Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shady_PL

[Modernizacja] 2500 zł gry

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poradzić się was co zmodernizować w moim wiekowym komputerze, by przyniosło to jak najlepszy efekt. W raz z wejściem 970gtx na rynek zastanawiam się nad wymianą karty graficznej, lecz moje wątpliwości budzi mój obecny procek, który może być bottleneckiem dla gtxa.

 

Komputer taki jak w sygnaturce. Czekam na porady i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręć mocno ten procek to nie będzie mocno ograniczać, o ile w ogóle. Jak nie chcesz kręcić, to opchnij i kup i5 4590 + np. MSI B85-G43. Akurat budżet starczy na wymianę i kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się iść w i5 bez odblokowanych zegarów? Jeśli chciałbym, żeby komputer posłużył mi jeszcze z 3-5 lat po modernizacji(jeśli miałbym wymieniać mobo i procka). + Czy wogóle opłaca się kupować teraz czterordzeniowca na lga1155 skoro nowa podstawka i DDR4 niedługo będzie standardem?

 

Edit: + Czy zasiłka starczy na gtxa oraz podanego procka, bo spotkałem się z opinią u was, że już przy moim obecnym zestawie będzie na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się o wydajność m.in. w nadchodzącym wiedźminie. Jeśli to komuś pomoże w określeniu jaka modernizacja będzie odpowiednia to siedzę nadal na 19 calach, choć planuje przesiadkę na 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj jak wyjdzie, trochę go załatają, bo pewnie znów gra przez parę pierwszych tygodni zbyt stabilna nie będzie, no i wtedy się wyjaśni jaki sprzęt kupować:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale w takim Watch Dogs(tak wiem nie jest to przykład najlepszej optymalizacji) przy obecnym zestawie mam dropy do 20 fps przy szybkiej jeździe i nie wiem czy to wina procka czy karty czy obydwu części(ULTRA 1440x900, smaa + mod theworse), więc naszła mnie myśl o upgradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno nowej budy(obecna ma raczej malo miejsca), coolera na procek i podkręcenie go(procek daje jeszcze radę) oraz kupno 970gtx. Zmieszczę się poniżej swojego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym wypadałoby szybko zmienić monitor, bo GTX 970 przy 1440x900 umrze z nudów. A słaba wydajność w WD wynika bardziej z optymalizacji (szczegolnie, ze masz jeszcze moda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...