Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Narkon

Propozycje co do laptopów/ultrabooków

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie drodczy pclabowicze,

 

przymierzam się do kupna laptopa / ultrabooka ale szczerze Wam powiem, że nie orientuję się zbytnio w sprzęcie mobilnym (co do jakości - wiem tylko, że na topie jest Asus, MSI, Lenovo :D o Apple nie wspomnę).

 

Co potrzebuję w moim sprzęcie? Poniżej mniej więcej specyfikacja tego co mi trzeba:

 

Procesor: jakiś wydajny 2 rdzeń intela w booscie zeby mial te 2.4 GHZ i tutaj ważna sprawa - dobrze by było żeby był niskonapięciowy (mało żarł energii)

Ram: 8-12 GB najlepiej 1600 MHZ

Dysk: i tutaj jest dylemat czy 128GB SSD czy 1TB HDD czy może SSHD ? (w zasadzie bardzo dużo miejsca nie jest mi potrzebne, najlepiej gdyby było to 256 GB) bo i tak większość rzeczy nie licząc programów trzymam na zewnętrznych dyskach

Czytnik DVD: must be - jest to laptop do pracy więc to musi być

Waga: najlepiej zeby mial ponizej 2 KG no ale jak nic się nie znajdzie to może być więcej

Bateria: musi trzymać minimum 4H (głównie praca w programach typu WORD, IDE np. C++, oraz programach wykorzystujących różne protokoły typu SSH, FTP itd. ale zapewne będzie się zdarzać korzystanie z bardziej wymagających programów typu Photoshop)

Ekran: Najlepiej matowy 14-15 '' - nie więcej niż 15

 

No i najważniejsze, cena i jakość...

 

Cena: do 3000 zł

 

Musi być sprawdzony, na pewno ktoś z was ma coś godnego polecenia, coś co nie zawiedzie i będzie się dobrze na tym pracować. Dla mnie liczy się wydajność i mobilność bo do pracy stacjonarnej to mam już mój wydajny kombajn :)

 

Pozdrawiam

 

//Edit

 

Znalazłem coś takiego, ale nie wiem za cholere czy ta seria jest dobra (do firmy mam zaufanie):

http://tnij.org/j5houqh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...