Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kabum

Tablet/laptop 2w1 co wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Poszukuje nowego urządzenia 2w1 . Obecnie jako mobilnego sprzętu używam Galaxy tab 2 10", lecz nie wystarcza mi do moich potrzeb.

Już jakiś czas temu pojawiły się urządzenia 2w1 i to jest coś dla mnie. W8 na pokładzie to coś czego potrzebuje - niestety Android nie daje takich możliwości.

 

Wybór sprzętu jest dość mały, ale może ktoś z Was forumowicze posiada taką zabawkę i mógłby coś dodać od siebie.

 

Na oku mam

Acer aspire Switch 10

Lenovo Miix 2

Asus T100

- czyli cała czołówka (średnia cena ok 1500)

 

Osobiście zastanawiam się nad Miix 2 lub Switch 10

Asus niestety odpada, ze względu rarczej na wygląd bo wygląda jak typowy netbook sprzed 5 lat....

 

Jeżeli ktoś ma jakąs opinie na temat powyższego sprzętu to chętnie wysłucham.

 

PS: testy już przepatrzyłem na necie, za wiele ich nie ma.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów przynajmniej na temat Switcha jest kilka. Switch zdecydowanie przewyższa według mnie Miix 2. Bawiłem się nim kilka dni, i jeśli nie grasz na nim w Hearstone'a, ( co jest bardzo bateriożerne) to jest okej. Mega plus za matrycę - zarówno za jakość obrazu, kąty widzenia jak i jasność. No i mocowanie na magnesach, Asus ma mechaniczne, a w Lenovo no niestety jest to średnio rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no asus wyglada troche jak stary netbook.

Lenovo fakt ma słabe mocowanie, dorbą rozdzielczość ekranu, ale troszkę starszy model procka.

 

Acer wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

 

Jeśli chodzi o gry to raczej coś starego jak już byłoby uruchamiane(powiedzmy z lat 2003-2007 - wiec wydaje mi się ze mniej wymagające gry dałyby rade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Mixx 2. Ekran FHD i w zasadzie identyczna wydajność jak pozostałe tablety. Co do nocowania to trzeba to sprawdzić osobiście, dla mnie bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat to zamkniecią.

 

Wybrałem Acer Switch 10.

 

Bawiłem się w euro.com.pl następującym sprzętem:

Lenovo MIIX 2 - fajny wygląd, niezłe wyposażenie w stosunku do Acer`a, ekran FHD, słabszy procek o numerek. Największą jego wadą natomiast jest natomiast mocowanie, bardzo niepewne.

Asus T100TA - wygląda jak netbook, wykonanie ok, najdroższy ze wszystkich.

HP Pavilion 11-h000ew - wstępnie jak go zobaczyłem, chciałem go kupić bo wydawał się idealny. ale ma ogromą wade - wszystkie złącza - nawet słuchawkowe są w stacji dokującej...

 

Jeśli chodzi o Acer`a to po 2 dniach użytkowania mogę już go trochę opisać:

 

- Ekran - posiada dobre konty widzenia, ładnie odwzorowuje barwy- rozdzielczość jest jak najbardziej ok. szybko reaguje.

- Bateria - na chwile obecną udało mi się maksymalnie pracować na nim ok 6h - cały czas włączone wifi, podłączona klawiatura przez połowę tego czasu. Jasność ok 50%

- Szybkość działa mnie zaskoczyła, myślałem że będzie wolniejszy natomiast widać że to jednak PC, wcześniej siedziałem na galaxy tab 2 i jest niebo a ziemia.

- Gry - NFS Udnerground i Most Wanted(2005) działają wyśmienicie - oczywiście bez obsługi dotykowego ekranu.

 

Jakość wykonania naprawdę stoi na bardzo wysokim poziomie, nic się nie ugina itp.

 

Osobiście polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje udanego zakupu, najważniejsze że jako użytkownik jesteś zadowolony :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...