Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Audifl

Technologia 4k, format obrazu 4:3, 28 - 36 cali - sa takie monitory?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

kupuje nowy pc. poszukuje do niego monitora w najnowszej technologii, w formacie obrazu (proporcje szeroksc:wysokosc) 4:3, duzego - mysle ze najmniej 28 cali bo bede tez z niego ogladal anime i mecze pilki noznej, ale przede wszystkim bedzie on do gier czyli najnowszych nowosci a takze super klasykow. sa takie monitory wgl? bede wdzieczny za pomocne info i ewentalny link/linki ze stronami przedstawiajacymi lub oferujacymi sprzedaz takich monitorow. rozne modele mile widziane. wgl slyszlem ze najlepsze monitory (i telewizory) robi firma samsung, wiec jesli by bylo to najlepiej z tej firmy. jednak od biedy moze byc od jakiejs krzaczastej.

 

ps. krzaczasta = malo znana.

 

ps2. mieszkam w wielkiej brytanii.

 

ps3. najlepiej zeby ten monitor mial jak najwiecej Hz (czytaj Hercow)

 

ps4. najlepiej zeby byly jak najwieksze katy widocznosci obrazu w tym monitorze

 

ps5. najlepiej zeby byl jak najkrotszy czas reakcji w tym monitorze

 

ps6. ogolnie najlepiej zeby ten monitor byl pod kazdym aspektem po prostu najlepszy

 

ps7. podkreslam ze ten temat w zadnym nawet najmniejszym wymiarze nie jest zadna forma trollowania, a ten kto chociarz przez chwile zawachal sie by tak pomyslec chyba nie wie co to trollowanie.

 

ps8. trollowanie - pisanie i publikowanie tresci majacych na celu zwrocenie calej uwagi na piszacym dane tresci a nie na samym temacie. osoba trollujaca nie interesuje sie tematem ktory publikuje a jedynie chce zwrocic na siebie uwage i spowodowac jak najwieksze zamieszanie.

 

ps9. ja, osobiscie, interesuje sie tym tematem i mam nadzieje otrzymac jak najzetelniejsze odpowiedzi zwiazane z tym tematem, wiec nie trolluje sila rzeczy.

 

Przepraszam za dlugi wywod, ale w przeszlosci ze wzgledu na moj charakterystyczny temperament bylem niejednokrotnie nieslusznie posadzany o trollowanie. bylo to jeszcze za czasu gdy nie mialem zielonego pojecia na ten temat.

 

Pozdrawiam wszystkich Labowiczow :)

 

Audifl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgl nie ma.

Kup sobie jakiegoś Eizo za kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zaras, jak to nie ma? nie ma takich duzych wgl? czy nie ma wgl 4k czy nie ma juz wgl formatu obrazu 4:3? bo juz sie pogubilem? cos z tego musi byc.

 

Pozdrawiam, :D

 

Audifl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zwyczajnie nikt ich nie produkuje, bo nie ma popytu, najbliżej są kwadraty o rozdzielczości 2048x2048.

2. W ogóle - jeszcze nie czas.

3. 4k masz tylko panoramiczne, a o 4:3 się zapomina i oprócz tabletów/dziwnych telefonów - nie robi monitorów takiego rodzaju, chyba że te w o wiele mniejszych rozdzielczościach.

 

Nie istnieje taki produkt, będziesz musiał rezygnować z paru rzeczy, jeśli chcesz coś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgl n ma 4:3 takich moni, do tego wgl n ma moni 4K dla grczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli najlepsza technologia monitorow w tym momencie to LED. Tak?

2. Sa monitory LED z formatem obrazu 4:3 i jednoczesnie powyzej (lub rowno) 28 cali?

 

Reszta moich pytan pozostaje bez zmian (chodzi mi o te podpunky 'ps' i oglna prosbe o info i porade w tej sprawie).

 

Pozdawiam, ;d

 

Audifl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Szybki, normalne kolory sRGB

Mój link

Lepszego na razie raczej nie znajdziesz.

 

Jest już kilkanaście albo kilkadziesiąt monitorów 4k do 10k zł ~1900 GBP

Jest już dużo telewizorów 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma monitorów led, także 4K. TV 4K ledowe, a raczej OLED, powinny się pojawić jeszcze w tym roku. Obecnie można już kupić ledowe TV 1080p.

Na pytanie z drugiego punktu dostałeś już odpowiedź ze dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten Eizo FDH3601-BK jest niezly. calkiem calkiem poza tym ze kosztuje ponad 100k zl i jest panoramiczny. Te slowo 'panoramiczny' dzila na mnie jak hymmm alergen na uczulonego czlowieka. nienawidze panoramicznych monitorow.

 

pozatym na nasze polskie zlote to ja mam okolo 100k - z tym ze na caly pc, a nie na sam monitor huehue. wiec troche klopsik.

 

skoro juz sa 4k to ja nie rozumiem czemu nie ma 4:3.

od biedy wezme WLED lub LED ale 4:3 .. To MUSI byc 4:3!

pozatym jak ma kosztowac 100 kafli to juz wole mniejszy np ze 28 - 32 cale, a nie 36 cali, no chyba ze to mala roznica i tak bedzie.

powiedzmy ze mam na monitor budzetu ze £ 4000 - 5000 ~ PLN 20.000-25.000, koniecznie 4:3 , technologia to juz objetnie oby byl jakis dobry no i te przynajmniej 28 cali, moze byc troche wiecej tych cali. wtedy sie zdecyduje.

 

dobra ide spac bo pozno sie robi.. jutro sie zobaczy jeszcze..

 

pozdrawiam,

 

Audifl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz 4:3 ?

Kup 16:10/16:10 i ustaw rozdzielczość 4:3, paski po bakach będą ale 4:3 też :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

dziecko zostaw te dopalacze to niszczy mózg gorzej od narkotyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, dlaczego nie chcesz dalej udawać że to jest prawdziwy wątek? W ten sposób skazujesz autora na brak spełnienia autoerotycznego! Samemu zaś autorowi gorąco polecam tego typu wątki w innych, bardziej popularnych działach. Tam odniosą większy sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jednak moderatorowi zamknięcie tego wątku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

wgl! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kieros moglbys mi podeslac na pw swoj nr gg? widze ze jako jedyny jestes tu normalny i znasz sie na rzeczy :D

 

Pozdro.

 

Audifl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kieros moglbys mi podeslac na pw swoj nr gg? widze ze jako jedyny jestes tu normalny i znasz sie na rzeczy :D

 

Pozdro.

 

Audifl

Kumasz audebilu, że nie ma monitorów 4:3 4k led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...