Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

corran11

Problem z kartą sieciową lub mobo lub routerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odpowiedzi szukałem już gdzie mogłem. Nadzieja już tylko w Was :P

Moja płyta asus p8p67 zaczęła dziwnie reagować na internet po kablu. Wszystko było spowolnione, nie osiągał maksymalnej prędkości, resetował się itd. Widziałem, że w tym samym czasie wi-fi działa dobrze wiec postanowiłem sprawdzić czy będzie hulać na dodatkowej karcie sieciowej tp-link tf-3200 – działało! Swoją drogą internet UPC i router z wifi technicolor tc7200 u. a system to win7 x64

Tak więc wszystko sobie śmigało, ja mobo nie oddałem na gwarancje bo nie mogłem sobie pozwolić na tak długą rozłąkę z PCtem (zwłaszcza że z nową sieciowka dzialalo swietnie)

Sytuacja zmieniła się pare dni temu gdy podpisałem z UPC umowę na internet 250mbit. Musiałem szybko kupić nową sieciówkę (dotychczasowa obsługiwała net do 100mbit). Padło na tp-link tg-3468. Podłączyłem pod PCIe ale niestety od razu zaczęły się problemy. Internet co chwile rozłączało – ale w tak dziwny sposób, że wyłączało się też wifi a czasem router wręcz czałkiem się resetował (samoczynnie). Wsadziłem te karte do innego PC – wszystko śmiga. Pomyślałem, że może to kwestia mojego wejścia PCIe więc wymieniłem te karte na tg-3269 (wejście PCI) nawet włożyłem karte w miejsce poprzedniej działającej – żeby mieć pewność że wejście działa – niestety jest ten sam problem. Internet co chwile wywala, router wariuje, resetuje się i wyłącza wifi. Po chwili połączenie wraca ale zaraz znowu to samo. Instalowałem chyba wszystkie możliwe sterowniki świata. Do sieciowki to z plyty, ze strony tp-link a nawet ze strony realtek. Wgrałem też nowe sterowniki do mobo – bez zmian.

Dla próby podłączyłem też router pod samo mobo (był w międzyczasie format) i też działa kulawo, co chwila dc a internet nie przekracza 90 mbit (z 250 możliwych)

 

Już naprawdę nie mam pomysłu co robić :/ jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzona płyta główna (już poza gwarancją)

Mam nadzieję, że problem opisałem ze szczegółami a specyfikacja jest wystarczająca.

Ma ktoś jaki pomysł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

 

Spróbowałem odpalić to wszystko na linuxie bootowalnym z usb

internet działa normalnie, nie wariuje router, nie resetuje wifi

ping jest troche wiekszy niz normalnie (kolo 25 zamiast 7-9)

nie moge tylko sprawdzic predkosci lacza, wiekszosc speedtestow wymaga flasha (a na takim probnym linuxie go nie moge wgrac - albo nie umiem)

a jakies takie dziwne testy pokazywaly 50-70 mbit. wiec dosc daleko od 250

po tym odpalilem normalnie na win7 i predkosc 250 jest ale po kilku min wrocilo do resetowania

 

czy w takim wypadku jedyna receptą jest najstarsza solucja swiata: Format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...