Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szczeponiok

Jakie przerzutki?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam Tourney'e TX50 i chciałbym wymienić na coś lepszego. I nie wiem, które są lepsze Altusy czy Acery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam Tourney'e TX50 i chciałbym wymienić na coś lepszego. I nie wiem, które są lepsze Altusy czy Acery?

 

a jaki jest koszt tych przerzutek ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linii przerzutek Shimano - Acera jest stopień wyżej niż Altus. Jeśli tylko te dwie bierzesz pod uwagę, to śmiało dopłacaj złotówkę i kup Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W linii przerzutek Shimano - Acera jest stopień wyżej niż Altus. Jeśli tylko te dwie bierzesz pod uwagę, to śmiało dopłacaj złotówkę i kup Acera.

 

 

 

hmm a niech kots mi powie czy wraz z przekładnią dostaje sie linke + to co na kierownicy ? :hmm: czy to w własnym zakresie juz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm a niech kots mi powie czy wraz z przekładnią dostaje sie linke + to co na kierownicy ? :hmm: czy to w własnym zakresie juz ?

Manetki trzeba kupić osobno, ale z manetkami już powinny być linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weż złap sobie Acere - mam to w rowerze już 3 rok i jest ok jeśli nie wariujesz. manetki są z linkami. jak bierzesz przerzutkę i manetki to czasami sklepy dają coś extra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weż złap sobie Acere - mam to w rowerze już 3 rok i jest ok jeśli nie wariujesz. manetki są z linkami. jak bierzesz przerzutkę i manetki to czasami sklepy dają coś extra :)

Noo...na przykład nowiutki rower :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj STXa - czasem leżą gdzieś w sklepach na uboczu, nie będą kosztować duzo zracji że od 2000 są nie produkowane a wytrzymują więcej, nawet od zwykłego DEORE ;)

 

EDIT/ Acera w moim starym autorze mysticu wytrzymała jakieś 800km i dostała takich luzów że zmieniała po 2 biegi na raz, zmieniłem ją na deore od kupla ( jeżdżone jakieś 3Tys km po szosie, zrobiłem na niej jakieś kolejne 3 tyś i teraz jeżdzi na niej ojciec), obecnie w nowym rowerze mam nowe deore, ale to nie to samo co to stare..... ma o wiele słabszą sprężynę i podczas jazdy po nierównościach wali chamsko o ramę..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Alivio :D jestem zadowolony nawet :]

ogólnie shimano dobre są (nie wliczając sisów :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem STX uwazam ze jest bardzo dobry i przejechalem okolo 15000 km i pewnie jeszce bym powalczyl na nim z 3000-5000 km ale kupilem sobie XTR (bo ladniejsza :) ) ale tak powaznie to juz zaczela nabierac luzow dlatego zmienilem . Co do STX to raczej nigdzie nie dostanie moze jakims szczesciem. Powiem tak kup sobie jakas przezutke ktorej rok produkcji jest z przed 2000 roku wiem ze sa mniej atrakcyjne wygladowo ale jakosciowo znacznie przewyzszaja, napewno bedziesz zadowolony. Shimano po 2000 roku bardzo sie zmienilo w jakosci (na gorsze). Powracajac do mojego XTR dla przykladu to jest model 910 z '97 (czy jakos tak ;) )kupilem go delikatnie uzywany okolo 1000 km z pewnych rak i jak to zobaczyl znajomy kolarz to chcial mi kupic nowego XTR z '04 w zamian za tamtego :)

Wiec wszystko z przed 2000 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha takie starsze czesci to mozesz kupic w www.cyclocentrum.pl

Nie maja na stronie aktualnej oferty wiec zadzwon i sie dowiedz. Ceny napewno maja dobre i przesylaja na cala polske. Co do przerzutki Altus to chyba tez maja takie z przed 2000 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh XTR '97, sam bym wiele dał za ta przerzutkę, fakt, że stare Shimano było znacznie lepsze, np. taka gruopa Altus A10 - odpowiednik dzisiejszego shimano Alivio, kolega jezdził na niej na cięzkim (Stare Cr-mo) rowerku, nie oszczędzał jej, do tego lubił sobie poskakać i przerzutka jakieś 6 tys wytrzymała ( pewnie jeźdźiła by dłużej ale mu rower ukradli ) co do starego osprzętu, to jak się dobrze poszuka w większych miastach to jest szansa znaleźć ( jakies 3 lata temu widizałem własnie w Szczecinie XTRa jakiegoś starego ( 95lub 96 ) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:P heh ja bym polecił odkręcić przezutki i kasete i kupic za to jakis singielik,wtedy nie ma problemu=) najtanszy singiel kosztuje w granicach ok 50 złotych=)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak jezeli dokladnosc i niezawodnosc przelozen nie jest dla ciebei priorytetem

to bierz Alivio, jesli brak kasy Altus/Acera. czekam teraz na kone ktora wlasnie bedzie miala alivio i altusy qmpel jezdzi na alivio rok ponad i nic moze je tylko regulowal zandych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rower do d***y nawet o tym nie myśl :E

to jeszcze raz ja. jeżeli to ma byćrower na komunie to czemu nie bo i tak jakiśłepek bedzie na nim jeżdzićjakiś czas ale on jest beznadziejny wszystko jest w nim beznadziejne np. amortyzator powinien sie skrzywić po 2 tygodniach koła bedziesz musiałcentrowaćprawie codzienne. osobiście bym go nie brał na komunie ale jak chcesz.

Ale według mnie już w biedronce sąlepsze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co mozecie powiedziec o "osprzet sunrun"Acha i mam pytanie czy te rowerki sa dobre ??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58853591

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59349301

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59308483

Błagam Was o szybką pomoc :) i z góry dziekuje :)

 

 

BATMAN ma rację ... te rowery to nawet na szpan przed blokiem sie nie nadaja.... tylne zawieszenie to jakas lipa .... zwykla sprezyna ktora caly czas bedzie sie odkrecac i denerwowac .. zaje...biesz sie jak bedziesz mial pod góre podjechac ... praktycznie zadnej regulacji nie maja (A tak wlasciwie to po co komu tylne zawieszenie jezeli nie uprawia kolarstwa gorskiego?). Przedni widelec to tez jakas kupa i to w kazdym z nich ... osprzet do D*** .... pewnie wazy tez jakies 17kg ... i jak mozna kupic rower od goscia ktory pisze takie bzdury typu "hamulce v breik" .... gosc to jakis handlarz z gieldy ktory mowi przy zakupie ze ten rower to lepszy bedzie niz te za 1000-2000 zl :) Jezeli chcesz kupic rower to lepiej sie wstrzymaj i pozbieraj kase. kupisz przynajmniej rower ktory bedzie sprawny przez dlugie lata (pomijajac regulacje) Te rowerki stanowczo odradzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam panowie bardzo :) Zreszta Macie racje ale nie mam tyle kasy i teraz bida a ja mam starego Dunlop'a z Belgii juz niezle sie wyorał, spalił sie w stajence itd :) ale kurde nadal jezdzi kiedys kosztował 2500zł dostałem go od brata ciotecznego :) hehe teraz planuje zmiane bicykla moze byscie mi podali "najlepsze z najtanszych" rowerów taki który juz warto kupic a cena nie bedzie 2000zł :( POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...