Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stormalred

Zestaw [7000zł] praca, gry, jednostka centralna + monitor cisza, moc / wydajność/ oc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie Szanownych forumowiczów :)

 

tak jak w temacie potrzebuje złożyć komputer, od ostatniego tematu upłynęło już sporo czasu, także postanowiłem założyć nowy :P. Co nowego w świecie komputerów, są już te nowe procesory ?

 

1. Zastosowanie - komputer będzie służył głównie do pracy tj. programy finansowo-księgowe oparte na SQL Server, analityczne, standardowo pakiet Office tutaj Word, Excel bazy danych. Chciałbym także w wolnych chwilach na nim pograć w starsze jak i nowsze tytuły bo od czasu Call of Duty V i Fify 2008 w nic nie grałem . Nie jestem maniakiem gier, ale dobrze by komputer radził sobie w grach na tych średnich detalach przy rozdzielczości FullHD.

 

2. Wymagania - komputer musi być cichy, zarazem mocny i wydajny. Zależy mi również na w miarę możliwości długich okresach gwarancji podzespołów bo nie zamierzam po roku czy dwóch wymieniać poszczególnych części czy całego sprzętu. Komputer ma wytrzymać z palcem w nosie minimum 5-6 lat.

 

3. Czego potrzebuję – jednostka centralna, monitor, system operacyjny.

 

Jednostka centralna – tutaj myślałem na mocnym procesorem raczej od Intela, 8gb pamięci to takie minimum, ze względu na programy serwerowe, karta graficzna od Nvidia, czytnik kart pamięci, napęd, obudowa ze sporą liczbą wejść usb.

 

Monitor – obecnie mam LG 19” LCD jakiś zwykły 7 – letni.

 

System operacyjny – pracuje na Windows XP Professional SP 3 i Windows 7 Professional, także zakup 7 pro jest wskazany.

 

4. OC – tutaj naprawdę się nie orientuję co do tego całego podkręcania procesora jak i innych podzespołów: pamięci, karty graficznej i co tam jeszcze można . Nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy jest to jakieś zawansowanie trudne, a co ważne potrzebne w moim przypadku. Jedynie co sam robiłem w obecnym PC to wymieniałem kartę graficzną bo za przeproszeniem wuj ją strzelił po 3 latach gwarancji oraz zasilacz by ta nowa nie poszła z dymem. Nie jestem jakiś mega zielony, ani też znawcą tematu. Ostatni komputer składałem jakieś 8 lat temu. Jeżeli ktoś mógłby mi to w prosty sposób wytłumaczyć to byłbym bardzo wdzięczny .

 

5. Budżet 7000 zł – jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jestem wstanie zwiększyć budżet, ale tylko w uzasadnionych przypadkach.

 

Mam nadzieje, że wszystko napisałem co jest ważne w tym temacie i ktoś to zechce w ogóle przeczytać

 

Z góry dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy ;)

Płyta objęta 5-letnim okresem gwarancyjnym, SSD objęty także 5-letnim okresem gwarancyjnym. Do tego pasywnie chłodzona karta graficzna i fabrycznie wyciszona obudowa Fractala.

 

Komplet? Jak najbardziej. Zmieściłem się z całym kompletem w kwocie 5000 PLN.

http://www.morele.net/inventory/info/mceGP1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, rzuciłeś link nie czytając nawet mojego tematu, podliczyłem te podzespoły i wyszło mi 6300zł, a gdzie system (win7 pro)i monitor (23-27') ?, nie kupi się tego za 700zł. Karta za 2,5 tysiąca do czego mi tak droga karta ? to chłodzenie EreBoss jest głośne i słabo wykonane z tego co ludzie piszą, obudowa jedyny plus sporo usb i te filtry, ale nie jest wyciszona, nie wspominając już o tandetnym wykonaniu zbyt plastikowa, płyta główna - lubię asusa, ale ta ma dość słabą karte dźwiękową, pamięć tylko 8gb mało, w laptopie mam i5 2,8ghz, 6gb ramu i jest słabo, za długo muszę czekać, aż wszystko się odpali, zasilacz fajny 5lat gwarancji, ale tych kabli sie nie odpina. Narazie zestaw średni i pozostawia wiele do życzenia.

 

Liczę, że ktoś obeznany w temacie mi pomoże, bo podejście niektórych jest śmieszne. Nikt nie wyjaśnił mi kwestii podkręcania, czy oby dam sobie z tym rade ? mógłby ktoś polecić sprawdzony/pewny film instruktażowy do tego, jak to się robi ?

 

Edit widze, że ten link użytkownika ktoś usunął :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odniosę się do kwestii OC. Przy i7-4790K nie musisz się w ogóle w to bawić. CPU taktowany jest bazowo zegarem 4.4 GHz w Turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moderator sie wypowida to musi być juz na rzeczy :D

4,0ghz no to rzeczywiście jest duża moc obliczeniowa :), Moderatorze to, że danwo nie grałem w wymagajace tytuły to nie znaczy, że takich bym nie chciał odpalić, tamten użytkownik podał za drogą i za mocną karte graficzną ty odwrotnie za słabą, z tego co czytam to ta karta jest dobra do gry w niezbyt wymagajace tytuły i na niskich detalach, to samo 8gb ramu za mało, to chłodzenie nie za słabe jak na procesor za 1300zł ? wydaje mi sie, że to jest lepsze od tego chłodzenia razem z procesorem, ale mnie to nie przekonuje ma być cicho/chłodno i to bardzo ! dosyć mam tego hałasu, sprzęt będzie stał w pracy, nie chcę turkotaniem ani innymi odgłosami wydobywającymi się ze skrzynki odstraszać klientów :D. Obudowa z matami wyciszającymi, ładna, są usb, czy tam w niej nie będzie za gorąco ?

Monitor Aoc nie znam tej firmy, nie sądze by monitor za 500zł dał sobie radę, spędzam przed nim dużo czasu i niestety oczy cierpią, zaostatni dałem prawie 1000zł, 22 cale za mały myśle, że tak 24 byłyby w sam raz. Kolejna rzecz system ma być to win 7 professional, z home część oprogramowania nie działa.

Dysk 1tb na dane mi wystarczy, co do tego szybkiego dysku SSD to chciałbym na nim zainstalować programy na których będe pracował, dlatego obawiam się, że 120gb to za mało tak 2 razy tyle byłoby ok.

Chcę, by sprzęt służył mi jak nadjdłużej, był na dobrych podzespołach nawet kosztem wyższej ceny, która nie idzie w parze z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę: http://www.morele.net/inventory/info/ahC7XT/

 

Skoro masz na to 7000 zł to masz najlepiej w tej kasie. SSD 256GB, 16 GB ram na wysokim taktowaniu, zasilacz Gold, Chłodzenie wydajne i bardzo ciche, przyzwoity monitor - w miarę uniwersalny. Do tego bardzo wydajna karta graficzna pobierająca mało prądu. Pograsz na tym i popracujesz na czymś wymagającym.

 

Nie wiem jaki silnik baz danych, ale faktycznie może trochę ramu zabierać.

 

Ps: ramy pójdą na 2400 Cl 10.

 

Zestaw liptona jest bardzo dobry, bo chciał Ci pokazać, że można wydać dużo mnie a mieć podobnie. Ja w zasadzie wykorzystałem cały budżet, ale równie dobrze możesz wziąć zestaw Liptona z tym GTX 970 i większym SSD, będzie to samo - a taniej. Może chłodzenie nie takie wydajne, ale OC zbędne. Pamięci o większy taktowaniu dadzą wydajności w grach (max 10%) i w niektórych programach użytkowych, ale w twoim przypadku nie wiele to może zmienić, możesz wziąć te co Lipton dał w wersji 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palusik - bardzo podoba mi się twója propozycja widać, że znasz się na tym, jesteś praktykiem i co ważne umiesz doradzić i wiesz co komu jest potrzebne. Jeden minus nie widze tam systemu, zostało 200zł, dysk 1tb mi wystarczy.

Dobra przekonałeś mnie zwiększam budżet do 7500zł i to jest definitywny max tutaj (i tak to sobie wlicze w koszty działalności podstawowej z odpowiednim progiem amortyzacji :D.

Do twojego zestawu jakiś dobry dysk 1tb, dobry czytnik kart pamięci, napęd który szybko i sprawnie czyta/nagrywa płyty, system 7 pro, i co zaszaleje sobie nową klawiature i myszke kupie :D klawiatura moze być przewodowa, myszka też chyba, że te bezprzewodowe już nie gubią sygnału :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Palusik bardzo mi pomogłeś :), zrobiłem sobie koszyk na morele, apropos dobry to sklep ? dobrze tam składają komputery ? ceny widze dobre mają.

Tak wygląda aktualnie mój zestaw http://www.morele.net/inventory/info/mRwVa3/

Ma ktoś jakieś zastrzeżenia ? wszystko będzie pasować ? to maksymalna konfiguracja jaką można złożyc ? nic nie ma lepszego w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw ci Palusik złożył i chyba tutaj nic lepszego się nie wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...