Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gawel72

Hi-endowy komputer i zacinanie się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam i7 4770, Asus gtx 780 ti DC2OC oraz 16gb ram + zasilacz 650W. W zależności od gry doświadczam na tym sprzęcie chwilowych stop-klatek. Np.

- w Crysis 3 na najwyższych z AA np. MSA x4 w jakieś wymagającej lokacji mam stałe 45-60 klatek, ale mimo to czasami pojawiają się ułamkosekundowe stop-klatki. Gra oryginalna

- Assassi's creed black flag - tam doświadczam masakrycznych stop-klatek. Mam stałe 60 klatek na sekundę, ale i tak pojawiają się masakryczne stop klatki. Ta gra jest akurat piracka, nie kupiłem oryginału po doświadczeniach z watch dogs, które też się ścina jak szalone, ale z tym to duzo ludzi ma problem.

- W Battlefield 4, czasami ale to bardzo rzadko doświadczę stop-klatek.

- Ale np. Metro Last light stop-klatkę spotkałem może parę razy na całą kampanię.

- Max Payne 3 działa normalnie ze stałą liczbą klatek (ponad 60) i nie ma żadnej stop klatki. (Już dawno nie grałem w max payne więc nie pamiętam ile klatek dokładnie miałem)

 

Czego to może być wina? Przecież nie powinno być stop klatek. Jeśli grafika nie wyrabia to po prostu dostaję mniejszą ilość klatek, a nie stop-klatki.

Temperatury są dobre. Przy grze w Crysisa 3 procek miał 60 stopni, a grafika miała poniżej dopuszczalnej czyli mniej niż 80 stopni (nie pamiętam ile już dokładnie)

Dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek kręcony ?

Pytanie, przez "stop klatkę" rozumiesz :

Gwałtowny spadek z np. 60+FPS do 20FPS, czy kompletny freeze animacji na określony czas ?

 

Zmniejsz detale (tj. AA) o jeden poziom i zobacz, czy da to jakiś efekt.

Nagłe freezy zdarzają się kiedy procek nie wyrabia w danym momencie, albo kiedy brakuje RAM-u (tyczy się zarówno VRAM-u jak i ogólnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas stop klatki fraps pokazuje mniejszą ilość klatek a nie 0, mimo, że ewidentnie widać na ekranie, że to była stop klatka.

 

Np. Podczas grania w crysiscie 3 kiedy widzę stop klatkę to szybko minimalizuję i widzę na wykresach że procek nie osiągnął w ogóle 100% także miał jeszcze zapas, grafika działa ciągle na 99%, a użycie VRAM jest 2000 mb, kiedy ja mam 3GB VRam.

 

Procek nie podkręcony

 

Nie wiem, może to normalne, a ja jestem zbyt spostrzegawczy? :D Nie no, za taką kasę jaką wydałem w tego kompa to nie chcę widzieć żadnych stop klatek.

Np. w takiej grze jak Dead space 3 gdzie mam kilkaset klatek to nie ma żadnego przycięcia albo w 3d marku który zarzyna grafike, że aż piszczy (czytałem na ten temat i są to po prostu cewki) mając kilkatysięcy klatek (mam demo i nie mogę zmieniać ustawień) nie ma żadnej stop klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego PC, ale mam podobny problem. Najczęściej teraz gram w CSa i np. z 200fps robi mi się przez ułamek sekundy z 40 i mam niezłego laga. Nie wiem czego to może być wina, ale wcześniej tak nie miałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się takie coś zdarzało czasem w niektórych grach tzn. gra np. chodzi pięknie w 60 fpsach ale czasem jest lekka ścinka (dosłownie ułamek sekundy) spadek np. do 34 fpsów i bardzo szybki powrót do 60. Nie wiem czym to jest spowodowane może doczytywaniem tekstur, silnik gry też może mieć na to wpływ tzn. optymalizacja. Ale to raczej powszechne zjawisko, tak mi się przynajmniej wydaje. Natomiast jeżeli to wygląda inaczej i masz jakieś dłuższe freezy to nie mam pojęcia co może to powodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem i Crysis 3 ma takie same mikro przycięcia na każdych ustawieniach graficznych.

Może to wina uszkodzonego sprzętu?

Albo w biosie coś źle jest ustawione i podzespoły nie działają prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał czym innym niż FRAPS, bo to troche marny program. Czytaj tutaj: http://pclab.pl/art56032.html

 

Następnie OCCT testy i temperatury.

 

Następnie test pamięci, wynik odczyt/zapis , screeny CPU-Z i GPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ale po co mam robić testy tym FCAT'em, skoro gołym okiem widzę, że mi się zacinają niektóre gry.

Co to jest OCCT? Jeśli chodzi o temperatury, to wszystkie się zgadzają. Temp procka nie przekracza 60 stopni C, a grafika nie przekracza 80*.

W jakim programie zrobić testy pamięcy, które dadzą wyniki odczytu/zapisu?

Jutro wrzucę screeny z GPU-Z i Cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT "katuje" komputer bardziej niż gry, Google -> OCCT i testuj. RAM testu AIDA na przykład. Jeśli chcemy wiedzieć w czym problem to trzeba wszystko sprawdzić. A i jeszcze jedno, dokładny model i marka zasilacza.

 

FCAT nie pokazuje klatek, pokazuje dużo więcej - dałem link po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam użyc tego Fcata? tutaj pisze http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/pdfs/FCAT_Reviewer%27s_Guide.pdf żebym użył dwóch róznych systemów, dvi splittera... Za dużo roboty... nie po to płaciłem 6000zł za kompa żeby teraz bawić się w takie coś...

 

w Aida64 odczyt pamięci wyszedł 24002 MB/s a zapis 24778 MB/s. Timingi też zmieniłem z 9-9-9 na 8-8-8. Może częstotliwość powinienem zwiększyć? Te pamięci co kupiłem powinny mieć ponad 1800 Mhz, a teraz domyślnie mam 1600 Mhz.

 

Model zasilacza to corsair 650 W z jakimś certyfikatem Gold, na pewno jest dobry.

 

Katowałem procek Prime95 z small fft's i wydajność procka utrzymuje się na 100% ciągle.

 

Zaraz jeszcze dodam screena z gpu-z tylko odpalę jakąś gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam i7 4770, Asus gtx 780 ti DC2OC oraz 16gb ram + zasilacz 650W. W zależności od gry doświadczam na tym sprzęcie chwilowych stop-klatek. Np.

- w Crysis 3 na najwyższych z AA np. MSA x4 w jakieś wymagającej lokacji mam stałe 45-60 klatek, ale mimo to czasami pojawiają się ułamkosekundowe stop-klatki. Gra oryginalna

- Assassi's creed black flag - tam doświadczam masakrycznych stop-klatek. Mam stałe 60 klatek na sekundę, ale i tak pojawiają się masakryczne stop klatki. Ta gra jest akurat piracka, nie kupiłem oryginału po doświadczeniach z watch dogs, które też się ścina jak szalone, ale z tym to duzo ludzi ma problem.

- W Battlefield 4, czasami ale to bardzo rzadko doświadczę stop-klatek.

- Ale np. Metro Last light stop-klatkę spotkałem może parę razy na całą kampanię.

- Max Payne 3 działa normalnie ze stałą liczbą klatek (ponad 60) i nie ma żadnej stop klatki. (Już dawno nie grałem w max payne więc nie pamiętam ile klatek dokładnie miałem)

 

Czego to może być wina? Przecież nie powinno być stop klatek. Jeśli grafika nie wyrabia to po prostu dostaję mniejszą ilość klatek, a nie stop-klatki.

Temperatury są dobre. Przy grze w Crysisa 3 procek miał 60 stopni, a grafika miała poniżej dopuszczalnej czyli mniej niż 80 stopni (nie pamiętam ile już dokładnie)

Dziękuje za odpowiedzi

"No pun intended" :D

 

Mozliwe, ze cos z dyskiem.Przeskanuj.Run --> cmd --> chkdsk C:\ /r ------czy jak to tam jest w win8.1

(C:\ to nazwa dysku/partycji, mozesz miec jeszcze inne: D:\, E:\, F:\ etc...Te ktore nie sa aktualnie uzywane przez system mozna przeskanowac bez restartu).

 

Przy tej ilosci ramu, mozesz chyba wylaczy Pagefile, ale na wlasna odpowiedzialnosc(jesli bedziesz uzywal wiecej niz 16 gb programy moga sie zamykac i np.jesli masz jakis projekt, lub pracujesz na komputerze...rozumiesz.Nie jestem informatykiem, wiec ci wiecej na ten temat nie powiem - podejrzewam ze oni tez nie wiedza :E ... 61,000 pracownikow 2005r. zrodlo "www.Google.com".No chyba, ze jacys specjalisci w tej dziedzinie...sam mozesz poczytac w internetach i ocenic).

 

Tylko jak cos Ci sie zepsuje nie win mnie.Chyba to chcialem powiedziec prze ten wywod :E

 

Ewentualnie majstruj Ram w biosie(na wlasna odpowiedzialnosc).Nie mam innych pomyslow.

 

Jesli temp. procesora jest ok, to stawial bym na dysk, albo ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...