Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Send1N

Fx-8350 zużycie prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach chcę wymienić swój obecny procesor na AMD Fx-8350 x8 obecnie posiadam Phenoma x4 965 C3 na napięciu 1.42v i taktowaniu 3.9ghz razem z Radeonem HD 7950 też podkręconym do 1000/5000 z lekkim dovoltowaniem wszystko działa elegancko od 3 lat nadeszła zmiana procesora. Posiadam zasilacz Chieftec 560W czy ten zasilacz wystarczy na ten sam zestaw ale już z nowym FX'em ?? bo wszystkie te testy na googlach z zużyciem prądu całej platformy pod obciążeniem w żadnym cały zestaw FX-8350 wykręcony na 4700 z podbitym napięciem w parze z Radeonem 280x nie przekracza 400W nie wydają mi się zbyt wiarygodne te testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX8320 @ 4.4GHz + R9 290 bez X na stocku w grach potrafiło wsysnąć 500-520W przynajmniej Watomierz tak wskazywał. Więc ten FX na 4.7 z podbitym napięciem + R9 280X będzie w granicach 450-480W. Podaj dokładnie model i oznaczenia zasilacz... albo najlepiej zrób fotkę jego tabliczki i wrzuć do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Chieftec CFT-560A-12S 560W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdety. Miałeś kiedykolwiek AMD czy cała wiedza pochodzi z PCLAB ?

 

Przy obciążeniu samego procka, na stockowym zegarze, Vishera wyciągała ze ściany jakieś 240 W.

Z tym że w parze z GTX580 3GB, a to nie jest karta słynąca z energooszczędności, nawet w trybie idle.

Także ten zasilacz obskoczy to na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego miałem FXa 6300 i 8320! A wcześnie Phenoma II X4, więc wiem ile wsysa po OC! Naucz się czytać a nie pisz pochopnie! R9 290 pożyczona. Po za tym podchodziłbym do tego sceptycznie, że ten zasilacz "obskoczy" to na luzie bo ma 2 albo 3 różne i śmiesznie słabe linie +12V.

 

Dobrze też napisałeś! Na stockowym zegarze 240W ze ściany to po takim OC + podbiciu napięcia przeskoczy barierę 300W zakładając że proc miałby iść z którejś ze słabszych linii to byłoby jak dla mnie krucho, a gdzie karta i reszta bo nie powiesz mi że 280X wsysa tylko 100W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem gtx-a 580 z podkręconym PII x4 na 4,2ghz (karta też maksymalne oc z podniesionym napięciem) i moja 550tka BeQueita juz ledwo zipała (a nawet raz wyłączyła kompa - zabezpieczenie), musiałem zrezygnować z napięcia na karcie i zmniejszyłem OC - więc z tym Fx-em bym uważał przy tym zasilaczu, co posiadasz, autorze, jakieś OC spokojnie zrobisz, ale na ekstremalne podnoszenie napięć i częstotliwości uważaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, serwis PCLab co by oburzenia nie było:

 

energia_mp3.png

 

Jak widać przy bardziej prądożernej karcie zaledwie 460W, i to przy podkręceniu do 5Ghz czego autor raczej nie zrobi.

Zasilacz jakiego używają ma sprawność 80% czyli realnie zestaw pobiera jakieś 370W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ludzie nadal nie mają dystansu do durnych wykresików. :lol2: Sory ale jaka tam karta niby była ? Poza tym zasilacz autora nie jest jakiś wybitny a o liniach +12V nie będę wspominał ;) To nie BeQuiet gdzie można sobie wszystkie linie +12V połączyć w jedną mocną, jednym przyciskiem, a tym bardziej nie jest to mocna jednostka do tak prądożernego CPU. Daj linka do testu z którego to wziąłeś a nie wklejaj obrazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@henus7, sorry za offtop, ale piszesz że miałes phenoma II x4 965, czy po przesiadce na i5 750 o podobnym zegarze był odczuwalny skok? Czy może mniej spadków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 955BE :) Potem i7 920, i5 2400 , FX6300, FX8320 i teraz i5 750 :) Względem Phenoma dość spory skok a spadków naturalnie mniej a jak są to o wiele niższe. I to nawet nie muszę mieć 4GHz i więcej żeby to stwierdzić :) Z 670tką świetnie mi współgra ten procek. Pewnie byłoby lepiej jakby był na 4GHz ale płyta nie pozwala i dlatego będę zmieniał za miesiąc/dwa na jakieś i5 3570K lub i7 2600K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ludzie nadal nie mają dystansu do durnych wykresików. :lol2: Sory ale jaka tam karta niby była ? Poza tym zasilacz autora nie jest jakiś wybitny a o liniach +12V nie będę wspominał ;) To nie BeQuiet gdzie można sobie wszystkie linie +12V połączyć w jedną mocną, jednym przyciskiem, a tym bardziej nie jest to mocna jednostka do tak prądożernego CPU. Daj linka do testu z którego to wziąłeś a nie wklejaj obrazki.

No jak to jaki test ? Jedynie słuszny !

 

http://pclab.pl/art51730-21.html

 

Karta 7970 6GB :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aplikacjach wielowątkowych 920 wygra, w grach może być różnie.

Generalnie różnica między wydajnością rdzenia 1366 i 1156 nie jest wielka, wszystko zależy od zastosowań.

Miałem kiedyś i7 860 i wydajność miał lepszą od 920, ale gorzej się kręcił, czyli na jedno wychodziło w sumie.

Ogólnie ciężko te platformy porównywać, gdybym miał teraz wybierać to brałbym 1366 bo za 150 zł można mieć i7 albo Xeona którego na luzie można podkręcić do 4Ghz.

Minus to spory pobór prądu i wysokie ceny co lepszych płyt, ale jak nam nie zależy na USB 3 i SATA 3 to wybór jest duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama karta w grach wsysa (280X) około 170-200W, tam gdzie występują obliczenia GPGPU sięga to prawie 260W. Tyle w temacie. Mowa o poborze prądu samej karty. Więc gdzie jeszcze FX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może wróćmy do tematu :P czy mój Chieftec 560W da rade temu fxowi w parze z podkręconym radeonem 7950 :> czy mam zmienić zasilacz na coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze osobiście ja bym go sprzedał i dołożył do zasiłki z mocną jedną linią +12V, fajną opcją może być Thermaltake Smart SE 530W/630W. Zasiłka niesłyszalna i chłodna i mocna oraz świetnie wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znalazłem jeszcze inny problem otóż ludzie piszą że po wsadzeniu Fx'a ten procesor tak daje czadu że w wielu przypadkach sekcja nie daje rady i są problemu z obniżaniem taktowania pod obciążeniem ... ja nie chce mieć takich jaj po zakupie swojego dodam że ja zadbałem o jak najlepsze chłodzenie na sekcji mam porządny radiator na radiatorze mostka dodałem wentylator akasa wiejący nie dla ozdoby i wydaje mi się że ten tylni na chłodzeniu proca owiewa dodatkowo radiator na sekcji tak jak na zdjęciu -> http://zapodaj.net/b496d0e07a1fd.jpg.html

Na dzień dzisiejszy moja sekcja ma w spoczynku 46stopni a po godzinie prime95 lub CS GO wynosi max 61 stopni ale to już wtedy te 2 enermaxy ustawiam na tornado ;d phenom x4 3.9 przy napiecięciu 1.42v po godzinie prime 95 max 49.5c mam nadzieje że z fxem nie będzie takich problemów jak niektórzy mają ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy FX podejrzewam że w spoczynku będzie miała z 50-60C ;) A po OC to już więcej odpowiednio. A wiesz w jakiej rewizji masz płytę główną ? Jeśli 1.2 to nie powinieneś mieć problemów z obniżaniem taktowania po wyłączeniu opcji APM w Biosie. Jednak nie gwarantuję że tak będzie bo płyta płycie nierówna i sekcja sekcji :) Po za tym bałbym się czy sekcja nie pójdzie z dymem przy mocniejszym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa tygodnie temu miałem FX-8350 z kartą 7770.

 

Moc pobierana z gniazdka:

idle - ok 64W

Idle po uspaniu monitora - ok 55W

Przeglądanie stron z flashem - ok 70-80W

Różne gry 180-210W.

 

 

Wszystko na ustawieniach domyślnych.

 

Teraz po wymianie na i7-4970k zużycie w idle 36W (29W z uśpionym monitorem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Pobór prądu mierzy się bez monitora ;)

 

No przecież, że bez monitora

Jak komputer wyłączy monitor to przecież wtedy wyłacza się też karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revizje mam właśnie 1.2 nie planuję kosmicznego oc myślę że będę chciał osiągnąć 4.4 ghz nic więcej na jak najniższym napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie fx szedł na 4.4 przy standardowym napięciu - nie wpływało wiele na zużycie energii. Dokładnych danych nie napiszę, bo nie pamiętam, głównie procek pracował na normalnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wystraszony przez te wszystkie opinie :D zawsze miałem procki amd tak samo jak zawsze miałem karty radeona i rok temu zmieniłem płytę na GA970a-UD3 1.2 z GA770 UD3 na której też miałem obecnego phenoma z myślą że nadejdzie czas na wsadzenie 8 rdzeniowca i nadszedł ten dzień i teraz boje się kupić ten procesor czytam opinie że sekcja z dymem pójdzie itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wystraszony przez te wszystkie opinie :D zawsze miałem procki amd tak samo jak zawsze miałem karty radeona i rok temu zmieniłem płytę na GA970a-UD3 1.2 z GA770 UD3 na której też miałem obecnego phenoma z myślą że nadejdzie czas na wsadzenie 8 rdzeniowca i nadszedł ten dzień i teraz boje się kupić ten procesor czytam opinie że sekcja z dymem pójdzie itp :D

 

Jak phenom 965 @3.9 działa na tej płycie to myślisz, że FX-8350 @4.4 wypuści siwy dymek ukryty w płycie?

 

ps. wcześniej też miałem 965 - zużywał więcej energii niż 8350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...