Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olo25

Szukam monitora 27", 120hz +, 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Monitor głównie do gier i filmów. Wystarczy rozdzielczość full HD. Budżet jaki mam do przeznaczenia to okolice 1200zł. Dodam jeszcze, że kluczową rzeczą jest dobre odwzorowanie barw, czyli poprostu żywe kolory i kontrast, szukam takiego monitora żeby czerń była czarna a nie świeciła jak w niektórych monitorach. Nie wiem czy najlepszym rozwiazaniem będzie led czy lcd, nie chce nic sugerować. Proszę o pomoc w dobraniu monitora pod względem:

 

1) rozmiaru 27",

2)odświeżania 120hz (lub więcej),

3) technologii 3D

4) dobrego kontrastu - "czarnej czerni" oraz żywych barw,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że taki monitor nie istnieje :) a już na pewno nie w tym budżecie. Najbliższy Twoim wymaganiom wydaje się być Asus ROG Swift PG278Q. Ale on kosztuje ponad 3 tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to? ASUS 27" VG278HE 144hz i cena kolo 1500 :P

 

4) dobrego kontrastu - "czarnej czerni" oraz żywych barw,

 

HaHa! Na matrycy TN, jasne :-) . Zapomnij, ale 3 punkty powyżej spełnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie mowie o jakości z najwyzszej pułki bo wiadomo ze za te kase takiej nie bedzie, ale mowie o najlepszym rozwiazaniu w tych pieniądzach pod względem tych wyznaczników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie mowie o jakości z najwyzszej pułki bo wiadomo ze za te kase takiej nie bedzie, ale mowie o najlepszym rozwiazaniu w tych pieniądzach pod względem tych wyznaczników :)

 

Najlepsze rozwiązane spełniające wszystkie wymagania poza 144Hz to na przykład: http://www.morele.net/monitor-led-asus-pb278q-27-wqhd-ips-80mln-1-5ms-534858/ albo to http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2713hm-27-ips-wqhd-2560x1440-usb-90-rot-dvi-dp-hdmi-3yppg-516421/

Wydawanie na TN takie sumy to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydawanie na TN takie sumy to głupota.

pozwól, że skontruje Twoją wypowiedź:

Wydawanie na 60hz takie sumy to głupota.

 

Oczywiście wszystko zależy jak użytkujemy monitor, ale mając IPS 60hz i TN 144hz, nie wybrałbym już nigdy IPS-a do grania. Chyba, że komputer nie pozwalałby mi na osiągnięcie wystarczającej liczby klatek ;)

 

 

Za 1200zł tylko używka. Mi udało się urwać VG278HE, pół roku temu, w sklepie, za ~1300zł. Mieli jedną sztukę, zapewne monitor był ze zwrotu, ale działa i prezentuje się perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązane spełniające wszystkie wymagania poza 144Hz to na przykład: http://www.morele.net/monitor-led-asus-pb278q-27-wqhd-ips-80mln-1-5ms-534858/ albo to http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2713hm-27-ips-wqhd-2560x1440-usb-90-rot-dvi-dp-hdmi-3yppg-516421/

Wydawanie na TN takie sumy to głupota.

 

podales monitory 1440p nie chce takiej rozdzielczosci, interesuje mnie 1080p 120 lub 144hz, 27cali, a matryca raczej lepsza jak TN nie bedzie w tych pieniadzach jakie chce przeznaczyc

 

 

pozwól, że skontruje Twoją wypowiedź:

Wydawanie na 60hz takie sumy to głupota.

 

Oczywiście wszystko zależy jak użytkujemy monitor, ale mając IPS 60hz i TN 144hz, nie wybrałbym już nigdy IPS-a do grania. Chyba, że komputer nie pozwalałby mi na osiągnięcie wystarczającej liczby klatek ;)

 

 

Za 1200zł tylko używka. Mi udało się urwać VG278HE, pół roku temu, w sklepie, za ~1300zł. Mieli jedną sztukę, zapewne monitor był ze zwrotu, ale działa i prezentuje się perfekcyjnie.

 

No dokładnie, najwazniejszym kryterium sa tu hz, jesli chodzi o uzywki to moge kupic ale pewnie lepiej na gwarancji czy cos? A co sadzicie o Benq? tez wypuscil jakies monitory do grania w okolicach 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała wzmianka: szukam monitora z full hd i przy tym z odświeżaniem większym niż 60hz. 27 cali, 3D. Do gier głównie z dobrymi kolorami matryca pewnie IPS tu sie nada tylko żeby nie smużyła. Proszę o jakąś podpowiedź :> BUDŻET około 1000zł

 

Prosze bardzo o rade bo jak mi ktoś nie doradźi to sam nie znajde nic fajnego albo kupie chłam albo zrezygnuje wogole z zakupu, a chce mieć :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich ipsów, powodzenia

jedynie jest ezio na ips(ma trochę więcej niż 60hz) ale nie w tym budżecie, powodzenia w poszukiwaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobry ips 27 cali z funkcja zeby nie smużyło? prosze o porady no :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad Benq Gw2760hs.

Tylko proponuje nie zamawiac na agito, poniewaz ja tam zamowilem i dostalem bez polowy czesc i uzywany monitor..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad Benq Gw2760hs.

Tylko proponuje nie zamawiac na agito, poniewaz ja tam zamowilem i dostalem bez polowy czesc i uzywany monitor..

spoko tylko ja szukam ipsa a to jest tft wiem ze do gier te matryce lepsze niz ips bo wiekszy czas reakcji ale chyba nie ucierpi tak jakosc rozgrywki jak 5ms bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomyślisz nad ASUS VG278H. Jest to starsza konstrukcja względem ASUS VG278HE bo ma 120 a nie 144Hz. Ma za to ma wbudowany moduł IR i okulary 3D Vision2 w zestawie. Niedawno mój kolega kupił taki monitor na ebayu w bardzo dobrym stanie za £220 z okularami. Najważniejsze że monitor obsługuje tryb stereeskopowy LightBoost który włączasz programem ze strony blurbusters. Jeżeli szukasz monitora do szybkich gier, także w 3D to ciężko znaleźć lepszy. Szkoda że nie możesz zobaczyć na odległość kolorów bo myślę że nie miałbyś się do czego doczepić. Wcześniej miałem 2 monitory na IPS i poza trochę lepszymi kątami naprawdę nie widzę różnicy. Ale grasz myślę sam więc i tak siedzisz naprzeciwko monitora. Zresztą poczytaj testy i jedyną wadą jest nie równomierne podświetlanie.. Inna sprawa że recenzenci szukają z lupą niedoskonałości. Naprawdę z czystym sumieniem mogę Ci go polecić jakbyś znalazł w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o nim i o takim Benq za ta sama cene, taki odpowiednik tego, troche drogo wychodzil to sobie odpuscilem ale jak na ebayu znajde za taka cene w dobrym stnie to biore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obserwuj aukcje jak Ci się nie spieszy. Tylko tak się zastanawiam czy to dobry moment na 3d.. Powiem Ci że to mój drugi monitor 3d bo gram w trójwymiarze od ponad 5 lat. Przyszłość a w zasadzie teraźniejszość to są kaski VR i nie ma co do tego wątpliwości. W oculusie naprawdę czujesz że jesteś w środku. Przede wszystkim skala, wszystko jest wielkie, naturalnych rozmiarów. Osobiście sugerował bym Ci kupno monitora 27-29 1440p do netu, pracy i gier 2d. Myślę że w przeciągu 8 miesięcy cena gogli VR spadnie poniżej $300. Myślę też że NVidia opuściła sobie rozwój 3d vision i po Maxwellu widać że idą w stronę VR. Co do matryc IPS to już są 120 i 144Hz chyba AOC ale nie wiem kiedy wyjdą na nich monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...