Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lerothyn

Dysk SSD 120/128gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym poprosic was o rade jaki dysk ssd polecacie. Dysk bedzie w stacjonarce. Bedzie na nim Win8.1 64bit oraz Skyrim z modami(gra edzie wazyla +-50gb). Narazie zastanawiam sie nad Intel 520 oraz Samsung Eva 840. Cena w okolicach 260zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evo840 - mam i w 100% polecam ^^'

ew. plextor m5s

ja wybierałem między nimi 2ma i padło na samsunga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl też nad Crucial mx100. Posiadam i działa bardzo szybko i bez zarzutów. Podobno cena/osiągi najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SSD też działa bardzo szybko :E i bez zarzutów co nie znaczy, że mam go polecać. MX100 ale od 256 GB a nie 128. Albo Samsung EWA albo dołożyć do Plextora M6S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evo840 - mam i w 100% polecam ^^'

ew. plextor m5s

ja wybierałem między nimi 2ma i padło na samsunga ;)

M6S jest w lepszej cenie i o lepszych parametrach, zostawiając w tyle EVO 840.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz tylko dobre 128GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem macie jakies testy hdd vs ssd w grach?

Mamy HDD = rowerek | SSD = F1 w grach. Tak poza tym, jak radzili koledzy Kup Plextor 128 GB Mercedes6S lub taniego GoodRama C50. Miłego korzystania.

 

Oplaca sie kupic dysk ssd tylno na 1-2gry?

No ba ;) na 1-2 to właśnie tylko SSD 120/128GB jest stworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie kupic dysk ssd tylno na 1-2gry?

 

To właśnie polecony przez Power-off Plextor 128 GB Mercedes6S jest tylnonapędowy. Będzie w sam raz. Jak masz dołożyć 100 zł to najlepszą opcją jest Crucial MercedesX100 256 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C50 odradzam, mam i testy to byly chyba na oko robione realne wartosci to 330MB/s i 130MB/s zapis / odczyt. Do tego w8/8.1 nie chce dzialac poprawnie (freezy/ blad z ramem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C50 odradzam, mam i testy to byly chyba na oko robione realne wartosci to 330MB/s i 130MB/s zapis / odczyt. Do tego w8/8.1 nie chce dzialac poprawnie (freezy/ blad z ramem)

Zabawie się w wróża Macieja - Twoje wartości to wynik dla chipsetu na AMD. Jeśli tak, to pozostań wyłącznie na sterowniku systemowym Windowsa, a wartość wzrośnie do 500/170. GoodRam C50/C100 to już sprawdzone konstrukcje i z czystym sumieniem można polecić. Popatrz w przyklejonym topicu o SSD na wartości jakie oferuje C50 (ponad 7 miesięcy temu testowaliśmy GR-amki) i zadowolenie osób, które nabyły ten SSD (cena/jakość). Jedna czy dwie wpadki stanowią one marginalny odsetek procentowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś albo podłączył pod kontroler ASmedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne atrakcyjna cena 300 zł i śmiga aż miło Panu już podziękujemy :elefant: . Tymczasem Plextor M6S z darmową wysyłką 282 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kingston Hyper X, mam 120GB i śmiga aż miło. Do tego cena jest atrakcyjna.

Stary model na SandForce. Byłby cenowo atrakcyjny za ok 230-250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem macie jakies testy hdd vs ssd w grach?

Wiesz w ogóle co ten SSD zmieni? bo FPS to on Ci nie doda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wydajną 128 GB do 350 zł jest obecnie chyba Plextor M6Pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...