Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WojMa

Ultrabook do pracy, cena do 4000-5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Sprawdziłem w wyszukiwarce, ale w ostatnim czasie nie było tematów odpowiadających moim potrzebom.

Szukam ultrabooka o następujących parametrach:

- rozmiar 13-14 cali i ciężar poniżej 2kg;

- procesor minimum i5, może i7, w poprzednim na i3 wystarczyła większa ilość okien w przeglądarce i potrafił się przyciąć;

- 128GB SSD plus 512GB HDD, lub 256 GB SSD;

- 8GB RAM, znów poprzedni przy 4GB i zwykłym HDD łatwo się przywieszał na kilka sekund;

- matowa matryca na 100%, może Full HD, tutaj akurat się waham, bo nie wiem, czy taka rozdzielczość ma sens, przy tak małym rozmiarze ekranu, ale na HD brakowało mi pikseli, brak dotyku;

- podświetlana klawiatura;

- USB 3.0, HDMI, czytnik kart, min. 2 porty USB 2.0, nie zależy mi na napędzie optycznym;

- ciekawy design, aluminiowa/magnezowa, bądź podobna obudowa, plastiki raczej odpadają;

- czas pracy na baterii do 7-8h;

Mój poprzedni laptop to Samsung z serii NP530, niestety jego wydajność okazała się nie zadowalająca. W tej chwili chcę przejść na coś mocniejszego, ale widzę że ta linia produktowa nie jest już kontynuowana, szkoda bo bardzo mi się podoba ich design. Komputer będzie wykorzystywany głównie do codziennej pracy biurowej podczas podróży służbowych, a tych mam sporo, do tego okazjonalna obróbka zdjęć w PS i dodanie napisów, czy tytułów do filmów przeznaczonych na youtube. Grać na nim raczej nie zamierzam, choć coś co pozwoliłoby uruchomić Rome 2, lub Wasteland 2 byłoby miłe, jeśli nie wiązałoby się ze zbyt dużą dopłatą. Cena podana w tytule wątku jest orientacyjna, chciałbym się zmieścić w jej ramach, lecz jeśli znajdzie się coś ciekawego nieco taniej lub drożej to też nie zaszkodzi.

Ustawienie tych parametrów w jednej z popularnych porównywarek cenowych dało mi sporo wyników, niestety od lat nie śledzę rozwoju sprzętu komputerowego, więc obawiam się nadziać na minę. Dlatego też proszę o pomoc forumową brać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macbook air 13" o ile pasują Ci na niego programy, pod względem baterii jest najlepszy, dobry design, lekki,

 

jeśli na windowsie i bardziej odpowiadający Twoim wsyzstkim wymaganiom popatrz na asusa zenbooka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thinkpad t440s / t440p (p ma dedykowaną grafikę)

Macbook pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...