Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

abesus

Tania drukarka laserowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejrzałem parę niedawno założonych tematów i nie znalazłem nigdzie informacji na temat który mnie interesuje. Mianowicie poszukuję taniej w utrzymaniu i zakupie drukarki laserowej. Drukarka ma być czarno biała, bez skanera wi-fi i innych pierdół. Priorytetem jest właśnie koszt utrzymania urządzenia. Szperając po allegro znalazłem dwa teoretycznie tanie typy, może mi ktoś podpowiedzieć który z nich będzie lepszy? No chyba że moje znaleziska to kiepski pomysł wtedy prosiłbym o podanie jakiejś alternatywy.

 

http://allegro.pl/drukarka-laserowa-samsung-sl-m2022-kabel-usb-i4612507671.html

 

http://brother.strefamarek.allegro.pl/brother-hl-1110e.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość whiteindian

Jeśli tyle ludzi kupuje z jednej aukcji na allegro, trzeba gdzieś znaleźć recenzje tak myśle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toner do Samsunga kosztuje więcej niż drukarka? :P Dobry koszt za stronę to 5 groszy, no max. 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio to na HP'ku na np. tonery CE285a, gdzie tanich zamiennikow duzo a nowe urzadzenia niedrogie

http://www.ceneo.pl/Drukarki_i_skanery;0112-0;szukaj-ce285a.htm

 

 

Witam. Przejrzałem parę niedawno założonych tematów i nie znalazłem nigdzie informacji na temat który mnie interesuje. Mianowicie poszukuję taniej w utrzymaniu i zakupie drukarki laserowej. Drukarka ma być czarno biała, bez skanera wi-fi i innych pierdół. Priorytetem jest właśnie koszt utrzymania urządzenia. Szperając po allegro znalazłem dwa teoretycznie tanie typy, może mi ktoś podpowiedzieć który z nich będzie lepszy? No chyba że moje znaleziska to kiepski pomysł wtedy prosiłbym o podanie jakiejś alternatywy.

 

http://allegro.pl/drukarka-laserowa-samsung-sl-m2022-kabel-usb-i4612507671.html

 

http://brother.strefamarek.allegro.pl/brother-hl-1110e.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakieś modele, od pół godziny szukam i nie mogę znaleźć nic konkretnego. Z tego co wyczytałem na forum dobre zamienniki tonerów robi firma asarto, więc szukałem po cenach tonerów, wszystko to drukarki po 350-400 zł. Trochę ponad mój budżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakieś modele, od pół godziny szukam i nie mogę znaleźć nic konkretnego. Z tego co wyczytałem na forum dobre zamienniki tonerów robi firma asarto, więc szukałem po cenach tonerów, wszystko to drukarki po 350-400 zł. Trochę ponad mój budżet...

bo to tak działa. Policz sobie po ilu wydrukach ceny Ci się wyrównają.

 

HP P1102, tania eksploatacja.

ale ma być wifi, więc już cena szybuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używając zamienników koszt zakupu drukarki szybko się zbilansuje. Jak wiesz drukarka często nie jest droga, a jej eksploatacja - ceny tuszy/ tonerów oryginalnych często kosztują połowę ceny drukarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma być wi fi, nie ma mieć wejścia ethernetowego, skanera ani niczego co winduje cenę sprzętu. Sama drukarka do której toner nie zabije mnie finansowo, wychodzi na to że albo brother albo ten hpek o któym piszecie... Będę się chyba skłaniał w stonę brothera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Brother o którym wspominałeś widzę, że ma zamienniki AJ, więc pewnie i Actis wkrótce się pojawią. Chociaż nie wiem czy ten model to akurat dobry wybór, na innym forum widziałam, że ktoś o nim pisał niezbyt pochlebne opinie, może jakiś inny brother uda Ci się znaleźć w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brorher mimo wszystko jest droższy w eksploatacji, tonery małej pojemności plus wymienny bęben... Lepszy HP P1102, zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i droższy, ja mam osobisty uraz do HP więc ciężko mi polecić, ale jeśli mają rzeczywiście dobre opinie to jak najbardziej, czemu nie byle tylko do danego modelu były zamienniki łatwo dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do brotherów łatwiej o zamienniki - nie ma zabezpieczeń a ich oryginały nie są najwyższej jakości (niektóre zamienniki potrafią dać lepszą jakość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie laserówki samsunga skończyły się wraz z nowymi modelami, których nie da się już odblokować flashując firmware i sypać proszek za 10zł na 3000 stron. Polecam HP1102, sprawdzona konstrukcja o taniej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja otworzylem podobny watek

 

a co powiecie o Xerox 3010 ? Na allegro toner zamiennik 20zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexmark e360d - toner na 9000 stron. Drukarka z małymi przebiegami to 130zł. To lepsze rozwiązanie niż kupienie nowej drukarki za 250zł z tonerem na 1000 kartek.

bardzo ciezka, bardzo glosna, medium-heavy duty, do domu się nie nadaje

 

ja otworzylem podobny watek

 

a co powiecie o Xerox 3010 ? Na allegro toner zamiennik 20zl ?

jest w innym wątku, raczej na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mogę porównać cały ten proces z hp 1102 - gdzie wydruk 70 str. dokumentu zajął 1h i doprowadził do chęci wyrzucenia drukaki przez okno)...

 

:D przy HP to raczej normalne, a 1h to całkiem szybko ;) ... co do proponowanego przez Ciebie modelu to również uważam że dobrze sprawdzi się do zastoswowań domowych i warto poważnie rozważyć jej wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nie nadawaniem się drukarki e360 do domu polemizowałbym. Mam dwa takie modele, drukuje dużo materiałów formacie pdf (wydruk jest bardzo szybki, mogę porównać cały ten proces z hp 1102 - gdzie wydruk 70 str. dokumentu zajął 1h i doprowadził do chęci wyrzucenia drukaki przez okno), głośność pracy - drukuje ciszej niz brother hl-1430 (domowa drukarka brothera), toner - pijemny, bardzo dobrej jakości wyczernienie. Ma jeszcze jedną zasadnicza zaletę bez problemu pracuje w każdym systemie operacyjnym. Używam ją w Linux, FreeBSD oraz w Win 8/64bit.

jednak jej udostępnianie innym komputerom to istny koszmar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest wasze zdanie w kwestii stosowania zamienników do drukarek? korzystacie?

bywasz w tym dziale, to wiesz. Czy chcesz napisać znowu nieprawdę, że activejet jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...