Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matszpk

Nowy program do stress testów GPU (clgpustress).

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem nowe narzędzie do stres testów dla GPU. Na razie testuję je na Linuksie :D . Na razie jeszcze nie dostarczam binariów.

Źródła programu są na githubie: https://github.com/matszpk/clgpustress.

Program może być pomocny do wyłapywania błędów pamięci GPU. Jednak może bardzo mocno nagrzewać kartę graficzną. NAPRAWDĘ zalecam przeczytanie

pliku README.md przed użyciem programu, ponieważ program jest groźny dla sprzętu.

Chciałbym żebyście ostrożnie przetestowali ten program na swoim sprzęcie. Jakiekolwiek uwagi będą mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Windzie nie odpalę ma się rozumieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem na windzie. jednak w kodzie nie ma niczego linuksowego (no oprócz popta, którego też można skompilować).

możliwe, że dzisiaj lub jutro już przygotuje binarki. na linuksie się kompiluje bez problemów. Pod windą: zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na programach, ale mogę spróbować stres testu u siebie, tylko daj tutaj link do testu dla Windowsa 7/8/8.1 64 bit.

 

Będzie prościej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. jakos mi się udało skompilować program dla win64 (za pomocą visual studio express).

Program nie ma GUI, uruchamia się go z poziomu linii poleceń. w README.md jest dokładny opis (także na głównej stronie w github).

Binaria są w http://files.nativeboinc.org/offtopic/clgpustress/

Używajcie ostrożnie ;)

PS: Poprawiłem binarki dla OpenCL NVIDIA (ma wersję a nie 1.2). Dodatkowo są już binarki dla win32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym, żeby ktokolwiek z was forumowiczów, przetestował ten program na kartach nVidii lub starszych Radeonach (np.: HD 6000, HD 5000).

Mam pewne wątpliwości czy program będzie działał dobrze na tym sprzęcie. Prosiłbym, żebyście podawali osiągi podawane przez program (bandwidth oraz GFLOPS).

Program ma 3 testy (builtinKernel) i można je wybrać za pomocą opcji -T (np.: -T1). Jeśli to możliwe podawajcie też parametry kart (taktowanie).

Dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kernel Calibrated for

#0 Intel® OpenCL:Intel® HD Graphics 4600

BestKitersNum: 14, Bandwidth: 17.894 GB/s, Performance: 187.887 GFLOPS

 

(...)

 

Kernel Calibrated for

#1 NVIDIA CUDA:GeForce GTX 765M

BestKitersNum: 26, Bandwidth: 18.3737 GB/s, Performance: 358.287 GFLOPS

Powyższa wydajność dla opcji -T1. Dla -T0 o połowę niższa, dla -T2 prawie dwa razy taka.

Program odpalany na Win 8.1 x64.

 

Wyrzuca:

Exception happened: FAILED COMPUTATIONS!!!!

na integrze Intela przy -T1 i -T2 praktycznie natychmiast, przy -T0 po dłuższym czasie.

 

// dorzucam dumpa, zerkniesz sobie sam

 

//// takty fabryczne - google it :)

test.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższa wydajność dla opcji -T1. Dla -T0 o połowę niższa, dla -T2 prawie dwa razy taka.

Program odpalany na Win 8.1 x64.

 

Wyrzuca:

Exception happened: FAILED COMPUTATIONS!!!!

na integrze Intela przy -T1 i -T2 praktycznie natychmiast, przy -T0 po dłuższym czasie.

 

// dorzucam dumpa, zerkniesz sobie sam

 

//// takty fabryczne - google it :)

 

Dobra. wiem że już program działa. Program jak pisałem mocno obciąza pamięć GPU (sam GPU też).

Dziwi mnie szybki fault na integrze Intela (sprobuj obniżyć takty, albo przetestować tylko jedno urządzenie,

wybierając platformę: opcje '-N', '-A' i '-E').

Będę jeszcze rozwijał program, dodam nowe testy (builtinKernels) i jedną opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już wersja 0.0.5 z nowym testem i nową opcją '-g' (--groupSize) do ustawiania workGroupSize. możecie już wyprobować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowa wersja 0.0.5.1 (ale tylko poprawki). Dalsze plany, które snuje to: dorobienie GUI, nowe testy (może będą dobre dla kart NVIDII).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce przetestować, to zapraszam. Testy do starszych urządzeń (np.: radeony hd 5000,6000) by się przydały. mógłbym wtedy coś poprawić, tak żeby lepiej działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upublikowałem już wersję z GUI (0.0.8 ). poza tym poprawiłem kilka głupich błędów. potestujcie wersję z GUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...