Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Devzan

Myszka do grania i pracy ~80zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od półtora roku jestem posiadaczem taniej, acz przyzwoitej (dla mnie) myszki - Zalman ZM300. Myszka ta, niestety, chcę być wymieniona. Powodem tejże wymiany jest powolne, irytujące psucie się klawisza odpowiadającego za "Przejdź/Dalej", którego używam jako binda do TeamSpeak 3, a że siedzę tam bardzo intensywne i mam nawyk trzymania tego binda nawet, jak go nie używam, to po prostu się już wyrabia.

 

Nie będę lał wody jak to mam w zwyczaju, więc zastosuję schemat:

 

- obecna mysz:

Zalman M300

- powód zmiany gryzonia:

Wyrabianie się przycisków

- rozdziałki w grach:

1440x900

- DPI:

1386 (wg MouseTest)

- czułości w grach:

Zależy od gry, czasem zmieniam przyciskiem

- czułość w Windows:

2vls6pu.jpg

- czułość w sterach myszki:

Brak sterowników

- pełny obrót:

Zależnie od ustawień w grze, ale mało gram w gry FPS i RPG, a jak gram to dopasuje w grze czułość jak mi pasuje

- gram w:

Gierki w których myszka nie wymaga bycia potworem, ale powiedzmy, że CS:GO (zamierzam zagrać, bez spiny o najlepsze wyniki, po prostu dla relaksu)

- podkładka:

Natec Gensis M11 Robot

- ilość przycisków:

W obecnej mam 7, ale używam 5/6 (zmiany dpi bardzo rzadko, auto-fire w ogóle nie używam).

Zależy mi na przyciskach Wstecz / Przejdź (nie umiem bez tego już żyć), chciałbym by scroll miał opcję ruchu na boki, zmiana dpi mogłaby być, ale nie musi

- budżet:

80zł

- chwyt:

Claw grip

- uwagi:

Żadnych, wszystko opisane wyżej. No, może jedynie kolor - bez bajerów kolorków oh ah, czarna.

 

Póki co na oku mam tą:

http://www.morele.net/gigabyte-gm-m6900v2-372377/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Skromny budżet, więc i podobnie z propozycjami.

Genius Maurus (tylko nie X), XL-760H tylko wersje na Avago 9500, CM Storm Xornet, Zalman ZM-M200, Microsoft Optical Mouse 200 (uwaga na wersje z 2710, jeszcze nie wiadomo jak je rozpoznać, badam sprawę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedź ;)

 

Byłbyś jeszcze taki miły, by podać konkretne linki do tych myszek (najlepiej z morele.net)? Bo piszesz tutaj, że "konkretna wersja z XXX", a jak googluje to nie widzę żadnych informacji o tym co wspominasz.

 

A jak oceniasz tą co ja podesłałem, Gigabyte M6900? Bo cała reszta ma ubogie specyfikacje/opisy, a co do tej wiem chociaż co tam ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A jak oceniasz tą co ja podesłałem, Gigabyte M6900? Bo cała reszta ma ubogie specyfikacje/opisy, a co do tej wiem chociaż co tam ma.

Opisów brak, informacji o sensorze także, więc trudno mi się ustosunkować.

 

Genius z X ma czerwone paski po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się wyłapać jakąś z Moreli? Jest to jedyny sklep do którego mam dobry dojazd, a kurierów ani allegro nie lubię.

I czy któryś z tych wymienionych gryzoni ma scroll w boki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

 

Co powiecie na A4Tech X748 z V-tech? Ludzie tak strasznie na to narzekają, a mi się myszka podoba i sam nie wiem. Obecnie posiadam Zalman M300 i nie widzę problemu jeśli chodzi o jakieś czułości itp, spokojnie starcza gdyby nie to, że przyciski się już wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się przy okazji, bo...

Zalmana 400 musze pogonić bo mi nie podpasował, ale strasznie ciekawi mnie poniższa mysz. W linku wszystkie info.

Niby ma wszystko to, czego wymaga autor...

 

http://forum.pclab.pl/topic/730978-Jestem-GRACZEM-i-szukam-najlepszej-dla-siebie-myszki/page__view__findpost__p__12923022

 

aha, i chciałem zalmana zamienić z a4tech z pracy ale na profilowanej myszce źle mi się pracuje. Nie wiem jak Tobie Devzan, ale zwracam na to Twą uwagę. Do pracy - klasyczna. Do gier.. preferencje.

Zauważyłem natomiast jedno. Ja podczas gry unoszę myszkę (a to mi się podkłądka kończy albo w innym celu). Profilwana, jak np. zalman M400 nie pozwala na to, gdyż kciul spoczywa na profilu a nie na podkładce. Dla mnie to ogromny dyskomfort...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może natec genesis gx66 lub A4tech bloody v7 lecz w myszce a4tech jest sensor pixart który do najlepszych nie należy,ewentualnie Gigabyte GM-M6900.

 

http://www.morele.net/mysz-natec-genesis-gx66-nmg-0376-538606/

 

http://www.morele.net/mysz-gigabyte-gm-m6900v2-372377/

 

mały budżet ale coś się zawsze znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrezygnowałem z A4Tech X748. W drugim poście, polecono te myszki:

Genius Maurus (tylko nie X), XL-760H tylko wersje na Avago 9500, CM Storm Xornet, Zalman ZM-M200, Microsoft Optical Mouse 200 (uwaga na wersje z 2710, jeszcze nie wiadomo jak je rozpoznać, badam sprawę).

Czy ta myszka:

http://www.morele.net/mysz-a4-tech-xl-760h-609157/

To AVAGO 9500?

 

Chciałbym w miarę dużą myszkę, nie jakąś miniaturkę, a także żeby nie była głośna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Co powiecie na A4Tech X748 z V-tech? Ludzie tak strasznie na to narzekają, a mi się myszka podoba i sam nie wiem. Obecnie posiadam Zalman M300 i nie widzę problemu jeśli chodzi o jakieś czułości itp, spokojnie starcza gdyby nie to, że przyciski się już wyrabiają.

V-track raczej... XL-740K w podobnej obudowie do 748 znajdziesz na Avago 9500. Niemniej są to myszki duże, pasujące bardziej pod palm grip.

W M300 masz Avago 5050 z normalną soczewką, do biura może i okay, ale zapalonemu graczowi bym nie polecał.

 

...

Czy ta myszka:

http://www.morele.net/mysz-a4-tech-xl-760h-609157/

To AVAGO 9500?

 

Chciałbym w miarę dużą myszkę, nie jakąś miniaturkę, a także żeby nie była głośna ;)

Zapytaj sprzedawcy. Ja bym z allegro kupił od sprawdzonego sklepu.

v-track01.jpg

V-track, którego nie chcesz, to ten po prawo.

 

Ale do claw lepsza mała ;).

 

Przy myszce laserowej może zaistnieć potrzeba kupna podkładki twardej np. A4tech 801mp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele mi powiedziały, że faktycznie tego x748 tylko v-tracka mają :/

 

Ja zaś Allegro nie ufam, a Morele nie zawiodły mnie jeszcze od 3 lat, więc uznaję go za "sprawdzony".

 

Tak jak mówię, mam Zalmana M300 od półtora roku i gram w nim gry FPS (CS:GO) i nie narzekam, więc nie potrzebuje mega uber wymagań, X748 mi się spodobała z wyglądu, ale poczytałem pooglądałem i jednak jej nie chcę.

 

Jak też mówiłem, ważne są dla mnie dwa przyciski, przejdź/wstecz, zmiany DPI czy innych przycisków nie potrzebuję. Ważne też z klikalnym scrollem :E (bo a4tech XL-740h ma 6 przycisków a widzę tam 7 i nie wiem czy scroll klikalny :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele mi powiedziały, że faktycznie tego x748 tylko v-tracka mają :/

 

Ja zaś Allegro nie ufam, a Morele nie zawiodły mnie jeszcze od 3 lat, więc uznaję go za "sprawdzony".

...

A ja z morele mam już przejścia i nikomu sklepu nie polecę. Wszystko okay, dopóki nie pomylą się z zamówieniem lub nie będziesz potrzebował obsługi posprzedażowej.

 

Na allegro już parę osób z forum kupowało i sprawdzało czy gryzonie mają faktycznie A9500, więc jeżeli faktycznie chcesz dobrą myszkę, w tym skąpym budżecie, to warto się uśmiechnąć do serwisu aukcyjnego.

 

a umie ktoś odpowiedzieć co to za sensor Avago S9600????

Pora na kubeł zimnej wody. Skończ ze spamowaniem o tej myszce! Zajmujesz tylko czas i miejsce (dodajmy - nieodpowiednie, komuś w temacie, w wątku gdzie ludzie podają konkretne parametry), które mogliby wykorzystać ludzie z poważniejszymi problemami. Wątek wydzieliłem i naprostowałem sytuację, jak znajdę chwilę, to się i w nim wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do moreli, to jak już mówiłem, od 3 lat mnie nie zawiedli, a oddawałem tam już sprzęt na gwarancję czy w ramach 10-dniowego zwrotu.

 

Co do Allegro, wolę odbiór osobisty w wygodnym dla mnie terenie, kurierów nie trawię przez własne przeżycia. Więc w grę wchodzą tylko sklepy. I jeszcze raz powtórzę - teraz gram w FPS na randomowej myszce za 40zł z Moreli i nie narzekam, po prostu chcę już ją zmienić bo przyciski się wyrabiają. Nigdy nie miałem w łapach sprzętu za 100+ więc pewnie nie zauważyłbym nawet "shitowego PixArta" itp, ale jak myszka nie reaguje czasem to dla mnie już jest do skreślenia :P

 

Chyba skończy się na tym, że kupię A4Tech XL-760H, albo nawet Gigabyte M6900 (znajomy ma i nie narzeka, chociaż nie zna się na sprzęcie, ale gra duuużo w FPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Więc w grę wchodzą tylko sklepy.

 

I jeszcze raz powtórzę - teraz gram w FPS na randomowej myszce za 40zł z Moreli i nie narzekam, po prostu chcę już ją zmienić bo przyciski się wyrabiają. Nigdy nie miałem w łapach sprzętu za 100+ więc pewnie nie zauważyłbym nawet "shitowego PixArta" itp, ale jak myszka nie reaguje czasem to dla mnie już jest do skreślenia :P

 

Chyba skończy się na tym, że kupię A4Tech XL-760H, albo nawet Gigabyte M6900 (znajomy ma i nie narzeka, chociaż nie zna się na sprzęcie, ale gra duuużo w FPS).

A4techy na A9500 były puszczone bodajże w testowej partii i są ciężko dostępne, dlatego tak ważne jest trafić na dobre źródełko. Jakiś tam sprzedawca jest już sprawdzony. Już wiesz (gdyż wyżej pokazałem różnicę) jak poznać V-tracka.

 

Niepotrzebnie się powtarzasz. Staram się doradzić zakup możliwie najlepszego gryzonia w podanym budżecie. Niestety wybór się zawęził (wcześniej było sporo A4techów na optycznych Avago), dobre gryzonie kosztują znacznie więcej niż wcześniej. Nie będę polecał czegoś, do czego vnie jestem przekonany, tylko dlatego że obecnie grasz na myszce za 40 zł ;). Kupujesz na własne ryzyko.

 

Wygoda to podstawa. Zwróć uwagę na kształt, bo z jednej strony piszesz o claw, z drugiej zastanawiasz się nad gryzoniami pod palm. M6900 ma Avago 6090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długo korzystałem z A4 Tech xl-740k i zdecydowanie mogę również tą myszkę polecić, ale szczerze mówiąc to nie wiem jaki ona miała sensor. Jak to mógłbym sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolozylbym 20 zl i znalazl cos innego. g100s

 

a tak to używka MS WMO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długo korzystałem z A4 Tech xl-740k i zdecydowanie mogę również tą myszkę polecić, ale szczerze mówiąc to nie wiem jaki ona miała sensor. Jak to mógłbym sprawdzić?

Rozkręcasz myszkę i sprawdzasz jak został oznaczony sensor ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...