Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grillaz

Asrock P67 Pro3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Czy któryś z forumowiczów wie jak najlepiej w BIOSie ustawić pracę wentylatorów, by było jak najciszej, tzn jak najniższe obroty. Ale żeby podczas obciążenia automatycznie zwiększało obroty chłodzenia CPU i wentylatorów na obudowie.

 

Dotychczas używałem SpeedFan, ale ostatnio zaczął mi szfankować na Windows 8.1. Tzn nie zwiększał obrotów jak temperatura była ponad tą którą ustawiłem. Dodam że wcześniej nic się nie działo i działało pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie w zakładce H/W Monitor

Potem ustaw na CPU Fan.... >>> Automatic Mode

Target Cpu temperature: 45 (To temperatura, w której wentylator zaczyna obracać się szybciej)

Target fan speed: Level 1 (to obroty przed osiągnięciem temperatury (Target Cpu temperature))

 

Można też się pobawić obrotami w trybie manual, jednak trzeba uważać, bo jak dasz za małe wartości, to wentylator w ogóle przestanie się kręcić.

 

 

Jeśli chodzi o wentylatory obudowy, to można ustawiać wartości stałe :(

Chassis Fan setting > Manual > i ustawiasz prędkość obrotową od Level 1(cicho) do Level 9(głośno).

 

Jeśli chłodzenie procesora masz podpięte pod Cpu_fan 4pin, to jeden wentylator z obudowy można podpiąć pod wolne gniazdo chłodzenia procesora 3pin i wtedy wentylator obudowy zwiększa swoją moc razem z wentylatorem procesora.

Ewentualnie kupić rozgałęziacz 3pin, ale nie wiem, ile maksymalnie można podpiąć wentylatorów pod jedno gniazdo Cpu_Fan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...