Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bukox

WiFi i połączenie "ograniczone"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbowałem już wszystkiego więc może ktoś tutaj pomoże. Mam laptopa HP ProBook 6570b z Windows 8.1 z kartą WiFi Broadcom BCM943228HM4L. Co jakiś czas WiFi przechodzi w stan połączenia "ograniczone" i dopiero rozłączenie i ponowne połączenie z siecią WiFi powoduje, ze połączenie jest działa prawidłowo. Dzieje się tak od około 2 miesięcy i raczej nie jest to związane z aktualizacją do 8.1 bo ta była przeprowadzona w marcu. Początkowo działo się tylko tylko podczas braku aktywności na komputerze więc podejrzewałem, że powoduje to zaznaczona opcja wyłączenia karty w celu oszczędzania energii to powoduje ale niestety jej odznaczenie niczego nie zmienia. Teraz dzieje się to nawet w czasie pracy i to dość często (kilkanaście razy dziennie). Dodam, ze na drugim laptopie Lenovo w tej samej sieci WiFi takie problemy nie występują. Co zrobiłem:

1. Zaktualizowałem sterowniki karty WiFi do najnowszej wersji.

2. Odznaczyłem opcję "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

3. Zmieniłem kanał sieci WiFi.

4. "Zapomniałem" wszystkie inne sieci zapisane w komputerze.

5. Przeglądałem dziennik zdarzeń ale nie ma tam żadnych informacji o powodzie rozłączenia.

 

Niestety problem występuje nadal. Co zatem może być przyczyną i co jeszcze można zrobić?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy tylko 1 urządzenia. Pozostałe laptopy, tablet czy telefony nie mają tego problemu. Nie chce zapeszać ale być może znalazłem powód bo od 2 godzin nie zerwało mi połączenia. Wyłączyłem na routerze tryb 11bgn mixed a włączyłem bez "n" czyli 11gb mixed. Teraz sprawdzę jeszcze czy podczas bezczynności nadal nie zrywa. Fakt, ze to średnie rozwiązanie bo ogranicza prędkość no ale zawsze to jakiś półśrodek. Z tego co przed chwilą wyczytałem ten problem dotyka różnych urządzeń z Windows 8.1 więc to zapewne wina aktualizacji jednak dziwi mnie to, że aktualizację robiłem w marcu a problemy są od jakichś 2 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sterowniki masz pod win 8, a nie pod win 8.1. Teoretycznie te pod ósemke z 8.1 powinny działać, ale jak nie były dopracowane pod win 8 to pod 8.1 tym bardziej bedą wariowac. A może jakaś aplikacja jest do tej akrty sieciowej razem ze sterownikami? U mojego kuzyna w lapku Dell-a na intelu sieciówka wi-fi podobnie było z jakąs apką intela. Jak ta aplikacje wywalilem 9odinstalowalem) i zostawilem same sterowniki dziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest pod Windows 8.1. Z resztą sam Windows go znalazł online i zaproponował instalację. Ja potem w ramach testów sam go pobrałem ze strony HP i ręcznie zainstalowałem lecz bez efektów. Ale faktycznie może coś jeszcze pracuje w tle - poszukam - dzięki za trop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ref

 

Mam to samo tylko, że mam cały czas ograniczone połączenie ;( Win 8,1 64 bit, wifi z telefonu. Na telefonie działa elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec problem ze sterownikiem lub jakas opcja w ustawieniach zaawansowanych sterownika, ewentualnie z karta sieciowa wifi. Spróbuj sie polaczyc z jakims hotspotem w galeri ktoregos dnia jak pojdzie bez proiblemu to cos bedzie blokowal router ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem zapytać czy poradziłeś sobie z tym problemem bo ja się już męczę kilka miesięcy.

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

 

 

Witam.

Próbowałem już wszystkiego więc może ktoś tutaj pomoże. Mam laptopa HP ProBook 6570b z Windows 8.1 z kartą WiFi Broadcom BCM943228HM4L. Co jakiś czas WiFi przechodzi w stan połączenia "ograniczone" i dopiero rozłączenie i ponowne połączenie z siecią WiFi powoduje, ze połączenie jest działa prawidłowo. Dzieje się tak od około 2 miesięcy i raczej nie jest to związane z aktualizacją do 8.1 bo ta była przeprowadzona w marcu. Początkowo działo się tylko tylko podczas braku aktywności na komputerze więc podejrzewałem, że powoduje to zaznaczona opcja wyłączenia karty w celu oszczędzania energii to powoduje ale niestety jej odznaczenie niczego nie zmienia. Teraz dzieje się to nawet w czasie pracy i to dość często (kilkanaście razy dziennie). Dodam, ze na drugim laptopie Lenovo w tej samej sieci WiFi takie problemy nie występują. Co zrobiłem:

1. Zaktualizowałem sterowniki karty WiFi do najnowszej wersji.

2. Odznaczyłem opcję "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

3. Zmieniłem kanał sieci WiFi.

4. "Zapomniałem" wszystkie inne sieci zapisane w komputerze.

5. Przeglądałem dziennik zdarzeń ale nie ma tam żadnych informacji o powodzie rozłączenia.

 

Niestety problem występuje nadal. Co zatem może być przyczyną i co jeszcze można zrobić?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię, ale trudno, problem ten sam.

System: Windows 10

Do tej pory wszystko działało sprawnie, aż od kilku dni bez powodu, zaczęło zrywać połączenie/wyskakiwać "połączenie ograniczone". Internet wtedy nie działa, z routerem też nie da się połaczyć. Gdy podłączyłem mobilny internet, również nie było poprawy. Na pewno jest to coś z systemem, ale niestety nie wiem co. :( Na innych urządzeniach i internet domowy i mobilny działają sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
    • nówki DW wciąż trzymają cenę, a używek DW na rynku używek mało, a jak są to powystawowe 
    • Ciekawe wnioski . Nie należy akurat zmienić zdania, że Kaczyński to jedna z największych nieszczęść, jaką spotkało III RP. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-krasowski-jaroslaw-kaczynski-to-najbardziej-patologic,nId,7467044
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...