Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pantofel

Energooszczędna karta za ok. 100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić używaną karte graficzną na PCI-E w granicach 100 zł, zależy mi żeby była w miare energooszczędna (zużycie rzędu 40-80W, a nie 150W przy obciążeniu)

Czy ktoś mógłby coś polecić?

 

Drugie pytanie. Czy istnieje Radeon HD 6550?

W sklepie AMSO jest dostępna za 99zł karta radeon HD 6550, (wygląda bardzo prosto, jest mała i ma jedno wyjście DVI), problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o niej - tak jakby nie istniała taka karta (są tylko zintegrowane).

Pan w sklepie twierdzi, że jest lepsza od geforce 9800 GT.

Czy ktoś spotkał się z taką kartą i mógłby coś powiedzieć ? Warto ją brać (zależy mi na karcie jak najbardziej energooszczędnej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do czego karta? Wyświetlanie pulpitu, czy gry?

2. 6550? Taka to chyba w APU była, nigdy takiej nie spotkałem. Nawet jeśli się machnął i to HD6570 to i tak 9800GT jest lepsza.

 

Do gier bym proponował GTS 250 używanego. Na Allegro http://allegro.pl/evga-gts-250-i4602454709.html Jak nikt nie licytnie to masz za 100zł + 20zł przesyłka. Jedynie w poborze prądu się nie mieści, ale do 100zł cudów nie będzie. Jak dorzucisz to HD 6670 urwiesz. http://allegro.pl/karta-graficzna-ati-radeon-hd6670-512mb-ddr5-gwar-i4616123747.html

 

EDIT: O co chodzi z poborem prądu? Raczej na rachunkach wielkiej róznicy nie będzie. Podaj resztę komputera i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Fortron 350 W, amd athlon x2 4000, jedna kość ramu 2 gb ddr2, jeden dysk 80gb.

 

Z użyciem prądu to nie wiem jakoś tak mi się wymyśliło (może rzeczywiście bez sensu). Komp byłby używany do grania w gry na low detalach byle by tylko nie cieło.

Z kart graf znalazłem jeszcze coś takiego http://www.gumtree.pl/cp-akcesoria-i-czesci-komputerowe/krakow/super-wydajna-karta-graficzna-geforce-9800gts-512mb-256bit-611006754

 

Zakładam, że taka karta będzie ograniczana przez procesor ale może kiedyś wymienie płyte główną z prockiem i ramem to od razu by została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niezły był HD4770 - wydajność a watt, ale nie posiada wsparcia DX11.

Dobra wydajność do watt ma np. 5670/6670, taki "medium 720P", jak poszukasz to może znajdziesz HD5670 do 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te radeony 5670/6670 wyglądają ciekawie i poszukam chyba coś takiego.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6670 będzie ok. Nie wiem ile ten fortron ma na linii 12+, więc lepiej nie przesadzać z prądożernymi kartami. Serii GF8 i GF9 raczej nie bierz,coraz więcej ich pada i nie mają jakiejś specjalnej wydajności.

Ogólnie do tych podzespołów by nic mocnego nie warto dobierać przez procesor i mala ilość ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> KLIK <<<

Bardzo sprawdzony zasilacz, wiele razy był polecany na forum.

Wady? tak naprawdę tylko brak wtyczki PCIE6/8pin dla kart graficznych, trzeba użyć przejściówki.

Tak, ma 1mieś gwarancji, mój (tak, posiadam) działa już hmmm... prawie 2 lata?

U kolegi obciążaliśmy go do blisko 300W Phenomem x4 oraz HD6850, dał radę.

Akurat możesz dołożyć do lepszej karty, np. HD5770, na tym się już pogra "high 720p".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...