Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Student Programista

[2000zł] Laptop na studia informatyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję zakupić laptop na studia informatyczne za około 2000zł.

1. Wydaje mi się, że 15,6 cala będzie najodpowiedniejsze, ale jakie jest wasze zdanie? Większe są gorsze w transporcie, ale zarazem wygoda użytkowania jest większa.

2. Jaki polecicie system: 7 czy 8? Będę miał za darmo z DreamSparka, więc z tym nie ma problemu.

3. Jaki laptop byście mi polecili? Moje wymagania(:P):

- Wygoda pracy(będzie wykorzystywany w głównej mierze do programowania)

- Mobilność(będę go nosił ze sobą na uczelnie prawdopodobnie)

- Niezła wydajność(programowanie, bazy danych, profesjonalne oprogramowanie oraz gry - niekoniecznie najnowsze na wysokich ustawieniach)

- Bez systemu

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przydało by się coś z 4 rdzeniami ale to mały budżet, więcej nie wykręcisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 stówki można by dołożyć, ale raczej nie chcę zbyt dużo wydawać.

Jeśli chodzi o gry to raczej nie zależy mi na najnowszych tytułach. Ot pograć w coś starszego albo dosyć nowego na jakichś niższych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie ww. oferty oraz te które otrzymałem na PW.

Uznałem, że najodpowiedniejszy z nich będzie: LENOVO G510 i5-4210M 4GB 1TB R7 M265 za 1999zł.

Jednak 4GB RAM wydaje mi się trochę małą ilością. W wyszukiwarce znalazłem, że dodatkowa kosć 4GB Lenovo kosztuje aż powyżej 300zł :exclam:

Więc może warto zakupić: http://www.x-kom.pl/p/203414-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i5-4210m-8gb-1000gb-dvd-rw-r7-m265.html ?

Dopłacam 130zł a mam 4GB pamięci więcej co może okazać się przydatne przy wirtualizacji oraz niektórych programach.

 

Co o tym sądzicie?

I jaki system będzie lepszy? Win8 czy 7? Który z nich będzie bardziej wydajny?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...