Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

*Shad0w*

[Zestaw] 3800 zł/gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Prosiłbym aby ktoś ocenił mój zestaw, czy wszystko jest w porządku, czy coś zamienić.. Jeżeli chodzi o karte graficzną to interesują mnie tylko GeForcy, no i oczywiście procki intela. Jestem otwarty na inne propozycje :)

 

 

 

 

YKItHl5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust trochę przepłacasz na tych pamięciach CL7...

Zaraz ktoś pewnie wpadnie i Ci to ssd kingstona zamieni na co innego ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zasilacz modularny - fakt zapomniałem o tym czyli do wymiany. ssd od kingstona przepłacony? tak samo ramy? na co je wymienic? co do grafy to tak jak pisałem radeon nie wchodzi w gre. a co powiecie o głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze SSD od Kingstona w tej cenie. Fajne pamiątki zaproponował Ci kadyq.

Skoro nie chcesz R9 280X, to niestety ale jesteś skazany na GTX 760: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-overclock-gtx760-dc2oc-2gd5--585996/

 

No chyba, że zrezygnujesz z Corsaira 300R na rzecz Zalmana Z3 Plus i zyskane pieniążki wyłożysz na zakup GTX 770: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc--546561/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci ludzie z tymi Geforce, dostaje R9 280x który wyprzedza GTX 760. Ani GTX 760 ani GTX 770 na dzień dzisiejszy NIE JEST opłacalnym zakupem. Taka uwaga, żebyś wiedział iż na start robisz źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyrzucić ssd i chłodzenie procka to by była kasa na r9 290.

Chłodzenie dokupisz za jakiś czas, no chyba od razu nie będziesz kręcić ?

A jesli chcesz gtx to wywal samo chłodzenie i masz 770.

Lepiej wziąść jednak r9 290 bo to konkurencja do 780.

A jak madz jeszcze te 400 zł to poprostu dołuż do r9 290 bo warto.

 

Można jeszcze pomyśleć nad kopaną r9 290 z allegro ok 850zł gwarancje niby mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę, że po prostu radeon nie wchodzi w grę. Chciałbym po prostu wiedzieć czy uważacie, że cała reszta jest w porządku czyli ramy, główna, ssd, chłodzenie, zasilacz? Powinno wszystko grać elegancko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o zgranie to działać ale ten gtx 760 w zestawie do 3800 :/

I ramy troszkę przepłacone po co ci cl7 ?

Zasilacz też nie najlepszy i drogi.

A budę bym zmienił na z3 lepiej wykonana według mnie przynajmniej.

Nie jestem pewny ale na b85 chyba nie da się kręcić.

Na pewno da sie kręcić na 97 i 87.

Więc dopłacić do płyty albo i5 4590 bez oc niewielka różnica pozwoli nam to wywalić maho razem z 300 zł oszczędności

Dołożysz jeszcze te 400 zł i powinien wejść gtx 780 razem nie powinieneś przekroczyć budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRoc 4690k i płyta na b85 ? Kolego kłania sie chipset h97/z97. Msi z97-g43 ( 359 zł) I nie wciskajcie mu z gorsza sekcją płyty asusa z97-P .Odrzuc tą na b85. Dysk green zmien na wd blue. Ssd kingstona na crucial mx 100. Ramy też przepłacone lepiej brać wyzsze taktowanie niż z niższym opóżnieniem. Zasilacz wystarczy spokojnie cooler master 550 za około 240 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio crucial z zapisem 130Mb/s?

Między cl9 a cl7 mam ~20zł różnicy. Jaka jest różnica? Czytałem że na poziomie ~5fps albo w ogóle. Co uważacie?

 

@up

właśnie zastanawiałem się wcześniej nad tym corsair'em więc go zamieniłem.

 

@edit

zmieniam też obudowę na http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-x60-pure-black-spc095-633083/

w przyszłości być może dokupie drugą karte do sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ASRock Fatal1ty B85 Killer nie wspiera SLI.

 

tak jak napisał bojka123 zamieniłem na Msi z97-g43, która wspiera sli

 

 

@edit

wymieniam też ramy na http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

 

aktualny zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/GI1SpT/

 

gra i buczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie dla radków ? pytam z ciekawości

 

mówiłem już o tym wcześniej - z sentymentu. Od kilkunastu lat jestem zwolennikiem nvidii i nie zamierzam tego zmieniac. tak jak napisalem wole sobie zlozyc dwie takie karty w sli niz tamten radeon. być może i głupota, ale cóż zrobić - ludzie są dziwni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro masz zamiar pakować 2x760 to może zaczekaj z zakupem karty i kup coś z nowej serii, akurat pieniążki doskładasz. No chyba że masz parcie ;), a ipod SLI może jednak 600 lub 650 WAT rozważ przy obciążeniu około 500 będą brały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem. A może mi ktoś wytłumaczyć czemu ssd od crucial? 130Mb/s zapisu to coś co by miało mnie zachęcic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt losowy ma niewielkie znaczenie dla wydajność w OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Witam, zastanawiam się jak wygląda w praktyce kwestia grania w rozdzielczości 2K na monitorze 4K. Wygląda to gorzej niż jeśli grałbym na monitorze 2K? Mowa tutaj o monitorach 32”. Składam zestaw komputerowy pod gry 4K. Tak jak na początku nie będzie problemu z komfortową grą w tej rozdzielczości, to pewnie za parę lat takie problemy mogą się pojawić (spadki fps itd) i zastanawiam się czy wtedy nie schodzić na 2K w przypadku niektórych tytułów. A lepsze to, niż wymiana monitora.    Może trochę martwię się na zapas, ale ostatnio zastanawiałem się co w tej kwestii robić. 
    • Ten patch to żart, więcej psuje niż naprawia, nawet nie poprawili tego buga z crashami podczas używania weapon debris na nowszych kartach, ultrawide nadal nie działa tak jak powinno. Edytowanie ini dawało lepsze rezultaty niż ten ich next gen fix Dla porównania ui w ultrawide w Fallout 76  
    • Lubię tą grę bo jest dość unikalna, ale nie wiem, czy się w to da grać bez modów 😀🤣
    • Piekło zamarzło . Udało mnie się trafić leżaka magazynowego w znośnej cenie. Grudzień 2021r. Plomby na swoich miejscach nienaruszone, więc nie mam wątpliwości, że jest to nówka leżakowana w magazynie. Środek również jak najbardziej w porządku. Więc adapter w ruch, bo nie chcę dobrać do radiatorów na dyski M.2 wyciągając kartę graficzną i do kompa. A reszta mówi sama za siebie .
    • Może dla niektórych osób te 50 zł / miesiąc to nie majątek? Podejrzewam, że większość tak płaci a wygibasy z vpn na wyspy wielkanocne, zdrapki z Burgundi i kody z Laosu to raczej margines.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...