Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alkan0id

Lenovo T61 problem z montowaniem obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od długiego czasu jestem użytkownikiem Lenovo T61. Na początku nie sprawiał mi żadnych problemów. Około roku lub dwóch lat temu przeinstalowałem system. Problem pojawił się gdy chciałem zainstalować z pamięci flash system operacyjny Ubuntu. Już z windowsem miałem problemy ale Ubuntu okazało się nie do przejścia(wcześniej robiłem to wiele razy). Nie chciał się bootować pendrive. Sprawdzałem w BIOSie itp ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Po pewnym czasie nie mogłem zainstalować nawet oryginalnego windowsa z płyty CD. Ponieważ mój system wciąż działał nie przejąłem się tym zbytnio. Drugim problemem który chciał bym poruszyć i dla którego opisałem problem pierwszy jest brak możliwości montowania dysku iso. Wcześniej korzystałem z daemon tools ale od jakiegoś czasu nie mogłem go wyłączyć. Próbowałem ubijać proces z cmd, powershell, process exproler, manager zadań windows i nic. Nie mogłem również zamontować zadnej płyty. Po wyrzuceniu programu z autostartu, kilku twardych resetach i odinstalowaniu programu udało mi się odzyskać władzę nad komputerem. Ostanio znów potrzebowałem jakiegoś narzędzia do montowania obrazów płyt, wcześniej po negatywnych przeżyciach z deamonem używałem 7zip. Wygooglałem kilka programów jednak w każdym z nich są te same objawy - nie da się zamontować płyty ani nie można ubić za żadne skarby procesu. Czy oba te problemy są ze sobą powiązane i co mogło pójść nie tak? Dodam, że jakiś czas temu sam wymieniałem klawiaturę w tym komputerze i mogłem coś uszkodzić.

 

Streszczenie:

Nie mogę bootować systemu

Nie mogę zamontować obrazu płyty a każdy program którym próbowałem wiesza się i nie da się go ubić niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Może zaktualizuj BIOS do najnowszego,tylko jeśli masz system x64 to musisz to zrobić z bootowalnej płyty CD.

System instaluję z napędu DVD [po co komplikować sobie życie pendrivami,instalacja Win7 trwa 22 minuty].

Wymiana klawiatury w tym modelu jest prosta jeśli coś mogłeś uszkodzić to taśmę od klawy lub touchpada,ale przecież by nie działało.

Też mam Lenovo T61 deamon tools działa bez najmniejszych problemów.

Jeśli nie możesz zainstalować systemu z CD to może faktycznie nagrywarka jest wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CD rom to sprawdzałem wczoraj i działa. Pomyślałem, że brak możliwości bootowania jest powiązany z brakiem możliwości symulacji napędu DVD. Wcześniej korzystałem z deamon tools i też nigdy nie miałem problemu. Jakoś tego windowsa za pierwszym razem z bootowalnego pendrive'a zainstalowałem. Pytanie tylko dlaczego wcześniej nie było z tym problemów, a teraz są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...