Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

polon321

Lepiej wziąc i5 czy i7 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowalem sie kupic laptopa Lenovo z710 jedenak mam dylemat dotyczacy procesora. Lepiej wziąc i5 czy i7 ? Wiem ze karta slaba ale mimo wszystko czy warto ten i7? Laptop do internetu, filmow i gier.

 

1 laptop:

http://www.x-kom.pl/p/183272-notebook-laptop-17-3-lenovo-z710-i5-4200m-8gb-1000-dvd-rw-win8x-gt745m.html

 

2 laptop:

http://www.x-kom.pl/p/189822-notebook-laptop-17-3-lenovo-z710-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-win8x-gt745m.html

 

Słyszałem, że i7 mogą się grzać ale może jednak będzie lepszy? Te 360 zl nie stanowi jakiegos wiekszego problemu. Jeśli faktycznie będzie lepszy to dopłacę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest mocniejszy, jednak musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy kiedykolwiek z tej mocy skorzystasz. Zastosowania jakie podałeś zwykle nie obciążą w pełni tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz lepszego z i7..

Ostatnio dziewczynie kupiłem z i5 i GF 820M i Crysis 3 na Max rozdzielczości przy LOW detalach nawet nie zajęczy, przetestuje jeszcze na wyższych ustawieniach i dam znać jak się sprawuje :D

Nie wiem jak grafika 745M vs 820M ale pewnie róznice są niewielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak 360 zł nie stanowi dla Ciebie problemu - lepiej zainwestować w i7, ale skoro inwestujesz w i7 to inwestuj i w chłodzenie :) takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopowe i5 są dwurdzeniowe (taki przekręt Intela), a i7 czterordzeniowe, więc różnica będzie o wiele większa niż w przypadku desktopowych i5/i7. Jeśli możesz dołożyć to dołóż. Wiele gier z tych dwóch ekstra rdzeni skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloguje się, bo jak czytam to ręce opadają...

 

i7-MQ/QM/HQ przy tak żenującej karcie graficznej będzie się nudził.

 

Do tego... W jakie chłodzenia ma inwestować?! :E

LUDZIE! Czytanie ze zrozumieniem jest proste.

 

Poza tym w tej cienie GT745M to kpina!

Można swobodnie kupić coś na GT755M i5-4200M :]

Mowa o Y510P i to z systemem też.

 

Żadna gra nie skorzysta z dodatkowych rdzeni, bo karta zahamuje ją jak hamulce z Ferrari zamontowane w Maluchu.

 

No i jeszcze HD+ do GT745M i myślenie o grach :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możliwe jest to że z i7 wentylator laptopa bedzie chodził głośniej niż w przypadku i5? Czy przez te 4 rdzenie jest glosniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od obciążenia, podczas przeglądania neta pracują góra 2 rdzenie, czyli różnicy nie będzie.

Gdy jednak procesor będzie w pełni obciążony, to będzie wydzielał więcej ciepła i chłodzenie będzie musiało się bardziej napracować. TDP 35W vs 45W robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nawet w stanie spoczynku wentylator głośniej pracuje w i7. Czy to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEZZZ

Ale wydaje Ci się, bo miałeś bezpośrednie porównanie dwóch takich samych laptopów z różnymi procesorami, czy wydaje Ci się bo "tak powinno być"?

 

 

Ładowanie kart graficznych z ddr3 do pary z i7 to JEST słaby pomysł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...