Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KaprysniaK

Windows 8.1 nie moge utworzyć punktu przywracania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mój problem polega na Windows 8.1. Chciałem utworzyć punkt przywracania systemu windows przed zaktualizowaniem sterowników AMD do 14.9, ale zonk pojawił się przy tym.

 

http://iv.pl/images/73428322072408064113.png

 

Po wejściu w "Ochrona systemu"

 

http://www.iv.pl/images/84092889647506663199.png

 

Jak widać, nie ma tam zakładki "Ochrona systemu", i się zastanawiam jak mam utworzyć ten punkt przywracania ? q_O Wszystkie poradniki piszą o tym żeby wejść w zakładke "Ochrona Systemu", a tutaj zonk. Nie ma czegoś takiego.

 

Prosze o pomoc !

 

Mój laptop to HP Pavilion g6-2330sw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom "rstrui.exe" (wpisz w start albo "win key" + "R")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz ten plik:

c:\windows\system32\rstrui.exe

 

Możesz też spróbować tego:

support2.microsoft.com/kb/267511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mam w cmd wejsc jako admin i wpisac to sfc /scannow. Skanuje zobacze czy zadziala :c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn laptop był z Windows 8, bo laptop z gwiazdki. Ale potem ten Windows 8 od HP mnie bardzo denerwowal, bo pomimo samego Windows 8 to HP instalowal inne smieci od siebie i mi zamulal i sie zawieszał. To zmienilem na 7demke. Potem znowu na 8semke z płyt bo zrobiłem 4 plyty recovery bo mialem taka mozliwosc. Ten system jest z torrentow, poniewaz nie chcialo mi sie instalowac 4h z plyt windows 8, potem aktualizacje i nastepnie 8.1, to sciagnalem z neta jakąś wstawke 8.1 aktywowany. Ze wzgledu na to, że nie znam swojego klucza bo jest On wpisany w chipset czy bios nie wiem jak to tam jest i nie mam jak aktywowac systemu z klucza to sciagnalem z neta jakis :D Ale to nie jest chyba nielegalne ? Laptop byl z Windows 8 nawet mam pod nim taka nalepke logo Windows 8 co sie mieni :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowałeś coś :D

 

Tzn laptop był z Windows 8, bo laptop z gwiazdki. Ale potem ten Windows 8 od HP mnie bardzo denerwowal, bo pomimo samego Windows 8 to HP instalowal inne smieci od siebie i mi zamulal i sie zawieszał. To zmienilem na 7demke. Potem znowu na 8semke z płyt bo zrobiłem 4 plyty recovery bo mialem taka mozliwosc. Ten system jest z torrentow, poniewaz nie chcialo mi sie instalowac 4h z plyt windows 8, potem aktualizacje i nastepnie 8.1, to sciagnalem z neta jakąś wstawke 8.1 aktywowany. Ze wzgledu na to, że nie znam swojego klucza bo jest On wpisany w chipset czy bios nie wiem jak to tam jest i nie mam jak aktywowac systemu z klucza to sciagnalem z neta jakis :D Ale to nie jest chyba nielegalne ? Laptop byl z Windows 8 nawet mam pod nim taka nalepke logo Windows 8 co sie mieni :3

 

Spiraciłeś na maksa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche tak :3

 

Ten system to wstawka z pewnej strony z torrentami aktywowany windows 8.1.

Laptop HP Pavilion g6-2330sw na ktorym byl Windows 8.

Nie mam Keya do 8semki bo jest zapisany w chipsecie i nie mam jak go wyciaknac.

 

@edit

 

Tzn to nie jest pirat skoro normalnie w laptopie byl Windows 8 i teraz tez jest Windows 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche tak :3

 

Ten system to wstawka z pewnej strony z torrentami aktywowany windows 8.1.

Laptop HP Pavilion g6-2330sw na ktorym byl Windows 8.

Nie mam Keya do 8semki bo jest zapisany w chipsecie i nie mam jak go wyciaknac.

 

@edit

 

Tzn to nie jest pirat skoro normalnie w laptopie byl Windows 8 i teraz tez jest Windows 8.

 

Jest pirat bo nie uzywasz go na kluczu zapisanym w BIOSie. Kazdy sposób inny niż instalacja i aktywacja z kluczem umieszczonym w BIOS-ie to piractwo. Jak oddasz laptop do naprawy na gwarancji moga ci odpisa, że zainstalowany system jest nielegalny i do tego unieważnić ci gwarancje. Bo zarówno alptoip i system razem kupione podlegają gwarancji. Jeszcze może taki serwis producenta obciążyć Cie kosztami wysyłki zwrotnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to powiedz mi jak mam wyciagnac klucz z tego laptopa, i jaki system Windows 8.1 zainstalowac i aktywowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz masz do Windows 8, a nie 8.1 więc musisz zainstalowac system z 4 płyt i pobrac aktualizacje do 8.1 ze sklepu windows inaczej sie nie da bo klucz do Win 8 jest inny niż do 8.1

 

Nie wiem ajk wyciągnąć owy klucz z BIOS-u i czy wogóle to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wole zostać przy tym piracie bo nie mam zamiaru siedziec na tym od HP gdzie instaluje 9162837081203 gówien co obcioza system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten piracki windows 8.1 ma zwalone przywracanie systemu i niewiadfomo co jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno, zostane przy sterownikach 14.4 :P dobra dzieki za pomoc, do zamkniecia.

Zainstaluj nowe sterowniki bez tworzenia punktu przywracania.

Przeskanuj sysytem jakims porządnym antywirusem i antymalware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o to ze ich nie chce, po prostu ostatnio jakos mam problemy ze sterownikami. Czasami mam stery a nie mam ccc i wole zostac przy tych 14.4 nie przeszkadzaja mi :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Piratów należy banować a nie im pomagać.

Ale Ty nie jesteś 100% piratem.

Zrób tak;

1.zainstaluj system z tych płyt co nagrałeś

2.usuń zbędne programy od HP programem Revo Uninstaler

3.zaktualizuj do Windows8.1

4.nie instaluj Windowsa z torrentów jeśli masz oryginał bo tamten ma w sobie masę syfu i programy szpiegowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki Ci Boleslawie. Jak będe miał czas to to zrobie, ale zrozum mnie. Jak mam instalować z płyt ok. 4h 8semke, potem aktualizacje to też ok 2h, i sciagnac Windows 8.1 przy moim downloadzie 1.4mb/s to mi się odechciewa, srsly... A tak mam od razu Windows 8.1. Ale w jakiś weekend to zrobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...