Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rumbdumb

Obudowa do 250 zł wliczając wentylację

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

szukam obudowy do 250 zł wliczając wentylację.

Myślałem o Zalmanie Z9 U3, ale również o Xigmateku Asgard 381+2x Arctic f12 pwm.

Cena wychodzi taka sama. Jest może coś innego w tej cenie na to warto zwrócić uwagę?

 

edit: Nie musi być strasznie przewiewna, ani strasznie tłumiąca. Raczej celowałbym w jakiś kompromis, choć jestem otwarty na propozycję. ATX. Raczej 290 mm na grafikę powinno starczyć, choć lepsze byłoby 300/310.

Conajmniej 2 zatoki 5.25 i z 3-4 wewnętrzne hdd i mile widziana zatoka 2.5, choć od czego są adaptery. Dodam, że nie podobają mi się okna, ale jak by się to miało przełożyć na jakość, to mogę się z tym zgodzić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, kusisz.

Z wentylatorem lub wentylatorami, to już wychodzi 280-300 zł.

Naprawdę warto dorzucić te parę dych? W sumie to nie ukłułoby mnie to. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

290cm na grafikę, chyba żadnej takiej obudowy nie znajdziesz (co innego gdyby było do 290mm) ;)

 

W tej cenie polecam Ci zdecydowanie Corsaira 230t, miałem do porównania Zalmana Z9 plus, jak dla mnie corsair wypadł po prostu lepiej. Po pierwsze prosty i elegancki wygląd, do 3 wentylatorów 140mm (1 na dół oraz 2 na górę), w zestawie masz 3 wentylatory, one już tworzą odpowiedni obieg, ewentualnie możesz dorzucić jedną 140 na górę lub dół. Obudowa zmieści każde chłodzenie powietrzne, karty raczej bez ograniczeń, dodatkowo można wyjąć koszyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Fractalu Core 3000? 3 wentylatory, wszędzie zachwalany.

Tylko jak teraz patrzę, to znikną ze sklepów. To chwilowe czy przestali go produkować?

 

A Bitfenix Shinobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/obudowa-z-oknem-gelid-darkforce-ft-gd01-a-usb-3-0-i4623169273.html

 

ta obudowa ma bardzo dobra cyrkulacje chlodzenia z standartowymi wentylatorami w tej cenie wydaje mi się że jest najlepszym wyborem

Czy ja wiem? Jest to bardzo solidna opcja jeśli chodzi o grubość blach tylko, że...ma wnętrze podobnie zagospodarowane jak

, który to jest przecież znacznie lepiej wyposażoną konstrukcją :) No ale wiadomo, co kto woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się trochę obudowami wyciszającymi. Czy w takich obudowach będzie piekarnik przy np. takim GTXie 770?

Czy w ogóle takie obudowy coś sobą reprezentują poniżej 300 zł? Mam na myśli Cooler Master Silencio 452.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki planujesz stworzyć układ wentylacyjny w obudowie oraz jakie są / będą coolery na CPU i GPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy 1 lub 2 wentylatory z przodu i 1 z tyłu, na procesorze początkowo boxowe - później jakiś Spartan/Fera, a grafika niereferent Gigabyte/Asusa/Msi.

Miałoby to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko zmienisz cooler CPU na lepszy od boxowego, to nie będziesz się musiał martwić o temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...