Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nowak080

Słuchawki nauszne z mikrofonem do 350 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Ostatnio rozglądam się za słuchawkami których przeznaczenie jest głównie do gier. Zależy mi na dobrym dźwięku, mikrofonie który będzie się dobrze spisywał.

Chciałbym by posiadały one funkcję wibracji i taki masywny wygląd, dlatego zastanawiałem się na Gamdias Hephaestus - ghs2000. Ale z racji tego, że nie mogłem znaleźć polskojęzycznej recenzji o nich i opierałem się tylko na tych tworzonych przez zagranicznych youtuberów nie jestem do końca pewny ich jakości dźwięku jak i samego mikrofonu. Kolejne słuchawki które wydawały mi się ciekawe to K1BO SADES A60 które wyglądają świetnie jak na mój gust, również posiadają opcję wibracji i są tańsze, ale - no właśnie jest ale, mianowicie pochodzą one z Chin, nie to, żebym był uprzedzony, ale trudno będzie o gwarancję i czas dostawy, choć to drugie jeszcze bym przeżył, to na gwarancję pewnie poszedłby sam pilot sterujący całym headsetem. Już na filmie widać jego tandetny plastik i klikanie podobne do zabawek odpustowych.

 

Mimo tego, obie interesujące mnie propozycję mają solidne wykonanie muszli, pałąku i gąbek.

 

Kolejnymi opcjami dla mnie są słuchawki z Real 7:1, czyli czymś co spotyka się z największą krytykę i jednocześnie sporym uznaniem wśród użytkowników. Niestety słuchawek tego rodzaju jest niewiele, a w moim przedziale cenowym tylko Natec Genesis HX88 który posiada po 5 przetworników w każdej słuchawce. Niestety, nie mogłem dopatrzeć się jakiejś bardziej profesjonalnej recenzji czy choćby opinii na ich temat. Dlatego i te stoją u mnie pod znakiem zapytania. Choć wyglądem, aż tak bardzo nie odbiegają od wymienionych przeze mnie konkurentów to brak informacji na ich temat budzi niepokój.

 

No i ostatnimi już słuchawkami które przykuły ostatnio moją uwagę są słynne Razer Kraken 7:1, te zaś nie posiadają dźwięku Real 7:1 a tylko go symulują. Pomimo systemowej symulacji ponoć ten model spisuje się dużo lepiej niż w przypadku konkurentów. Jednak cena przekracza budżet o blisko 30 zł, a nie ujmują mnie swoim wyglądem i nie zawierają jakiś ciekawych innowacji. Co prawda, mikrofon wbudowany w headset jest na prawdę dobry.

 

 

 

Do tej pory używałem jakiś no-name'ów które grały bo grały, mikrofon jakiś tam był, ale całość kiepskiego wykonania i sam dźwięk był po prostu słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem wszystkie produkty spełniające Twoje durne wymagania.

Doliczyłem do zera.

 

Nie ma absolutnie żadnego produktu z 7.1(ani tym bardziej realnym 7,1) ani wibracjami(WTF?), który brzmiałby nawet przeciętnie

 

Jestem niemiły, bo niekulturalnie nie użyłeś szukajki.

W kwestii pomocy- w tej cenie: superlux hmc631 i hyperx cloud znane też jako qpad qh-90, czyli takstary pro80 z mikrofonem. No i jakiej karty dźwiękowej używasz?

W innym temacie napisałeś, że chciałbyś streamować. Żaden headset nie zapewni Ci do tego wystarczającej jakości mikrofonu, potrzebny jest osobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam słuchawki SuperLux HMC631 http://proline.pl/?p=SLX+HMC631+GREY opracowane specjalnie dla profesjonalnych graczy. Ich wykonanie oraz jakość wydawanego dzwieku jest jak dla mnie naprawde doskonała i bija na głowe niejeden model słuchawek Sennheiser, które uznawane są za abolutnie bezkonurencyjnie w swiecie audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Samson Go Mic i jakieś superluxy, w stylu 681 evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Fajna reklama, zgodzę się, że Superlux robi naprawdę fajne słuchawki i mikrofony w swojej cenie, ale może tak się nie rozpędzaj z tą absolutną bezkonkurencyjnością Sennheiserów. Bo profesjonalne słuchawki Senka potrafią nieźle zawieść w zastosowaniach do których są przeznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# Nie ma czegoś takiego jak Real 7.1 w słuchawkach. Chcesz Real 7.1 - kupujesz głośniki 7.1 i odpowiednio je rozstawiasz. Słuchawki z milionem przetworników na jedną słuchawkę mają gorsze pozycjonowanie niż dobre słuchawki stereo. (jak wymienione wyżej Superlux HMC631 chociażby)

# Odpuść sobie słuchawki od firm "dla graczy". Ich jakość to 1/10 ich ceny.

# Wibracje. Po co one komu. Po jakims czasie stwierdzisz ze itak je wyłączasz bo cię wkurzają.

# Jak wyżej - Samson Go-Mic + jakies normalne słuchawki od Superluxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale wolałbym jednak kilka uzasadnień które odwiodły by mnie od zakupu słuchawek dla graczy, zależy mi na porządnej konstrukcji, a produkty ze stajni SuperLux wyglądają noo cóż... Cieńko w mojej opinii, choć jakości dźwięku w żadnym razie nie kwestionuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale wolałbym jednak kilka uzasadnień które odwiodły by mnie od zakupu słuchawek dla graczy, zależy mi na porządnej konstrukcji, a produkty ze stajni SuperLux wyglądają noo cóż... Cieńko w mojej opinii, choć jakości dźwięku w żadnym razie nie kwestionuje.

Mam HMC-631 i wykonanie jest super. Metalowy pałąk, wygodne leżą na głowie ale muszą się trochę rozciągnać. Generalnie dobre słuchawki.

 

Co do estetyki, słuchawek się słucha, a nie ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka uzasadnień które odwiodły by mnie od zakupu słuchawek dla graczy

Proszę bardzo:

- słaba jakość dźwięku w porównaniu do innych słuchawek w podobnym przedziale cenowym.

- byle-jaki mikrofon (oprócz słuchawek firmy plantronics; patrząc oczywiście tylko na te tańsze produkty, bo są headsety z dobrymi mikrofonami, ale kosztują o wiele więcej).

- słabe pozycjonowanie w grach i to jest zasada, aczkolwiek wiele normalnych słuchawek również ma ten słaby aspekt. Wymieniam ten punkt tylko dlatego, ponieważ jest dla mnie szalenie istotny w kwestii doboru sprzętu audio.

- często takie produkty pękają/rozlatują się/psuje się w nich kabel. Nie są tak wytrzymałe jak (żeby daleko nie szukać) Creative Aurvana Live, które mi spadły ponad 70x i nic :E

 

Na dodatek jak się komuś pochwalisz, że kupiłeś takie Krakeny to Cię wyśmieje (w ciszy lub nie) - taki mały bonus :) (tylko proszę mi nie płakać tak jak kiedyś jedna osoba, że 'jej to nie obchodzi' oraz 'z kim ja gram, że wyśmiewają kogoś za to jakie kupił słuchawki').

 

Taki sprzęt prawie-że nie ma zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie produkty stajni Razer mnie nie rajcują, ale mikrofon w Kraken 7:1 jest genialny, miałem przyjemność sam przekonać się o jego jakości. Sama jakość dźwięku w słuchawkach wymienionych na samej górze raczej spotyka się z dobrymi opiniami które zawierają wszelkiej maści wideotesty. Temat jest przeze mnie cały czas wałkowany i wczorajszej nocy spotkałem się z tezą, że najlepiej to samemu przetestować słuchawki ponieważ każdemu zależy w nich na czymś innym. Dlatego dziękuję za wszelkie uwagi i propozycję. Na pewno przyjrzę się lepiej firmie Superlux. Jeszcze raz dziękuję, a temat uważam za wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dla graczy to przepłacanie, najczęściej mikrofon to dno. Używałem SS Syberii, Razazerów etc. Kupiłem Platronicsy na promocji, stero, dobry dźwięk i świetny mikrofon :cool:

Jednak nic nie będzie tak dobre jak Samson Go-Mic + dobre słuchawki stereo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikrofon w Kraken 7:1 jest genialny, miałem przyjemność sam przekonać się o jego jakości

Do czego porównywałeś (konkretnie) ten mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikrofon w Kraken 7:1 jest genialny, miałem przyjemność sam przekonać się o jego jakości

Do czego porównywałeś (konkretnie) ten mikrofon?

 

Może do dwóch kubków plastikowych, połączonych sznurkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że w Logitechu G35 który posiadałem, mikrofon był naprawdę dobrej jakości. Mikrofon i kabel w oplocie w tym modelu - jedyne zalety tego headsetu :) Pozatym nic.

 

Ale: Samson Go-Mic będzie jeszcze lepszy niż ten w G35.

Co daje nam 150 zł na mikrofon, i zostaje nam jeszcze 300 zł na słuchawki i ew. kartę dźwiękową. (rozbijając z 450 zł - tyle kosztują G35)

A z tego można już złożyć naprawdę porządny zestaw do gier i streamów.

 

Dzięki za zainteresowanie, ale wolałbym jednak kilka uzasadnień które odwiodły by mnie od zakupu słuchawek dla graczy, zależy mi na porządnej konstrukcji, a produkty ze stajni SuperLux wyglądają noo cóż... Cieńko w mojej opinii, choć jakości dźwięku w żadnym razie nie kwestionuje.

Lektura obowiązkowa: LINK

# Upuść headset dla graczy - zbieraj szczątki z podłogi

# Upuść normalne słuchawki - zbieraj szczękę z podłogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tybet2, mikrofon porównywałem z innymi headsetami w tym przedziale cenowym. Czasami, nie zawsze, ale czasami mikrofon z Krakena spisywał się lepiej niż przy mikrofonie BlueYeti.

 

ReznoR, mógłbyś polecić coś co ma wbudowaną kartę dźwiękową? Czytałem już wcześniej listę headsetów którą tutaj zamieściłeś i jedyną fajną opcją w moim mniemaniu jest AKG GHS1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tybet2, mikrofon porównywałem z innymi headsetami w tym przedziale cenowym. Czasami, nie zawsze, ale czasami mikrofon z Krakena spisywał się lepiej niż przy mikrofonie BlueYeti.

 

ReznoR, mógłbyś polecić coś co ma wbudowaną kartę dźwiękową? Czytałem już wcześniej listę headsetów którą tutaj zamieściłeś i jedyną fajną opcją w moim mniemaniu jest AKG GHS1.

Dobre słuchawki ze wzmakiem w zestawie? Sennheiser orpheus

Serio, to co do tych headsetów dorzucają, to jest ścierwo na poziomie integry. Kup Go mica + dźwiękówkę + prawdziwe słuchawki, bo lecisz na kolorowe zabawki w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReznoR, mógłbyś polecić coś co ma wbudowaną kartę dźwiękową?

Nie mógłbym. Z prostego powodu: dobre słuchawki nie mają wbudowanych kart dźwiękowych, a te które ją mają - nie są dobre. Czyli nie są warte polecenia. Więc w takiej sytuacji wrócilibyśmy do pierwszego postu z twojego tematu :)

 

Za to jeśli naprawdę chcesz, mogę polecić zestaw do 350 zł, który rozwali na szczątki każdy headset dla graczy jaki istnieje w grach:

- Sound Blaster Z OEM (ok 200 zł - allegro)

- Superlux HD669 (120 zł)

- Mikrofon STĄD (8 zł)

I wcale sobie nie żartuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy ten Sound Blaster od Xonara DX? Co do tych śmiesznych chińskich mikrofonow, to macie je, że tak często są one przez Was polecane? Jakoś wątpię w dobrą jakość dźwięku z nich, na bank podobna sytuacja jak z mega popularnym zalmanem którego dobrze słychać jak jest 10 cm od ust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Co do tych śmiesznych chińskich mikrofonow[...]

Nie chcę nic mówić, ale w mikrofonach do kompa są tylko śmieszne chińskie przetworniki. Jakość zależy od tego czy jak wkładka się urodziła, to czy ktoś ją potem pomierzył, po czym wywalił przez okno.

Dobrze słychać kogoś, jeśli głos ma poziom wyższy niż szumy, które docierają do mikrofonu - czyli nie zależy to tylko od mikrofonu.

Precyzuję: szumi otoczenie, oraz szumi elektronika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy ten Sound Blaster od Xonara DX? Co do tych śmiesznych chińskich mikrofonow, to macie je, że tak często są one przez Was polecane? Jakoś wątpię w dobrą jakość dźwięku z nich, na bank podobna sytuacja jak z mega popularnym zalmanem którego dobrze słychać jak jest 10 cm od ust.

Powiem tak: jak masz integrę lub problem z zakłóceniami na płycie głównej, to nawet najlepszy mikrofon będzie do kitu. Tak jak kolega wyżej napisał, im mniejsze szumy, tym lepiej działa mikrofon. Mniejsze szumy mają karty dźwiękowe chociażby. Ten "chinski mikrofon" jak go nazwałeś jest sprawdzonym wyborem. Zresztą poczytaj komentarze i oceny kupujących. Zalmana polecali wszyscy jedynie z tego powodu, że jak na swoją cenę był jednym z najlepszych dostępnych w polsce. Teraz jest już trochę więcej w miarę dobrych mikrofonów, ale nie zmienia to faktu, że na ten musisz wydać 8 zł, a jest to mikrofon krawatowy, i w dodatku z osłoną.

 

Co do karty - Xonar DX będzie lepszy jeśli słuchasz muzyki na głośnikach.

Jeśli natomiast grasz oraz masz i słuchawki i głośniki - nie pobijesz Sound Blastera. Wiem, że niektórzy będą nadal twierdzili że to karta wykastrowana i nieopłacalna, ale wg mnie za 200 zł jest to bardzo dobry wybór jeśli ktoś lubi grać, oglądać filmy na słuchawkach, rozmawiać i nie lubi żonglować jackami. Wg mnie Creative ma lepiej rozwiązany sam system działania karty w systemie a także same sterowniki jak i panel ustawień.

Typowy gracz byłby nią napewno zachwycony, zwłaszcza efektami które są dostępne w panelu.

Podoba mi się także idea trybu Stereo Direct - po przełączeniu w ten tryb tor audio jest przekierowany bezpośrednio do DACa karty, bez jakiejkolwiek ingerencji i efektów, a nawet w systemie zmienia się urządzenie audio na osobne. Niestety w aktualnych sterownikach nie jest to jeszcze zbyt dobrze rozwiązane, ponieważ potrafi sprawić problemy, ale po dopracowaniu sterowników powinno byc lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...