Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaczy_cng

Upgrade kompa czy konsola?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że mój obecny sprzęt jest już mooocno przeciętny pora na mały remont. Pytanie- czy do karty głównej M4A77T od Asusa spokojnie podepnę nowy proc i grafikę?

 

1) grafika- tutaj chyba nic ciekawszego niż to nie wynajdę:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750ti-2048mb-ddr5-128bit-oc-gv-n75toc-2gi-630762/

 

2) procesor- zastanawiam się nad

http://www.morele.net/procesor-amd-fx-6300-socket-am3-64bit-3-5ghz-95w-cache-14mb-box-fd6300wmhkbox-532173/

Ewentualnie wersję 6350, tylko czy uzyskam jakiś skok wydajności?

 

3) zasilacz- jaka moc będzie potrzebna? Markowe 500W to udźwignie stabilnie?

 

Obecnie w zestawie mam GTS'a 450 i Athlon'a x3 450

 

Z drugiej strony, coraz częściej zaczynam zastanawiać się nad PS4, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby dołożyć trochę i kupić konsolę? Tylko tutaj pojawia się problem, bo przez następne około pół roku musiałbym ją użytkować na 23 calowym LG M237Wdp, czy to nie byłoby małe harakiri? (duży telewizor w salonie, gdzie podłączenie konsoli dopiero byłoby samobójstwem :E )

 

Z braku czasu gram już coraz mniej, ale jeżeli już gram to chcę pograć w miarę komfortowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO, podstawowe pytanie czy sterowanie padem jest dla ciebie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to od ciebie zależy, na czym chcesz grać. Ja też mam dylemat czy kupić PS4 czy złożyć komputer. Tylko, że konsola też ciągnie za sobą finanse takie jak telewizor czy gry, których i tak na razie za wiele nie ma. Do tego dochodzi pakiet do internetu, może drugi pad. A skoro pozostaje tobie tv w salonie(z którego zapewne korzystają twoi rodzice; rodzeństwo), to raczej się tam nie nacieszysz grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO, podstawowe pytanie czy sterowanie padem jest dla ciebie ok?

 

Akurat z tym niema problemu, bo ostatnia gra w której nie używałem pada to Civilizacja i chyba Crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojej płyty głownej tylko Phenom II x 4 lub x6.

Napisz doładnie co masz i ile masz funduszu na update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Asus M4A77T

procesor: AMD Athlon II X3 450 3,2 GHz

grafika: Gainward GeForce GTS 450 1024MB GS

ram: 4 GB DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zasilacz.

Jaka pamięć.

I jaki budżet przwidujesz. Czy poprosu przyjąć budżet = PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz również do wymiany, gdyż chwilowo użytkuję no-name. Powiem tak na wymianę procesor+karta+zasilacz nie chce wydawać więcej niż 1000/1100 zł. Przy wyższej sumie wolę dopłacić do konsoli i będzie to chyba korzystniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co ty - za 1700 zł. kupić nową konsolę w sklepie i mieć święty spokój czy brnąć w modernizację PC. Finalnie brnę dalej w PC, bo perspektywa dzielenia z żona i dzieckiem TV mi się nie uśmiecha, ceny gier na konsole mnie wkurzają oraz gdy akurat nie chcę grać to mam na czym posiedzieć w necie, posłuchać muzy czy pooglądać pierdoły na YT (tu to samo co pkt. 1 czyli dzielenie laptopa z żoną i dzieckiem). Mam wątpliwości czy to dobra decyzja, ale jednak PC jest bardziej uniwersalnym urządzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-210760-141122210288_thumb.jpg

 

Procesor spokojnie na 4GHz, na BOXowym chłodeniu bez problemu.

Płyta głowna bez problemu pozwoli wymienić procesor na lepszy.

 

Sprzedaj swoją płytę procesor i kartę graficzną myślę że dostaniesz 300 zł no może 350 zł. i dokup pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...