Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Helka628

Problem z dyskiem twardym.

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mój komputer szwankuje. Oprócz totalnego zwieszania się wyskakuje powiadomienie od systemu, że istnieje problem z dyskiem twardym. PRzeinstalowałam, sformatowałam i wyczyściłam wszystko na nowo. Komunikat niestety nadal wyskakuje. Przeskanowałam przez HD Tune, i prosze Was o odczyt, bo kompletnie się na dyskach nie znam :)

post-498170-141142284362_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć screena z crystaldiskinfo, tylko najpierw przestaw w opcjach wyświetlanie z formatu hex na dec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej całe okno z w/w programu (dokonaj w nim zmiany, tak jak napisał kierownik tego działu "....hex na dec") + screen z programu HD Tune 5.50 zakładka "Health" pełne okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dysk jest już w zasadzie do wymiany. Możesz jeszcze zrobić skan powierzchni w hdtune aby zobaczyć czy i ile jest tam uszkodzonych sektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wybaczcie ale nie znam programu i nie mam pojęcia jak zmienić to co wymagacie ;)

post-498170-141148006543_thumb.png

post-498170-14114800767_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trochę latasz z laptopem po "świecie" lub za dużo czasu spędził na kolanach. Dysk był podatny na wstrząsy. Ogólnie dysk jest w kiepskim stanie kwestia czasu jak potracisz na nim ważne dane. Pomyśl nad nowym, a najlepiej o SSD bo Ty jesteś aktywna użytkowniczka, więc w Twoim laptopie lepiej się sprawdzi niż zwykły HDD. Jeśli to był zewnętrzy dysk to po plecaku/torbie latał zdrowo. Czeka Cię wymiana na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO zewnętrzny nie jest ale swoje już przeszedł, jest coraz gorzej, coraz więcej błędów mi wykrywa. Jest jeszcze na gwarancji to myślę, że wymienią mi na taki sam. A o SSD nie pomyślałam. Dzięki za pomoc ;)

post-498170-141156560577_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystać z gwarancji i to natychmiast :) a później tylko wpaść do Nas i pochwalić się nowym i wolnym od wad. Głowa do góry będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...