Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwiatman

Poprawa wydajności 7-latka ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chciałbym tanim kosztem odmłodzić trochę mój stary komputer. Komp służy mi głównie do przeglądania internetu, ale czasem mi się trafi zagrać w mało wymagające gry. Niestety aby w coś zagrać płynnie to muszę dać wszystko na low i wtedy gra wygląda tragicznie. Zależy mi głównie aby zagrać w CS: GO, truck simulator 2, SWAT 4, sims 3( ze wszystkimi dodatkami to jest jakiś dramat(gra zamula, wszystko długo się wczytuje, i jak jest większe przeciążenie to grę potrafi wywalić). Do wymagających gier mam XBOX'a, choć za parę lat i on się skończy ;)

 

Mój zestaw:

Płyta główna Asus P5B

Ram 4x512 mb 800 mhz Ocz special ops

Procesor E4300 1,8 ghz podkręcony do 3,0 ghz

Karta graficzna 8600GE

Karta muzyczna creative x-fi gamer

Zasilacz chiftec 500 albo 550 nie pamiętam ;)

 

Kompa nie chcę zmieniać, za duży wydatek, ogólnie uważam że jest na granicy mojego zadowolenia, ale jednal chce podnieść tanim kosztem jego wydajność.

Zastanawiałem się nad dołożeniem ramu, tylko nie wiem w jakiej konfiguracji będzie najlepiej, czy zostawić 2x512 i dokupić 2x1 (razem 3 gb), czy zostawić 512 i dokupić 3x1 (razem 3,5 gb ;)). Bo chyba 4 gb w windows 7 32 bit i tak nie zostanie wykorzystane? Nie wiem jak to jest z prockiem, czy jest za słaby czy jeszcze się nada, na allegro widziałem że sprzedają jeszcze pod socek LGA 775 ale nie wiem czy w porównaniu z moim jest duży przeskok wydajności. A z kartą graficzną to już nie mam pojęcia.

Dzięki za rady. Flota do dyspozycji to tylko parę stówek i pewnie starczy tylko na ram i procek, albo ram i grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

No to tak...

 

Płyte zostawimy jako bazę. Części kupuj używane na allegro oczywiście:

 

Procesor Intel Core q6600 - dostniesz od ~200 zł na allegro (kręcisz go ile się da)

Pamieć 4x1GB DDR 800Mhz CL4 - kupujesz dwa zestawy używnaych pamięci na allegro 2x1GB np. OCZ Platnium. Za dwa zestawy nie zapłacisz więcej niz 100 zł.

GeForce GTX 460 1GB - używkę dostniesz za ~200 zł

 

Odnosnie Twojego starego zestawu:

2GB ramu to i nawet sam windows7 czasem będzie się dusił

8600GE to na dzisiejsze czasy tragiczna karta, więc nie dziw się, ze mało gierek na tym chodzi

Jeżeli nie będziesz chciał wydawać tych 500 zł niecałych na części (niecałych bo sprzedając stare zwróci Ci się kilkadziesiąt złotych) to wymien tylko ram i grafikę. Aczkolwiek przerzucenie się na tego quada też dużo da :)

 

Z jednej strony nie warto pchać się w starocie, z drugiej strony i tak przyrost powinien być dość wysoki w stosunku do tego co masz teraz.

Na podobnym zestawie, który Ci wypisałem wyżej swego czasu grałem nawet w BF3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Quad Q6600 SLACR G0 ~200 zł

1x2GB DDR2 800MHz ~80 zł

HD7770/7790/560Ti ~320zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy mógłbym kupić teraz 4x1, jak dojdzie do wymiany to zobaczę o ile się poprawi sprawność kompa. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to kwota do 200zł do zaakceptowania, jednak kupiłbym ją może dopiero za ok miesiąc. Z kolei procesor to już duży wydatek jeżeli chodzi o ogół. Więc albo mam kupić kartę albo procesor. Przeglądając allegro zauważyłem też tańsze procesory np. E7400 za ok 70zł. Co sądzicie o tym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Nie kupuj żadnego E7400. Kup ramy tak żeby mieć 4GB łącznie. Kup grafikę GTX 460 1GB. I czekaj na dopływ gotówki. Jak uzbierasz kup q6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnego E7400. Kup ramy tak żeby mieć 4GB łącznie. Kup grafikę GTX 460 1GB. I czekaj na dopływ gotówki. Jak uzbierasz kup q6600.

 

Ok, tak też zrobię. Najpierw ramy, na spokojnie będę polował na GTX 460. A procesor kupię jak komp dalej będzie się męczył, ale to już chyba po nowym roku (może).

A tak czepiając się jeszcze E7400. To jakiś gówniany procesor? Nie opłaca się go brać w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Po prostu szkoda zachodu zeby bawić się w przesiadku z E4300 na E7400. A HDD jaki masz? sata? 5400 czy 7200rpm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu szkoda zachodu zeby bawić się w przesiadku z E4300 na E7400. A HDD jaki masz? sata? 5400 czy 7200rpm?

 

W sumie to nie wiem, ale dysk ma oznaczenie WD6400AARS-00Y5B1, a jakos nie moge znalezc tych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Q6600 uważał, ostatnio dużo dojechanych sztuk się trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4x1 Ocz Platinium 800mhz i zdobyłem procesor e8400 narazie pracuje na 3 ghz ale spokojnie wchodzi na 3,6 ghz ale za bardzo się przegrzewa na taniej zwykłej paście. Wydajność kompa wzrosła, a wynik w 3dmark06 wzrósł o kilka setek. Chciałbym wymienić jeszcze kartę graficzną, ale tą co mi polecaliście jest za droga na mój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...