Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ewenement22

Tania dobra drukarka laserowa kolorowa A3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiamy się w firmie nad zakupem drukarki laserowej kolorowej A3. Czy jesteście w stanie polecić jakiś model? Najlepiej, żeby było to model w dobrym stosunku jakości do ceny, awaryjności oraz żeby nie był drogi w eksploatacji, chodzi mi tu głownie o to, żeby można było kupić tanie zamienniki tonerów.

 

Jakie są wady i zalety drukarki laserowej? Może lepiej jednak byłoby zainwestować w drukarkę atramentową A3? Wydaje mi się, że wtedy są tańsze tusze itd. no i tańsza drukarka... Proszę o rady... Ploter to już chyba inna bajka? Ile kosztuje ploter drukujący na kolorowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od ilości stron jakie będziesz drukował w miesiącu. Jeżeli będziesz wstanie określić ilość łatwiej będzie doradzić czy laserowa czy atramentowa. Co do zamienników to raczej nie sugerowałbym się ceną tzn najtańsze za 2 -3 złote raczej nie wchodzą w grę chyba że chcesz szybko oddawać drukarkę do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atramentówka jest dobrą opcją jeśli nie potrzebujemy zbyt wiele drukować, a nie chcemy też wydać zbyt wiele na materiały eksploatacyjne ... ale przy wyborze warto sprawdzić jak wygląda dostępność zamienników np. przy nowszych modelach hp może być z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drukarkami HP to często jest problem i dostępność zamienników do nowego modelu to zawsze kwestia kilku kilkunastu miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest jeszcze różnica w laserówce a atramentówce? Proszę o wymienienie wad i zalet każdej z nich.

Drukować będziemy plakaty promocyjne do sklepów... myślę, że około 200-300 na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym ona się różni od tych za 500zł (np.Brother DCP-J4110DW)i czy warto płacić aż taką różnicę...? w tej cenie miałbym laserówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o czymś takim? Brother MFC-J6920DW A3

Warte swojej ceny czy coś tańszego bardzo podobnego jest w sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brother MFC-J6920DW A3 kosztuje nie 500 zł a 1300

Zastanawia mnie jaka jest różnica pomiędzy Brother MFC-J6920DW a

Brother DCP-J4110DW

Brother MFC-J5910DW

Czym różnią się od tych po 1300zł? Czy jest różnica w jakości wydruku?

 

oki 9650 ma strasznie drogie tonery... nie wiem czy do wszystkich laserówek tak kosztują ale ceny masakryczne... za 4 tonery 1790zł????

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=oki+9650&bmatch=seng-v6-p-sm-4-e-1209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze raz nasze zamiary co do drukowania. Drukarka laserowa lub atramentowa kolorowa A3. Będziemy drukować około 2000 kartek a4 (zapełnieni kartki około 80-90% reszta biała) oraz około 200 kartek a3 (zapełnienie około 50%)miesięcznie. Trwałość nie musi być jakaś super, ponieważ te plakaty a3 będą wisieć maksymalnie 2-3tyg, natomiast oferty a4 około tygodnia. Zależy nam na dobrej jakości wydruku, taniej eksploatacji, wytrzymałości na zamienniki, no i żeby nie była za droga przy zakupie... choć najtańsza na rynku nie musi byćSmile Kilka razy do roku np. przed świętami zdarza się, że musimy wydrukować na raz ok. 1500 ofert a4. Wtedy też szybkość wydruku miałaby znaczenie.

Czy jesteście w stanie polecić jakiś model? Atrament czy laser?

Jakie są wady i zalety drukarki laserowej/atramentowej?

Jakieś jeszcze informacje są potrzebne do tego, żeby podjąć decyzję jaki rodzaj drukarki będzie dla nas odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o pomoc?

 

Jakiej firmy zamienniki polecacie? ActriveJet mogą być czy coś lepszego znacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym Ci pomóc? Pytaj o konkretne rzeczy, bo pytań dajesz dużo, niektóre samemu rozgryziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja firma jest w jakimś większym mieście, to nie będzie Ci się bardziej opłacać dogadać z jakąś małą drukarnią (przynajmniej przy tych większych zamówieniach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o pomoc?

 

Jakiej firmy zamienniki polecacie? ActriveJet mogą być czy coś lepszego znacie?

Active jet są niezłe, ten sam producent wypuścił też tańszą wersję Actis, ja na nich drukuję i według mnie całkiem niezłe, niektórzy chwalą też asarto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zamienniki w atramentowych Brotherach czy Epsonach to bym uważał, coś o tym wiem. Zamordujesz głowice, a potem urządzenie tylko do wyrzucenia. Poza tym w przypadku stosowania zamienników w okresie garancyjnym i awarii drukarki serwis odrzuci reklamacje. Nie da się pogodzić dobrej jakości i niskiej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zamienniki w atramentowych Brotherach czy Epsonach to bym uważał, coś o tym wiem. Zamordujesz głowice, a potem urządzenie tylko do wyrzucenia. Poza tym w przypadku stosowania zamienników w okresie garancyjnym i awarii drukarki serwis odrzuci reklamacje. Nie da się pogodzić dobrej jakości i niskiej ceny.

powiedział, co wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedział, co wiedział.

 

 

Nie rozumiem??

Chcesz napisać coś konstruktywnego to po co robisz wycieczki w moim kierunku, napisałem jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu jeśli chodzi o gwarancje nawet używając zamienników... testowane wiele razy. Zamienniki według prawda polskiego i europejskiego są możliwe do używania w drukarkach i nie powodują utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...