Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

E2rdon

Kupno i5 teraz czy czekac do nast roku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czesc i czolem, minely wieki odkad tu ostatnio pisalem. Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad wymiana mojej skrzyni. Napewno bede chcial kupic wyzsza polke i5, kwestia tylko czy zrobic to teraz czy w nast roku kiedy pojawi sie nowa seria wraz z pamieciami DDR4. Widzialem ostatnio test pamieci na pclabie i przyznam szczerze ze roznice w wydajnosci nie sa tak duze jak myslalem ze beda, szczegolnie w grach. Wczesniej bylem przekonany ze poczekam do kolejnego roku, teraz mysle ze cyba nie warto czekac na DDR4. Komp sluzy mi glownie do grania i z ta mysla bede szukal czesci. Nie znam szczegolow i roznic miedza obecna, a nast gen i5. Stad moja prosba, co o tym sadzicie? Przymierzam sie zrobic upgrade w dwoch krokach, najpierw plyta, proc, chlodzenie, ram i nagrywara na SATA. Za jakis czas nowa karta, pewnie tez monitor. Zamierzam zostawic obudowe, zasilacz, dysk SSD i 500GB. Do czego sie szykuje? Wiesiek 3 przede wszystkim, GTA 5.

 

Moj obecny sprzet:

Asus M4A785-M

OCZ StealthXStream II 600W

AMD Phenom II 955 BE

Sapphire Radeon HD6870 1GB

6GB DDR2 800

Kingston SSD V300 60GB + 500GB+200GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy do tego jak bardzo Ci się śpieszy :) Intel obecnie zupełnie nie ma w interesie robienia rewolucji wydajnościowej, czyli nowa generacja procków pewnie da wzrost wydajności o 10, góra 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, wielkiego cisnienia nie mam na nowy sprzet, aczkolwiek sa momenty kiedy najchetniej bym obecna skrzynie wyciepal za okno. Nie chce tez czekac rok, zeby sie okazalo ze zaplace kupe siania za porownywalna wydajnosc, pomijajac proca i lekki skok, ale pamiec DDR4 bedzie w uj droga na poczatku a wydajnosc zapewne porownywalna. Jezeli bedzie to taka mala poprawa wdyajnosci, to chyba sobie daruje czekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu poczekał. Skąd wiadomo jaką wydajnością będą się cechować nowe generacje? Co do pamięci to radzę brać DDR3, bo nowe zawsze kosztuje kupe siana, a jakiejś większej wydajności to nie da. Także jak Ci się spieszy to kup teraz, a jak przeżyjesz do nast. roku to poczekaj. GTA 5 jeszcze nie wyszło na PC. Ja kupiłem szybko kompa i teraz żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Sporo zależy do tego jak bardzo Ci się śpieszy :) Intel obecnie zupełnie nie ma w interesie robienia rewolucji wydajnościowej, czyli nowa generacja procków pewnie da wzrost wydajności o 10, góra 15%.

Jeju 10% to byłby szał :P Jeśli Skylake będzie miał potencjał OC SB, a wydajność 4790k to byłby już hicior... ale mam jakieś przeczucie, że będzie mały wzrost wydajności i mały potencjał OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, wielkiego cisnienia nie mam na nowy sprzet, aczkolwiek sa momenty kiedy najchetniej bym obecna skrzynie wyciepal za okno. Nie chce tez czekac rok, zeby sie okazalo ze zaplace kupe siania za porownywalna wydajnosc, pomijajac proca i lekki skok, ale pamiec DDR4 bedzie w uj droga na poczatku a wydajnosc zapewne porownywalna. Jezeli bedzie to taka mala poprawa wdyajnosci, to chyba sobie daruje czekanie.

 

 

bierz teraz a nie czekaj, są fajne promocje na asus + procesor = z czego oddają ci nawet 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na DDR4 w desktopach i tak trzeba będzie czekać do 2016, aż wyjdzie skylake, bo broadwell wciąż DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przespalem sie z problemem i podjelem decyzje, chce zrobic upgrade w tym roku, pewnie pazdziernik-listopad.

Mysle zeby to kupic w 1szm rzucie:

 

MSI Z97 Gaming 3

Intel Core i5 i5-4690K

G-Skill 8GB Ripjaws X DDR3 2133 Dual Kit - Red

Thermalright HR-02 Macho Rev.A 140mm

Samsung 24x Retail SATA DVD Writer

 

A na poczatku nast roku, pewnie GTX970(zobacze jak sie przelozy cena/wydajnosc), ale na pewno to bedzie cos od nvidii.

Jako ze mieszkam w UK, zakupy bede robil tutaj z tym ze raczej sklanialbym sie do Amazonu, maja mega obsluge klienta. Co sadzicie o tym zestawie? Jedyne co mnie niepokoi to cooler i pamieci, czy sobie nie beda przeszkadzac na tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...