Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aKuKu!

Laptop na studia (do grania), MSI GE60 vs ASUS R510JK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedługo zaczynam studia, a więc powinienem się uzbroić w jakiegoś laptopa. Mam na wydanie mniej więcej 3500 zł. Chciałbym czasami na nim coś pograć, przede wszystkim czekam na Wiedźmina 3, po jakimś czasie może kupiłbym konsolę, więc przede wszystkim laptop ten ma długo wytrzymać i żeby za 2 lata udźwignął jeszcze jakąś grę. Laptopy LENOVO y50 raczej odrzucam, bo nadmierne grzanie się skraca ich żywotność. Moją uwagę przykuły 2 modele:

 

http://www.x-kom.pl/p/203286-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-12-i7-4710hq-12gb-750-win8-gtx850.html

 

oraz

 

http://www.x-kom.pl/p/206749-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-pro-i5-4210h-8gb-1000-dvd-rw-gtx860m.html

 

Który laptop lepiej by się sprawdził w moim przypadku? Czy warto dopłacać 200zł do MSI, który ma i5 z GTXem860M? Czy da mi on lepszą wydajność niż i7 z GTXem850M w ASUSie?

Warto zauważyć, że ASUS ma 12GB RAMu i posiada już Windowsa 8.1, natomiast ASUS większy dysk no i tą podświetlaną klawiaturę. A jak z matrycami i wykonaniem obudowy? Grzaniem się i hałasem?

 

Liczę na waszą pomoc. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem są gry to MSI jest zacznie lepszy od tego Asus, MSI posiada gtx860m z GDDR5, Asus ma GDDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy i7 w Asusie nie zrekompensuje wydajności co do i5 w tym MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika na plus po stronie MSI a prcesor spokojnei da radęi o to się nie martw. Jeżeli nie zależy Ci na tym aby laptop był z systemem operacyjnym to polecam zdecydować się na MSi i będziesz zadowolony. Jakość wykonania też jest przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jest sens dopłacać 200 zł za gorszy procesor, lepsza kartę graficzna i podświetlana klawiaturę. Brak systemu raczej nie byłoby problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Asusa. Naprawdę fajnie wykonany, cichy i chłodny ( max 82 stopnie procesora i 80 stopni grafiki po 4 godzinach grania w GTa 4). Gierki chodza wszystkie plynnie. Matryca ma dobre odwzorowanie kolorow. Brakuje mu jedynie zlacza m.2 na SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to msi ma złącze mSata na SSD , również polecam MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Asusa. W grach multi procesor odgrywa ważną rolę i np w BF4 różnica między i5 a i7 będzie odczuwalna.

Poza tym przy zestawieniu gtx860m i i5 jest spora szansa występowania throttlingu jak np w Lenovo y50.

I według mnie 8GB powinno starczyć, tu kupisz wersję 8GB bez systemu sporo taniej:

 

http://www.komputronik.pl/product/240851/Elektronika/Komputery/ASUS_R510JK_DM009D_8GB.html

Jak jednak chcesz wykorzystać kasę, to lepiej do SSD dołożyć niż dodatkowych 4 GB RAM.

Chociaż o RAMie/SSD możesz pomyśleć w przyszłości jak będziesz odczuwał ich brak (nieprędko, bo ten Asus startuje w 9-10 sekund, a np. w BF4 wykorzystanie ram z 8GB to nieco ponad 50%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej kupić teraz z 8GB niż SSD. Dysk lepiej potem dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to to nie w ASUSie masz specjalną klapke ułatwiającą dostęp do dysku i kości RAM. Tam se mozesz wymieniać co chcesz (kontaktowałem się w tej sprawie z ASUS'em więc wiem co mówie) no chyba że przy wymianie złamiesz dysk na pół i zalejesz laptopa. (W MSI też powinno być coś podobnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabrałbym ASUSa bez systemu to jaki powinienem sobie zapewnić aby sterowniki do karty graficznej itp. były dostępne i w pełni kompatybilne z tym modelem? Windows 7 czy już trzeba by 8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to to nie w ASUSie masz specjalną klapke ułatwiającą dostęp do dysku i kości RAM. Tam se mozesz wymieniać co chcesz (kontaktowałem się w tej sprawie z ASUS'em więc wiem co mówie) no chyba że przy wymianie złamiesz dysk na pół i zalejesz laptopa. (W MSI też powinno być coś podobnego)

 

Dzięki za info, a podobno tylko jedno gniazdo RAM jest w r510jk, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabrałbym ASUSa bez systemu to jaki powinienem sobie zapewnić aby sterowniki do karty graficznej itp. były dostępne i w pełni kompatybilne z tym modelem? Windows 7 czy już trzeba by 8?

To wina samego laptopa a nie systemu, nawet jak kupisz bez systemu będziesz musiał liczyć na ASUS'a

 

Dzięki za info, a podobno tylko jedno gniazdo RAM jest w r510jk, prawda?

tak, w sensie 4GB RAM'u ma wbudowane na płycie głównej i do tego jedno gniazdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem są gry to MSI jest zacznie lepszy od tego Asus bo posiada gtx860m z GDDR5, Asus ma GDDR3.

Chyba w MSI GDDR5 , a w Asusie GDDR3

 

za to msi ma złącze mSata na SSD , również polecam MSI

 

W MSI GE Apache Pro masz miejsce na standardowy HDD 2,5" + miejsce na 2 dyski SSD na złączu mSATA

 

Jeśli zabrałbym ASUSa bez systemu to jaki powinienem sobie zapewnić aby sterowniki do karty graficznej itp. były dostępne i w pełni kompatybilne z tym modelem? Windows 7 czy już trzeba by 8?

 

MSI GE60 kompatybilny jest z systemami Windows 7 , Windows 8 , Windows 8.1 oraz niekturymi systemami Linux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego jest obudowa w Asusie? Jest solidna czy raczej widać, że taka budżetowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry plastik. Jedyne miejsce pachnące taniością to ramka monitora ale wszystko inne jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...