z partycji Recovery laptopa wciskając kombinacje klawiszy Alt+F10 i przy konfigurowaniu aktualizacji jest problem po ponownym uruchomieniu w trakcie konfiguracji aktualizacji przy 98% Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji, Wycofywanie zmian jest jakiś log gdzie można sprawdzić która aktualizacja powoduje ten problem albo inaczej która aktualizacja jest niezbędna do aktualizowania Windows 8 do 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale system stawiałeś sam czy był preinstalowany? Jeżeli preinstalowany to bcdboot'y który pisałeś nie miały prawa działać bo pliki rozruchowe są na innej partycji niż sam system.

Podaj dokładną rozpiskę jakie masz partycje na dysku i co w nich jest, to bcdboot'em/bootsectem/diskpartem powinno się to dać spokojnie naprawić. Najlepiej jak zarzucisz screen z diskparowego list part/list vol.

 

windows 8.1 byl juz zainstalowany... lapka kupilem kilka dni temu i nie robilem po tym zadnej aktualizacji

 

Volume 1 C Windows NTFS 71GB

Volume 2 D --- RAW 1024 KB

Volume 3 E --- RAW 18 GB

Volume 4 - SYSTEM FAT32 100MB Hidden

Volume 5 G Recovery NTFS 900MB Hidden

Volume 6 H Restore NTFS 20GB Hidden

Volume 7 F FlashDrive NTFS 698 GB

 

moze tak sie dzieje, bo system nie ma przypisanej litery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw podmontować vol4, czyli w diskparcie

sęlect vol 4
assign letter=s

a następnie

bcdboot c:\windows /s s: /f UEFI

Niezależnie czy środowisko naprawcze odpala Ci się przez bios-legacy czy UEFI, po takim zabiegu system powinien normalnie startować pod UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wszystko jak napisałeś, przypisało litere i dałem po tym bcdboot... niby wszystko zakończyło się sukcesem, ale windows nadal nie startuje, a wywala błąd 0xc0000001 :(

 

po restarcie wchodzac do diskpart nadal ta partycja widnieje bez litery :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie litera nie jest przypisana ponieważ środowisko naprawcze nie zapisuje swojej konfiguracji nigdzie.

 

Pokaż co wypisuje bcdedit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie litera nie jest przypisana ponieważ środowisko naprawcze nie zapisuje swojej konfiguracji nigdzie.

 

Pokaż co wypisuje bcdedit.

 

The boot configuration data store could not be opened.

The requested system device cannot be found.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb UEFI ma być włączony, CSM wyłączone, tryba AHCI(SATA) włączony.

Czy w takiej konfiguracji nadal bcdedit nic nie znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb UEFI ma być włączony, CSM wyłączone, tryba AHCI(SATA) włączony.

Czy w takiej konfiguracji nadal bcdedit nic nie znajduje?

 

niestety nie... probowalem w aktualnej konfiguracji, tej co napisales i tez po restore default settings... ten sam blue screen :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmontuj tak jak wcześniej literę do partycji SYSTEM oraz będąc jeszcze w diskparcie wykonaj ACTIVE (może być po poleceniu assign albo przed, ważne by było po select vol 4). Może to coś pomoże.

 

Pokaż jeszcze co wypisuje

bcdedit /store s:\EFI\Microsoft\Boot\BCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmontuj tak jak wcześniej literę do partycji SYSTEM oraz będąc jeszcze w diskparcie wykonaj ACTIVE (może być po poleceniu assign albo przed, ważne by było po select vol 4). Może to coś pomoże.

 

moze to bedzie naprowadzajace... po wybraniu partycji i wpisaniu "active" dostalem error:

 

The selected disk is not a fixed MBR disk.

The ACTIVE command can only be used on fixed MBR disks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemilczmy tego active :P

 

Napisz co pokazuje detail partition w diskparcie po select vol 4.

 

Mimo wszystko napisz co po podmontowaniu tej partycji wypisuje bcdedit /store...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemilczmy tego active :P

 

Napisz co pokazuje detail partition w diskparcie po select vol 4.

 

Mimo wszystko napisz co po podmontowaniu tej partycji wypisuje bcdedit /store...

 

20140916_183429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tamto detail partition w diskparcie?

 

Po podmontowaniu litery wykonaj

ren s:\EFI\Microsoft\Boot\BCD BCD.bak
bcdboot c:\windows /s s: /f UEFI

i po tym pokaż jeszcze raz co wypisuje bcdedit /store...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bcdboot c:\windows /s s: /f UEFI

 

BFSVG Error: Failed to create a new system store. Status = [c0000007f]

 

i po tym pokaż jeszcze raz co wypisuje bcdedit /store...

 

The boot configuration data store could not be opened.

The system has attempted to load or restore a file into the registry, but the system specified file is not in a registry file format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argh! Wciąż nie napisałeś co wypisuje detail partition w diskparcie! :E

 

Status code: C000007F STATUS_DISK_FULL.

 

Dobra, w takim razie po prostu wywalimy wszystko z partycji "SYSTEM". Bo czemu nie, skoro i tak nic nie działa :E

Po podmontowaniu tej partycji zrób tak:

 

del s:\* /s /q
bcdboot c:\windows /s s: /f UEFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie po prostu wywalimy wszystko z partycji "SYSTEM". Bo czemu nie, skoro i tak nic nie działa :E

Po podmontowaniu tej partycji zrób tak:

del s:\* /s /q
bcdboot c:\windows /s s: /f UEFI

 

coz moge napisac...hmmm.... po prostu jestes the best'ciak :D wszystko dziala pieknie :) :)

 

wywalenie wszystkiego zadzialalo... widocznie byly tam jakies smieci...

 

WIEEELKIE DZIEKI za czas i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to że byłoby dużo mniej roboty gdybyś tylko nie wpisywał wszystkich poleceń jakie znalazłeś w internecie jak popadnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no pewnie tak, ale kazda strona czy video wydawaly sie zlotym srodkiem na moj problem :) jeszcze raz dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy powinienem dalej ciagnac temat w tym watku, bo kwestia dotyczy zaledwie posrednio tego samego problemu czyli error 0xc0000001 error

 

blad ten pojawil sie wczesniej w momencie kiedy chcialem zainstalowac linuxa razem z windowsem... wszystko instalowalo sie pieknie, ale podczas instalacji linux informowal, ze grub nie zostal dodany...

 

kolejny raz probowalem i teraz bez najmniejszego problemu przebiegla cala instalacja (razem z instalacja grub)

 

jednak podczas rozruchu system nie pyta czy chce wybrac pomiedzy windowsem, a linuxem wiec kolejny raz uzylem easybcd i dodalem

 

Drive: E:\

Bootloader Path: \g2ldr.mbr

 

wybierajac jednak linuxa podczas rozruchu wywala ten sam blad, co wczesniej dla windowsa 0xc0000001

 

mozliwe, ze nie ma tego pliku g2ldr.mbr, bo uzylem universal-usb, a nie jestem pewien czy on wspiera mbr i uefi... wczesniej staralem sie zainstalowac przez rufus, ktory daje taka mozliwosc, ale z kolei po tym uruchamialo sie okienko startowe linuxa, ktore zawieszalo sie po przejsciu do instalacji lub odpaleniu linux live

 

masz MitycznyJeż moze jakies swoje magiczne rozwiazanie na to? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za distro w ogóle stawiasz? Ma ono wsparcie dla uefi?

 

Sam format .mbr sugeruje że kod w tym pliku to bootsector typu MBR. Skoro komputer uruchamia się spod UEFI to raczej szukasz loadera o rozszerzeniu .efi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...