Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xHubercikx

Telewizor min 55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniam mieszkanie i chce kupić sobie nowy telewizor. Będzie on wisiał na ścianie interesowałem się trochę już w tym temacie i wiem, że można kupić jakieś 55 cali w cenie 6000 tyś złotych. Nie wiem za to jaki telewizor wybrać lubię bajerki Wi FI itp. ale to chyba już norma w telewizorach z tej półki. Patrzyłem na PHILIPSA z ambilightem tylko nie wiem jak to wygląda (widziałem tylko na youtubie i podoba mi się) ale kompletnie nie wiem jak to się ma do jakości obrazu i ogólnie do parametrów TV. Oglądałem też te z zakrzywionym ekranem wiadomo 55 cali za 6000 tyś nie kupię ale może jakiś trochę mniejszy obraz jest piękny ale czy technologia 4k nie jest tylko w tych filmikach producenta czy w oglądaniu normalnego programu czy filmu jest jakaś różnica? Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co wybrać. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jakość obrazu kup oleda po 11 tyś sa, do tego dodają lg g3 gratis wyjdzie 1500zł mniej jak opchniesz telefon.

 

Albo jakiś tv z małym imput lagiem sony takie robi, obraz 4k do niczego ci sie nie przyda wiekszośc tv z 4k ma ogromy czas reakcji lepiej poszukać szybkiej matrycy

 

 

 

Sony KDL55W955B

SONY KDL-60W855

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam Philipsa 55PFS7109 z amiblightem. Dobrze się dzięki temu ogląda wieczorami, naprawdę bardzo fajna sprawa. Warto go kupić tym bardziej, że w sklepie Media Expert jest na niego rabat 500 zł, ale niestety promocja trwa tylko do końca września lub pewnie do wyczerpania tych TV (zwykle tak jest, więc teraz pewnie też podobnie). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANASONIC TX-P55VT60E lepszy obraz niz na ledzie za 10 tysiecy.

 

Flagowiec ostatni z ostatnich plazma od panasonica, śpiesz się może jeszcze gdzieś dorwiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozejrzałem się już konkretnie i wybrałem takie oto telewizory samsung ue55h8000 sony kdl55w955b sharp lc-60le855e sony kdl60w855bbaep PANASONIC TX-P55as800eceny są bardzo zbliżone proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę 60" od Sony (W855), sam mam niższy model (55W805), obraz żyleta, do tego genialne MotionFlow od Sony, rodzice mają Panasonica ZT60 (najlepsza plazma ever), i tam "dodawanie klatek" działa znaaacznie gorzej.

 

PS. Ile masz kanałów HD, jak daleko siedzisz od TV, za mało informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mam w ogóle telewizji cyfrowej ale będę brał nc+ to moje pierwsze mieszkanie i pierwszy TV w nim siedzę jakieś 5-6 m od niego. Wcześniej u rodziców miałem 32, 42, 47 cali i już dla mnie za mało a siedziałem jakieś 4m od TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 z cali z 5 metrów ? Za mały zdecydowanie minimum 65 . Nie pchaj się w 4k bo z tej odległości nie zobaczysz różnicy miedzy zwykłym FullHd a 4K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa lata temu nie było 65 calowych TV i ludzie oglądali telewizję normalnie z 5 m, a może nawet i z 6. Autor najlepiej wie, co jest mu potrzebne, może nie ma więcej miejsca, albo po prostu miał wcześniej taki właśnie telewizor i uważa, że jest odpowiedni. Szkoda, że nie napisał ostatecznie na co się zdecydował, bo promocja o której pisałem wcześniej nie zdaża się często. No ale mamy wolny wybór, ja bym chętnie sobie z niej skorzystał gdybym miał potrzebę kupna telewizora. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa lata temu nie było 65 calowych TV i ludzie oglądali telewizję normalnie z 5 m, a może nawet i z 6. Autor najlepiej wie, co jest mu potrzebne, może nie ma więcej miejsca, albo po prostu miał wcześniej taki właśnie telewizor i uważa, że jest odpowiedni. Szkoda, że nie napisał ostatecznie na co się zdecydował, bo promocja o której pisałem wcześniej nie zdaża się często. No ale mamy wolny wybór, ja bym chętnie sobie z niej skorzystał gdybym miał potrzebę kupna telewizora. :)

Nie było 65 cali , były jednak. Np.Panas 65ST50 to nie model z 2012 roku ? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz np. serię UB od LG, rozmiary od 40 do 84. Poszperaj bo mają fajne parametry, ceną jest do zaakceptowania. Jakośc 4K stanie się standardem, więc można uznac taki zakup za inwestycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie kupiłem tego samsunga zakrzywionego a dokładniej Samsung 55H8000 Curved Full HD zapłaciłem za niego po rabacie w media markt 6600zł. Więc tak zakrzywienia kompletnie nie widać przy oglądaniu efekt na ścianie dość fajny przy wyłączonym (wiem wiem mało istotne). Fajny pilot steruje się jak na konsoli wii całkiem spoko to działa. Widzę że ma sporo funkcji ale jutro to sprawdzę ponieważ nie mam neta podłączonego jeszcze. TV posiadam od tygodnia wydaję mi się że ma jakiś czujnik bo ostro ściemnia obraz wieczorem i chyba to zmienię jak się da bo mnie wkurza. Na plus funkcja meczu obraz i głos wtedy jest świetny ale nie da sie oglądać cały czas bo oczy bolą. Proszę o pytania odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jakość obrazu kup oleda po 11 tyś sa, do tego dodają lg g3 gratis wyjdzie 1500zł mniej jak opchniesz telefon.

Jak znam życie, to nic taniej nie wyjdzie, bo albo zostawi sobie telefon, albo ktoś z bliskich chętnie go "przytuli".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz za daleko od TV to te zakrzywienie jest niewidoczne podczas oglądania znaczy się jego efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TV posiadam od tygodnia wydaję mi się że ma jakiś czujnik bo ostro ściemnia obraz wieczorem i chyba to zmienię jak się da bo mnie wkurza. Na plus funkcja meczu obraz i głos wtedy jest świetny ale nie da sie oglądać cały czas bo oczy bolą. Proszę o pytania odpowiem.

 

Posiada czujnik oświetlenia, ale nie wyłączaj go, bo to nie tylko oszczędność światła, ale także oczu. "Pobaw" się ostrością, nasyceniem kolorów oraz innymi ustawieniami, tak by dobrać obraz pod własne upodobania. Bolące oczy oznaczają w przyszłości pogorszenie wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetna sprawa ten czujnik, ale co kto lubi. Można wyłączyć pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest kwestia lubienia, tylko praktyczna. Przecież wieczorem podświetlenie musi być znacznie słabsze, bo po prostu oczy "wypali".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale nie w przypadku ekranu OLED, w którym i tak jasność jest bardzo niska. Oczy Cię bolą bo zapewne ustawiłeś tryb dynamiczny :), aż boję sobie to wyobrazić, jak może wyglądać ten tryb na oledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...