Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian33

Transfer Zyxel 325 v2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

 

Posiadam od niedawna NAS Zyxel 325 v2 wraz z dwoma dyskami WD Red WD30EFRX 3TB sATA III polaczonymi w RAID1. Posiadany przeze mnie router to D-Link DIR-615.

Osiagam bardzo slabe transfery przy kopiowniu plikow. W trakcie przenoszenia fotek o lacznej objetosci 1,5GB po kablu osiagam ok. 10MB/s natomiast po Wi-Fi jest to ok. 1,8MB/s. Wydaje mi się ze to trochę slabe predkosci. Co może być tego przyczyna. Bardzo proszę o pomoc osoby majace doświadczenie w konfiguracji domowego NAS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapis powinien oscylować 50MB/s a odczyt 80MB/s, jaki masz router ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jest podany wyżej i z tego co widzę po kablu prędkość jest normalna. Niepokoi za to prędkość po WiFi, bo powinna być zbliżona (router ma o dziwo WiFi N i switch 100 Mbps...)

 

@damian33: Z jakimi prędkościami pliki przesyłane są między komputerami w sytuacji, gdy jeden jest podłączony kablem, a 2 WiFi? Jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem miedzy laptopem a stacjonarnym. Stacjonarny do routera podpięty kablem i korzysta z gigabitowej karty sieciowej na plycie glownej, natomiast laptop po Wi-Fi z karty wbudowanej Qualcomm Atheros AR5BWB222. Transfer gorszy niż z laptopa do Zyxel 325 v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Gbit karta sieciowa w stacjonarce nic Ci nie pomoże, gdy wąskim gardłem jest router (100Mbit LAN).

Co do WIFi to jak masz skonfigurowany router (może nadaje jako "g")?, jaka jest odległość laptopa od routera? jakie są przeszkody (ściany itp)? Na transfer wpływa dużo czynników

 

 

zapis powinien oscylować 50MB/s a odczyt 80MB/s, jaki masz router ?

 

To dane dla bardzo dużych plików, dla małyuch plików tak dobrze nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo poniewaz musialem wyjechac z domu.

 

W odpowiedzi na post Oratora - po przeniesieniu laptopa w miejsce oddalone od routera ok 1m (laptop z routerem widza sie bez przeszkod w linii prostej w poziomie) predkosc wzrosla do 3,7 MB/s. Przesylelem zdjecia (ok 3,5 MB kazde w sumie jakies 100 plikow). Sprawdzalem, router pracuje w standardzie 802.11n zabezpieczenia WPA-PSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nas jest podłączony po kablu?, na początek zmień router na coś z 1Gbitem na switchu, powinno to dać ogromnego boosta prędkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...