Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Brodziol

GTX 770 2 czy 4GB? + moc zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam:

- GIGABYTE GA-P67A-D3-B3

- i3 2130 3,4 GHz

- 8GB ram

- Modecom mc 530w carbon

 

I moje pytania:

1) GTX 770 2 czy 4GB?

2) Moc zasilacza mi starczy? (Choć mam wrażenie, że nie)

3) Jakie różnice pomiędzy 2 a 4 GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice mogą być w wyższych rozdzielczościach ale na dzień dzisiejszy ponad 2GB ramu może wykorzystać mało gier przy fhd i wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice mogą być w wyższych rozdzielczościach ale na dzień dzisiejszy ponad 2GB ramu może wykorzystać mało gier przy fhd i wyżej

 

Na dzień dzisiejszy pewnie gry tego nie wykorzystują, ale jak czytam wymagania Battlefielda 4, to tam sa rekomendowane 3 GB.

 

A granie w roździelczości większe niż 1080p nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 770 potrzebuje dodatkowego zasilania 6-pin + 8-pin a twoj zasilacz ma tylko jedno 6-cio pinowe, wiec niestety wymiana, gdyby nie to to starczy spokojnie, chociaż zaraz zacznie sie lawina postów o tym jak to modecom pali komputery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam markowy 550 W bronze i starcza spokojnie przy procku i5 2400 i gefoce 770 OC. Wymień pierw procek bo będzie ograniczał karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się na prockiem zastanowił bo I3 w budzie szału nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka, 770 nie ma sensu, chyba że będzie szybka modernizacja na i5, w pierwszej kolejności zmieniłbym zasilacz, bo moc i zabezpieczenia, na papierze wyglądają ładnie, ale w realu tak różowo niestety już nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet to po pierwsze ;) A potem doradzimy co do modernizacji bo w twoim kompie jest coś więcej do wymiany jak karta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet to po pierwsze ;) A potem doradzimy co do modernizacji bo w twoim kompie jest coś więcej do wymiany jak karta;)

 

Planuje dać 1.150 na tę kartę, no chyba że te 4 GB pamięci są ważne, wtedy dołożę te 300 złotych na kartę 4 Gigową. I jak już pisaliście kupię też zasilacz, skoro trzeba wymienić. Więc budżet wynosi 1.500 złotych.

 

I wymieniam tylko karte grafiki, bo FIFA mi nie ruszy. W przyszłym roku zastanowię się nad innymi częściami komputera.

 

1) Jaki zasilacz?

2) 2 czy 4 gigową kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił odwrotnie, zmienił zasiłke i procka najpierw i poczekał na serię 9 Nvidii. Nowa 970 ma kosztować ok 300 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś "od siebie" :P

Posiadam 770-kę 4gb. Powiem szczerze że w przyszłości będę szukał karty graficznej która ma tyle albo i więcej pamięci. Dlaczego?

Rozdzielczość 1920x1080. Odpaliłem Max Payne 3, wiadomo, ultra, dx11. Pobrało niecałe 3100mb pamięci karty.

Kiedy wyszedł Max Payne 3 ? 2 lata temu? Co będzie w nowszych grach ? :)

Nie trzeba dużo dopłacać :)

 

Mój Gigabyte ma 2x 8-pin. Jedno zasilanie bezpośrednio z zasilacza a drugie przez przejściówkę 2xmolex -> 8pin

Zasilacz mogę polecić XFX Core 550w. Wystarczający jest, jeszcze mam spory zapas. Cichy, chłodny, dobrze napięcia trzyma, bebechy Seasonic, 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta, spoko cena :)

 

Z drugiej strony myślę sprzedać Swoja kartę więc jak coś to zapraszam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu sprzedał procesor nie wiem tam za ile dokładnie chodzą i3 ale chyba coś koło 200zł i kupił i5 , które można dorwać za 400-450zł , wymienił zasilacz na thermaltake 530w za 180zł i kupił radeona r9 280x za 900 z hakiem dostaniesz nowego i masz cały zestaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wymieniać procesora, bo po co teraz? Wiedźmin i GTA dopiero w przyszłym roku, a FIFA już za tydzień.

 

Prosiłbym jedynie o konkretny zasilacz na lata. Jaki polecacie?

 

 

Z drugiej strony myślę sprzedać Swoja kartę więc jak coś to zapraszam :D

 

Nie jestem za kupowanie używanych części komputera. No, chyba że pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...