Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kpnb

Superluxy HD 681 i integra?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu modelu 681/681B, ale zastanawia mnie, jak zagrają na moim sprzęcie. Integra ALC887, podpięcie słuchawek do Geniusów 1200x, które miałyby pełnić rolę swojego rodzaju wzmacniacza. Warto kupowaćdo takiego źródła? Obecnie mam JVC Flats HAS150 i chcę poczuć skok jakościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu modelu 681/681B, ale zastanawia mnie, jak zagrają na moim sprzęcie. Integra ALC887, podpięcie słuchawek do Geniusów 1200x, które miałyby pełnić rolę swojego rodzaju wzmacniacza. Warto kupowaćdo takiego źródła? Obecnie mam JVC Flats HAS150 i chcę poczuć skok jakościowy.

Wujek podpowiada, że 1200x to skaner xD.

 

Do Superluxów warto kupić coś lepszego niż integra.

http://forum.pclab.pl/topic/758492-Karta-dźwiękowa-pod-Superluxy-HD681/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1250x, pomyłka ;) To te, kiedyśbyły popularne bardzo. Zatem, czy mimo tego warto kupić? Na nic wiecej niż słuchawki mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1250x, pomyłka ;) To te, kiedyśbyły popularne bardzo. Zatem, czy mimo tego warto kupić? Na nic wiecej niż słuchawki mnie nie stać.

Tak, ale potencjał rozwiną na karcie dedykowanej. W przyszłości kupisz używaną tak do 60 zł i będziesz happy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem, czy mimo tego warto kupić? Na nic wiecej niż słuchawki mnie nie stać.

Koleżanka przez bardzo długi czas miała HD681 na integrze, i nadal je bardzo chwaliła.

Tak więc warto, w myśl zasady:

najpierw kupujesz słuchawki, potem źródło do nich.

Skok jakościowy powinien być znaczny.

Oczywiście znam osoby, którym brzmienie HD681 na integrze się nie podoba i wolą słuchawki o gorszej jakości brzmieniu, ale dźwięku mniej chłodnym. Jeśli podejrzewasz, że będziesz taką osobą, to lepiej wziąć HD681B z tych dwóch, ponieważ wg wielu osób mają "ciekawsze" brzmienie niż standardowe HD681.

Druga zasada natomiast jest taka, że dopóki sam nie przesłuchasz to się nie przekonasz, niestety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał HD681B - mają bardziej naturalne brzmienie.

Co do integry to jej jakość zależy od konkretnego modelu płyty w dużo mniejszym od kodeka (w tym przypadku ALC887).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przerabiałem podobny problem i jeśli miałbym kupować słuchawki dla siebie to zdecydowałbym się na Superlux HD681 EVO v2 inna nazwa podobna Superlux HD681 EVO MKII. Co do karty dźwiękowej to szukaj creative x-fi music sb0460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, już wybór padł na 681B, a tu pojawiła się inna propozycja. Widzę, że na Allegro są w podobnej cenie Fischery FA-004 (czyli to od czego kopiują Maxelle RD). Teraz mam znowu dylemat - widziałem gdzieś recenzję 681 vs Brainwavz HM3 (czyli to samo co FA-004), gdzie wypadły lepiej te drugie, co się kłóci trochę z powszechnymi opiniami. Szkoda, że nie mam możliwości odsłuchu przed kupnem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, gorzej to kwestia gustu, a nie sprawa ultymatywna. Przeczytaj o tym jak brzmią jedne, jak drugie i skonfrontuj z własnymi oczekiwaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...