Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szambo

Silentum PC Gladius Q50

Rekomendowane odpowiedzi

Pisał, że przy obciązeniu 65 stopni.

 

Będe właśnie badał te temperatury. W ogóle zamienie ten fabryczny na Zephyra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vol.4

tak 20 klientow lola w tle przez 2h procek 100% obciazenia + krotkie przerwy po ok 1min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, jest tam możliwość obrócenia mobotray, aby było "normalnie", a nie "inverted"?

 

myślę że da radę bez problemu. Po prostu zamienić panele górny z dolnym i przykręcić odwrotnie front budy i postawić ją do góry nogami, chociaż wtedy będzie stała na nózkach:P. Tutaj wszystko jest skręcone, nie ma chyba ani jednego nita. Buda w sam raz do modów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś ma niskie chłodzenie na procesor to lepszym wyjściem jest zamontowanie tylnego wentylatora jako wyciągający powietrze z obudowy.

 

Zainstalowałem tak jak uznano za właściwie i rezultaty pogorszyły się o 8 stopni na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu prosił mnie żebym zobaczył jak będzie u mnie z temperaturami po obróceniu coolera i obróceniu wentylatora na tyle obudowy.

 

100% uzycia CPU i GPU

bez wentyla:

GPU max 89, wentyle 3400rpm

CPU max 45 stopni, wentyl 2000rpm

mobo 55 stopni

 

wentyl wdmuchuje do obudowy

GPU max 86, wentyle 3400rpm

CPU max 49 stopni, wentyl 2000rpm

mobo 51 stopni

 

wentyl wydmuchuje z obudowy

GPU max 80, wentyle 2900rpm

CPU max 44 stopni wentyl 1800 rpm

mobo 59 stopni

 

wentyl w budzie caly czas na 1200rpm.

tylko że po obróceniu coolera cpu i wentylatora na tyle budy tak mi się zaczął grzać zasilacz że aż skończyłem test 2 minuty wcześniej bo sie bałem że wybuchnie :D:D

więc temp na gpu spadła faktycznie, ale zasilacz zaczął się BARDZO grzać. I nic dziwnego bo w sumie nie ma już skąd ciągnąć powietrza. Inna sprawa że mój zasilacz to stara jednostka o niskiej sprawności. Jeśli ktoś ma dobry zasilacz to chyba faktycznie najlepiej dać tylny wentyl do wydmuchiwania.

No i u mnie ten cooler jest blisko albo zasilacza, albo wentylatora.

Dziiiiwne :P

 

aha i jeszcze jedno - testy byyły z kartą 7950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego wysokiego coolera w budzie, więc w środku jest pustka. Kręci się tam tylko boxowy wentylator.

 

I moje odczyty sugeruja mi, że przy ustawieniu tylnego wentylatora na wywiewowy odczyty na GPU spadły o sporo. Porównanie: (Pamiętajcie, że mam ustawiona grafike na 45% obrotów)

 

Tylny fabryczny wentylator ustawiony jako wciągający powietrze do budy: 88 stopni

Tylny fabryczny wentylator ustawiony jako wyciągający powietrze z budy: 80 stopni

Tylny Zephyr ustawiony na 90% wyciagający powietrze z budy: 73 stopnie

 

Jeśli ktoś jeszcze by to przetestował, byłoby miło.

Powiem tylko, że wynik 73 stopnie absolutnie mnie zadziwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tutaj raczej być po prostu świadomym tego, że w zależności od dobrego coolera CPU (i jego pozycji) fabryczne ustawienie wentylatora jako zasysający sprzyja przede wszystkim niższym temperaturom VRM płyty głównej oraz zasilacza. Jak widać można tutaj "manewrować" układem wentylacyjnym aby chłodniejszy był albo tandem "płyta + zasilacz" (co jest bardziej wskazane skoro na CPU i GPU są dobre coolery) albo CPU (tylko tutaj należy się liczyć ze wzrostem temperatury pracy zasilacza). Przy jednym wentylatorze w obudowie po prostu nie ma co oczekiwać cudów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, a mógłbyś protestować chłodzenie przy zdjętym filtrze z tyłu budy? Interesuje mnie w jakim stopniu ten filtr utrudnia przepływ wiatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, a mógłbyś protestować chłodzenie przy zdjętym filtrze z tyłu budy? Interesuje mnie w jakim stopniu ten filtr utrudnia przepływ wiatru.

 

zdziwie sie jesli bedzie zauwazalna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, a mógłbyś protestować chłodzenie przy zdjętym filtrze z tyłu budy? Interesuje mnie w jakim stopniu ten filtr utrudnia przepływ wiatru.

Dzisiaj po pracy zdejme i potestuje.

 

Oczywiście nie ma jednego słusznego sposobu.

 

Moge się obawiać, że przy moim obecnym układzie zasilacz padnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego schematu obiegu powietrza w obudowie to mam wątpliwości, choć przy takim umieszczeniu zasilacza raczej nie da się inaczej niż zaleca producent. Tak naprawdę wentylator wciągający i karta graficzna wieją w przeciwnych kierunkach, a wyrzucone przez kartę ciepłe powietrze podgrzewa powietrze zasysane przez ten wentylator.

 

Wg mnie lepiej by było, gdyby to zasilacz zasysał świeże powietrze z zewnątrz obudowy, a karta i wentylator z tyłu wyrzucały gorące powietrze na zewnątrz. Do tego jakiś otwór z boku albo dołu, żeby dodatkowo zassysało trochę powietrza z zewnątrz (wyrównanie ciśnień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego schematu obiegu powietrza w obudowie to mam wątpliwości, choć przy takim umieszczeniu zasilacza raczej nie da się inaczej niż zaleca producent. Tak naprawdę wentylator wciągający i karta graficzna wieją w przeciwnych kierunkach, a wyrzucone przez kartę ciepłe powietrze podgrzewa powietrze zasysane przez ten wentylator.

 

Wg mnie lepiej by było, gdyby to zasilacz zasysał świeże powietrze z zewnątrz obudowy, a karta i wentylator z tyłu wyrzucały gorące powietrze na zewnątrz. Do tego jakiś otwór z boku albo dołu, żeby dodatkowo zassysało trochę powietrza z zewnątrz (wyrównanie ciśnień).

Ja już się gubię.

 

Mam zamontowane wszytsko, boxowe chłodzenie na procku i wentylator zephyr ustawiony jak wydmuchujący powietrze z obudowy. Na tym ustawnieniu mam najniższą temperaturę karty graficznej. Mogę to jakoś jeszcze ulepszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba nie. Nie doczytałem, że obudowa ma jeszcze otwory wentylacyjne na "podłodze" - przez nie zasysa sobie chłodne powietrze z zewnątrz bez potrzeby posiadania wentylatora wciągającego.

 

Dałoby się to lepiej rozwiązać przy innym montażu zasilacza, ale to by wymagało sporych zmian konstrukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba nie. Nie doczytałem, że obudowa ma jeszcze otwory wentylacyjne na "podłodze" - przez nie zasysa sobie chłodne powietrze z zewnątrz bez potrzeby posiadania wentylatora wciągającego.

 

Dałoby się to lepiej rozwiązać przy innym montażu zasilacza, ale to by wymagało sporych zmian konstrukcyjnych.

U mnie największym problemem było chłodzenie GPU. Osiągnąłem przy takim układzie dośc dobre rezultaty.

 

Pustka w środku chyba powinna zostać? Bo jak wstawie tam jakiś wysoki cooler to temperatura na GPU pewnie wzrośnie.

 

I potwierdze jeszcze... Mój zasilacz Corsair CX430 zasysa powietrze z wnętrza obudowy, czy od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasysa z wnętrza obudowy, przy czym skoro masz same wentylatory wyciągające to powietrze z zewnątrz niejako "samo" się zasysa przez dostępne otwory w obudowie (zjawiska fizyczne: konwekcja, wyrównanie ciśnień). Dzięki temu powietrze wsysane przez wentylator zasilacza nie powinno być zbyt gorące.

 

Ten domyślny układ z tylnym wentylatorem wciągającym to ma chyba tylko sens w przypadku słabej karty graficznej i procesora AMD (bo Intele mają problem z przekazywaniem ciepła do stopki coolera, ale generalnie emitują niewiele ciepła i sam radiator jest z reguły chłodny lub letni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasysa z wnętrza obudowy, przy czym skoro masz same wentylatory wyciągające to powietrze z zewnątrz niejako "samo" się zasysa przez dostępne otwory w obudowie (zjawiska fizyczne: konwekcja, wyrównanie ciśnień). Dzięki temu powietrze wsysane przez wentylator zasilacza nie powinno zbyt gorące.

 

Ten domyślny układ z tylnym wentylatorem wciągającym to ma chyba tylko sens w przypadku słabej karty graficznej i procesora AMD (bo Intele mają problem z przekazywaniem ciepła do stopki coolera, ale generalnie emitują niewiele ciepła i sam radiator jest z reguły chłodny lub letni).

Duzo większą wiedze masz ode mnie, więc pomagluje temat do końca.

 

Czyli mój obecny układ to

zasilacz wypychający ciepłe powietrze z wnętrza obudowy na zewnątrz.

wentylator wypychający ciepłe powietrze z wnętrza obudowy na zewnątrz.

 

Jakbym dodał to tego płaski cooler CPU typu Gelid Slim Hero gdzie wentylator jest równolegle z płytą to osiągnąłbym lepsze wyniki?

 

Plus: Myśle że jest mozliwośc "wklejenia" wentylatora 80 mm nad karte graficzną w miejsce HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc obecnie obieg powietrza u ciebie wygląda tak:

https://db.tt/GSNuOaev

 

Nie ma tragedii, ale wg mnie lepiej byłoby tak (gdyby obudowa na to pozwalała, a nie pozwala):

https://db.tt/f4IwWTQN

albo tak:

https://db.tt/cwDUdRPo

 

Inne modyfikacje mogą poprawić chłodzenie poszczególnych podzespołów, ale raczej nie poprawią obiegu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tylny wentyl skierowany na zewnatrz spowodowal faktycznie poprawe temp grafy, ale zagotowal sie zasilacz. Dlatego sadze ze trzeba dac jednak wentyl wdmuchujacy do srodka. Na dole jest tak dobry przeciag, ze zdjalem nawet wentyl z coolera cpu a temp bez zmian.

Jedyna rada to zrobic dodatkowa wentylacje dla grafiki, co powiecie na takie panele?

otwory wentylacyjne po obu stronach grafiki znaczaco poprawia temperatury. Anodowane aluminium z takimi blyszcacymi fazami jak wokol przedniego panelu -jak dla mnie to bedzie to super wygladac.

a

Obraz.jpg Obraz2.jpg

 

W dolnej czesci budy nie ma zadnych otworow wentylacyjnych,jest tylko jeden przez ktory zasilacz

wydmuchuje powietrze,a poza tym tylko otwory do montazu dyskow twardych, ktore to dyski zreszta zajmuja caly dol obudowy.

Napisane na LG G2 mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety linki nie działają.

 

Ja właśnie się boje, czy zasilacz nie eksploduje. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tutaj dodatkowe otwory wentylacyjne byłyby bardo wskazane, skoro obudowa jest dość hermetyczna i nie ma dedykowanego wentylatora wyciągającego (nie licząc zasilacza i ew. GPU).

 

Linki powinny już działać, ale jest tam chyba błąd co do tych rzekomych otworów na "podłodze", których ponoć w rzeczywistości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tutaj dodatkowe otwory wentylacyjne byłyby bardo wskazane, skoro obudowa jest dość hermetyczna i nie ma dedykowanego wentylatora wyciągającego (nie licząc zasilacza i ew. GPU).

 

Linki powinny już działać, ale jest tam chyba błąd co do tych rzekomych otworów na "podłodze", których ponoć w rzeczywistości nie ma.

One są przysłonięte dyskami tak naprawdę?

 

A co myslisz o włożeniu Fery lub Spartana i poszczeniu po bokach wentylatorów skierowanych na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tutaj dodatkowe otwory wentylacyjne byłyby bardo wskazane, skoro obudowa jest dość hermetyczna i nie ma dedykowanego wentylatora wyciągającego (nie licząc zasilacza i ew. GPU).

 

Linki powinny już działać, ale jest tam chyba błąd co do tych rzekomych otworów na "podłodze", których ponoć w rzeczywistości nie ma.

 

Konkurencja w postaci Raijinteka Metisa posiada dodatkowe otwory wentylacyjne oraz okno w cenie.

http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=17

 

W cenie 190zł możemy także wybrać 1 z 6 kolorów.

http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=17#avideo

http://cenowarka.pl/eu/raijintek-metis-czarny-0r200011-a1162976.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy ile te otwory wentylacyjne w przypadku Raijinteka dają.

 

Ale największym problemem jest raczej gotujący się GPU. A Raijintek rozwiązania w tym przypadku nie ma.

 

A szczerze wole wspierać Polską firmę. I logo na przodzie psuje efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rajinteku otwory wentylacyjne są tylko za mobo (w wersji z oknem) . Jaki to ma sens? Tamten bok jest praktycznie na styk z tacką mobo i nie sadzę, żeby to znacznie poprawiło wentylację w obudowie.

 

I rajinteka nie ma gdzie kupić z tego co widzę. Niby jest, ale nigdzie nie ma na stanie.

Jak tylko będę miał zrobione boki to dam znać jak sytuacja się przedstawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując obudowę nie mam zamiaru swoim zakupem nikogo wspierać.

Wspieram co najwyżej własne sumienie dokonując najbardziej opłacalnego dla mnie zakupu.

Logo na przodzie psuje efekt hmm - na topie już go nie psuje ? hmmm - ciekawe podejście.

Faktycznie są to obudowy dla osób ceniących wygląd. I tutaj możliwość wyboru 1 z 6 kolorów i okno w cenie nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...