Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cinek8925

MSI GT70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nie mały problem, otóż we wspomnianym laptopie od pewnego czasu (nie potrafię określić czy to od jakiejś aktualizacji grafiki czy systemu) podczas uruchamiania jakiejkolwiek gry laptop przełącza mi się na baterię. Nie wiem czym jest to spowodowane, wyciągałem baterie i na samy zasilaniu działo się to samo, czyli laptop wtedy się po prostu wyłączał. Dzieje się to samo podczas sprawdzania wydajności systemu. System nie wykrywa jakichkolwiek błędów, chłodzenie mam dobre, zastanawiam się więc czy to nie gdzieś w systemie jest coś poprzestawiane. Proszę o jakieś pomysły jak problem ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, pada zasilacz, podłączyłem inny i problem zniknął...Dzięki za podpowiedź, bo ciężko mi było pomyśleć, że to wina zasilacza skoro "normalnie" ładował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas idle i ładowania akumulatora nie wiesz ile laptop `bierze` prądu, układ ładownia akumulatora w laptopie dba o ty by ten prąd był odpowiedni, przy takim sprzęcie obciążenie powoduje pobór dosyć znaczny. Wymień zasilacz ALE O TAKIM SAMYM NAPIĘCIU i MOCY. Najlepiej oryginał, albo zamiennik z wysokiej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić jakiś konkretny zasilacz z wysokiej półki??

19V, 9,5A

Szukałem, ale są tylko zamienniki, oryginalny zasilacz do MSI trzeba ściągać zza granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem zasilaczem o takich parametrach, ale ten na popularnym serwisie aukcyjnym za prawie 2 stówki wygląda w porządku, i jest rozsądny. Może poszukaj po modelu zasilacz używki? Używany zasilacz oryginalny jest lepszy na pewno niż nowy nie wiadomo co. Po za tym dużo osób wymienia zasilacze bo im przewód się przetarł i sprzedają jako uszkodzone, można taki upolować i przewód wymienić :) przewód drogi nie jest, tylko trzeba kupić cały przewód a nie kabel i wtyczkę. Popularne wtyczki delikatnie się różnią od tych stosowanych w laptopach, no i jakość tego jest kiepska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...