Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lajper

Radeon 7870 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nowy procesor, grafikę i płytę główną. Po zmontowaniu wszystkie wystąpił problem.

Gdy uruchamiam komputer ze zintegrowaną grafiką wszystko stabilnie działa, natomiast

gdy próbuję uruchomić razem z Radeonem 7870 to nawet BIOS się nie chcę włączyć, monitor nie włącza się

(mimo, że reguje na podpięty kabel DVI lub HDMI), komputer po 10 sekundach resetuje się sam.

 

Odłączyłem w BIOSIE zintegrowaną grafikę i w końcu udało się uruchomić na radeonie 7870. Wyłączyłem go, bo myślałem że problem rozwiązany, po 40 min znowu jest to samo (po resecie biosa próbowałem znowy odłączyć zintegrowaną grafikę ale już drugi raz nie zadziałało.

Pytanie z czym problem z zasilaczem czy grafiką ? Grafika testowana na innym sprzęcie.

 

PŁYTA Gigabyte Z97X-GAMING 5 Nowa

GRAFIKA Gigabyte Radeon 2GB 7870 Używana

PROCESOR Intel i7-4790K Nowy

PAMIĘĆ 4GB GOODRAM DDR3 12800 Stara

OBUDOWA Gladius M80 Stara

DYSK SEAGATE Barracuda 7200 500GB Stary

ZASILACZ Delta Electronics (Chieftect) GPS 500AB Stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że właściwie podpiąłeś zasilanie do nowej karty

ZASILACZ Delta Electronics (Chieftect) GPS 500AB Stary

129859.jpg

Niby ma 360W na linii 12V ale na wszelki wypadek sprawdź na innym, markowym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawiozłem kartę do serwisu i została sprawdzona na zasilaczu od OCZ 700W - wszystko śmigało, pożyczyli mi ten sam testowy zasilacz na godzinkę abym sprawdził na swoim sprzęcie i okazało się, że u mnie dzieje się to samo co na Chieftecu 500W, czyli karta jest sprawna, zasilacz jest ok, co jest w takim razie nie tak ?? Zawiozłem im cały komputer do sprawdzenia, czekam na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo UEFI niedopracowane albo uszkodzony slot PCIe. Podłączałeś kartę pod inny slot PCIe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne sloty to x8 i x4, chyba nie warto było...co to znaczy "UEFI niedopracowane" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak było sprawdzić, czy w slotach x8 czy x4 karta ruszy. To znaczyłoby, że płyta ma problem ze slotem x16

 

co to znaczy "UEFI niedopracowane" ?

Na moim przykładzie - procek puszczony ze wszystkimi stanami C, oszczędzającymi energię, nie pozwala na uruchomienie kompa, jeśli korzystam z zewnętrznej grafiki. Wyłączenie stanów "C" i korzystanie z klasycznego C'n'Q pozwala.

Podobnie może być w Twoim przypadku - źle dobrane taktowanie szyny PCIe, złe napięcie na slotach PCIe i masz gotowy problem. A wszystko jest zaszyte w firmware płyty, kiedyś BIOS a obecnie UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że tylko RADEON 7870 nie działa na slocie x16 , działa natomiast na x8. Diagnoza: "karta nie jest kompatybilna z płytą główną ale można z niej korzystać podpinając do slotu PCI-E 3.0 x8. Co o tym sądzicie ? Co robić w takim wypadku ?

 

Wszystkie części są sprawne, wielokrotnie testowane przy różnych konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma działać w slocie x16. Skoro nie działa, a sprzęt nowy mają obowiązek wymienić na taki by działał. W razie wątpliwości napisz do Gordona, podpowie Ci jak postąpić.

 

A na marginesie - w slocie pcie3.0 x8 wydajność niewiele spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem na początku - bo z tych nowych rzeczy tylko karta jest używana - "nowa" bo ją dopiero kupiłem. Płyta główna jest nowa, ale na niej inne karty działają bez problemu, na przykład 750GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem na początku - bo z tych nowych rzeczy tylko karta jest używana - "nowa" bo ją dopiero kupiłem. Płyta główna jest nowa, ale na niej inne karty działają bez problemu, na przykład 750GTX

Czy wkładali inne, mocniejsze karty w slot x16? Sprawdzałeś kartę na innej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wkładali inne, mocniejsze karty w slot x16? Sprawdzałeś kartę na innej płycie?

Karta sprawdzona i długo testowana na innej płycie - wszystko stabilnie, jutro mają sprawdzić jeszcze GTX 580 na tym slocie i wtedy będzie wiadomo na 100% czy slot jest sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - towar niezgodny z umową - albo inny egzemplarz albo zmiana na inny model/markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - towar niezgodny z umową - albo inny egzemplarz albo zmiana na inny model/markę.

 

Masz na myśli radeona czy płytę główną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę - sprawna winna pozwolić każdej karcie na bezproblemowe działanie w każdym slocie, a nie tylko x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zgłoszenie do Agito, więc będę jutro czekał na odpowiedź, tak samo czekam na info z serwisu czy gtx 580 odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy coś takiego się dzieje to wina płyty, miałem identyczny problem z dwiema kartami i jak się okazało po wymianie płyty obie działały i niepotrzebnie kupowałem drugą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 580 działa stabilnie na tej płycie na slotcie PCIE 3.0 x16. Komputer zabrany z serwisu, cała diagnoza kosztowała mnie 50zł.

Płyta wydaje się być sprawna. Chyba będę korzystał ze slotu PCIE 3.0 x8, bo powiedzieli mi że to tak samo jakbym korzystał z PCIE 2.0 x16.

Pod koniec roku może wymienię tego Radeona 7870. Nie widzę sensu zabawy w odsyłanie płyty skoro jest po szeregu testach i wydaje się być sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest sprawna to dlaczego 7870 nie chce działać w slocie x16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że była testowana wczoraj do granic możliwości na inne płycie głównej, to może jednak właśnie moja 7870 jest nie do końca ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo mam z ta sama karta/modelem w tej plycie glownej 7870 po prostu nie trybi a dziala tylko w porcie x4

 

Edit:

Rozwązanie:

W Biosie przestawic/wymusic uzywanie PCIE 2.0 a'ka Gen2 i leci na 2.0 x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...