Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

w3rty

Grafika pod phenoma 955be

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W sobotę spalił mi się Radeon 6870 i mam teraz dylemat czy pakować w swoją budę cos o podobnych parametrach czy może zainwestować w cos lepszego i za kilka miesięcy kupić nowe mobo z prockiem.

Obecne mobo to asrock 870 na zasilaczu OCZ zs 550W. Na procku założone chłodzenie Zalman( nie jestem teraz w stanie powiedzieć jakie ale 3 lata temu kosztowało kolo 200zl) Procka jeszcze o dziwo nie krecilem ale teraz sądzę ze przy Fife 15 przyda mu się dodatkowa moc.

Mam do wydania ok 800zl na grafikę, czy warto kupić cos pokroju 6870 i np dokupić SSD oraz dodatkowe ramy( posiadam 4Gb) i np sprzedać za jakiś czas całą budę? W ogóle ile jest warta sama moja buda bez GPU ?. W przyszłości chciałbym pograć na w miarę dobrych ustawieniach w nowego wiedźmina oraz GTA 5 wiec chyba mój złom by juz odpadał. Kupno w tym momencie nowego zestawu odpada ale jak juz pisalem mam do wydania w tym momencie 800 +/- 100 zł i nie wiem do końca na co je wydać ;)

 

 

Z gory dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do phenoma x4, rozsądniej będzie dać gpu za ~500zł, np. MSI ATI Radeon R7 265 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (ver.OC) , natomiast jeżeli modernizacja platformy, będzie dość szybko to za 800zł, można kupić 280 .

Karta graficzna Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit)

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 3GB DDR5 PCI-E + http://www.amd4u.com/radeonrewards/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem dzisiaj o 280, i ze w tej samej cenie mam

760 a ono niby w testach lepiej wypada. Ale chyba narazie pozostane przy tańszej grafice( o podobnych parametrach co 6870). I pytanie, uciagnie Mi to wiedźmina 3 lub GTA 5 na w miarę dobrych ustawieniach ? Wszystko będzie podłączone pod TV wiec wskazane będzie full HD ;)

 

Edit

Która karta wyciągnie mi max z proca po podkręceniu do 3.8-4.0. Chodzi mi o to by był w 100% wykorzystywany i tyle. By karta nie miała juz zapasu. Kolejny zestaw kupiec jednak gdzieś kolo lutego więc chyba teraz nie było by sensu pakować 800 w grafikę która i tak nie będzie nadążała za nowym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł jednak na prawie nowego radeona 280(okazja za 730zl a chodził tylko 2 miesiące. Teraz pytanie czy na spokojnie mi zasilacz 550 go uciagnie ? ( nazwe podalem w pierwszym poscie) ? I jak będzie wyglądała wspolpraca z 955 ? Napewno go pokrece do 3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da rade, generalnie wszystko będzie dobrze działało, natomiast tą planowaną modernizacje mobo+cpu, zrobiłbym jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...