Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iksmodiw

Custom obudowa - ITX

Rekomendowane odpowiedzi

Aha...Marek jest zawalony masą zamówień w firmie (między innymi ode mnie) i na pewno ma czas majstrować przy mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic się tutaj nie działo, a projekt jest absolutnie niesamowity ;)

 

Mam nadzieję, że niebawem pojawi się jakaś aktualizacja, bo umieram z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo ;) nie chcę nawet myśleć ile taki projekt pochłonął godzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie mam słów :o

Jesteś Mistrz :notworthy:

 

Złącza zasilania, bajka.

 

Zachodzę w głowę co za sprzęt tam siedzi i jak działa chłodzenie :hmm:

 

Edit: wybacz głupie pytanie o sprzęt :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z pierwszego posta. Komputer pracuje codziennie od trzech lat, dopiero teraz został dopracowany i skończony w 100%.

Jedyny wentylator jest w zasilaczu, reszta LC. Nie ma problemów z przegrzewaniem.

 

Wszystko zostało wymyślone i zrobione od podstaw więc zajęło to kilkaset godzin pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłego fana PC, przerasta paleta Twoich umiejętności i zaplecza technicznego.

Winszuję zapału i wiedzy. Szacunek :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miazga, inaczej nie da się tego okreslić :o. Same zdjęcia też robią robotę :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity projekt.

 

Z czego wykonane są te cienkie "nitki" zasilające ?

Wygląda jak przewód jednodrutowy, je można tak wygiąć i są w tym stabilne.

Co do projektu, po prostu PERFEKCJA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak przewód jednodrutowy, je można tak wygiąć i są w tym stabilne.

Co do projektu, po prostu PERFEKCJA.

 

Tak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę robi wrażenie, zarówno design jak i to że temperatury się trzymają w normie - a przecież takiego małego TDP ten sprzęt nie ma, łącznie 184W dla cpu i gpu. W sumie dzisiaj podobne TDP ma combo i7 6700T + 1070, więc w przyszłości jak najbardziej obudowa ma potencjał do upgrade :D

Ciekawi mnie tylko jaką różnicę robi fakt że radiator jest używany jako chłodnica LC, zamiast podłączenia do niego heatpipe'ów - na pewno dystrybucja ciepła jest bardziej równomierna, co sprawia że całość działa efektywniej... ale jaka jest różnica w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciecz płynie przez kanały rozłożone na całej powierzchni radiatora, przez co ciepło pochłaniane jest efektywniej z cieczy i oddawane do otoczenia. Zazwyczaj heatpip jest podłączony miejscowo do radiatora i trochę zajmie czasu na wyrównanie temperatury na całym radiatorze.

 

Ze względów ekonomicznych chłodnica jest aluminiowa, taki kawałek miedzi kosztował by więcej niż wszystkie podzespoły razem. I do tego waga już by była spora. Komputer i tak nie mało waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę szukać gaci. Gdzieś mi zerwało... Kurde, świństwo, po nocy i na mrozie latać za gaciami... kwasny.gif

Autorze, nie mogłeś fotek tej genialnej budy wstawić w lato? Byłoby mi łatwiej. lol2.gif

 

Zakasowałeś Amitozę z jego projektem. Bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się ten przewód łapie na pinach od atx?

 

Trudniej niż standardowy, ale tragedii nie ma. 2 razy więcej czasu trzeba poświęcić niż standardowy kabel.

 

 

Idę szukać gaci. Gdzieś mi zerwało... Kurde, świństwo, po nocy i na mrozie latać za gaciami... kwasny.gif

Autorze, nie mogłeś fotek tej genialnej budy wstawić w lato? Byłoby mi łatwiej. lol2.gif

 

Zakasowałeś Amitozę z jego projektem. Bajka.

 

Dzięki. Tu nie chodzi aby kogoś "zakasować". Każdy coś tworzy spełniając swoje przemyślenia, zapotrzebowanie. Im więcej ludzi próbuje coś robić swojego to scena moddingowa się rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tu nie chodzi aby kogoś "zakasować". Każdy coś tworzy spełniając swoje przemyślenia, zapotrzebowanie. Im więcej ludzi próbuje coś robić swojego to scena moddingowa się rozwija.

 

Oczywiście, że masz rację. Różnorodność to rozwój. Niemniej jednak prostota przy jednoczesnym upakowaniu podzespołów i estetyce powala. Niby tam wszystko jest poukładane w sposób banalny, ale nikt wcześniej czegoś takiego nie zrobił. Serio. Robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatury wyglądają?

Wykonanie zasilania miazga...

 

Po około 3h działania temp na procku okolice 40 stopni (o ile dobrze wskazuje temp). Działanie to przeglądarka, youtube, itp.

Podczas grania robi się trochę cieplej, ale to nie jest komputer do tego. Ale jeszcze od 3 lat nie wyłączył się nigdy od przegrzania.

Nie zwracam w ogóle uwagi na temperatury, itp. Komputer ma pracować cały dzień stabilnie.

 

Ogólnie to nie gram, ale na nim swojego czasu przeszedłem GTA V i jeszcze kilka gier co potrafi rozgrzać kompa i wtedy może po 2h grania robi się gorąco, ale tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałbym tam 1050ti zamiast grzałki radeona

 

wydajniej i napewno sporo chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałbym tam 1050ti zamiast grzałki radeona

 

wydajniej i napewno sporo chłodniej

 

Zapewne, tylko komp powstał 3 lata temu. Teraz zmiana grafy wiązała by się z przeróbka niektórych rzeczy. Dlatego nic w nim nie będzie wymieniane oprócz proca który jest plug and play.

 

Taki jest ból custom rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...