Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zdeba277

jaki monitor 23 cale lub wiekszy do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

jaki kupic monitor do gier ? GPU: gigabyte gtx 760 CPU:i5 3570k(o ile to potrzebne)... Tak wiec planuje zakup monitora glownie do gier i internetu gdyz filmy rzadko ogladam... (gry typu cs:go, bf4) cena jaką chce dac za monitor to +-600zl. (prosze o linki z morele.net najlepiej) i wyjasnienie czemu ten a nie inny:) dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem i sam caly czas szukam pomocy z wyborem wlasnego monitora, ale z tego co widze to gry w jakie grasz to glownie FPS-y, a do takich gier na kazdym forum wszyscy mowia to samo, czyli najlepiej monitor z czestotliwoscia odswiezania 120/144hz + 1ms czasu reakcji... ale takie monitory to od 1000zl+ sie zaczynaja. Na pewno nie dasz rady podkrecic tej sumy? Jesli nie, to tutaj masz liste tego co juz nie raz na foru bylo proponowane za te ~600zl :)

 

*LG 23MP55HQ-P - flicker free, 23", czas reakcji 5ms

http://www.morele.net/monitor-led-lg-23mp55-23mp55hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-639587/

 

*AOC I2369VM* - bardzo dobre kolory, 23", czas reakcji 6ms

http://www.morele.net/monitor-led-aoc-i2369vm-579267/

 

*BenQ GL2460HM* - 2ms reakcji, 24", flicker free

http://www.morele.net/monitor-led-benq-gl2460hm-548561/

 

Tutaj troche drozszy z flicker free, 27", 4ms reakcji

*BenQ GW2760HS*

http://www.agito.pl/monitor-benq-27-led-gw2760hs-flicker-free-2492-918786.html

 

Jak juz wspominalem, napisz czy napewno nie mozesz przekroczyc tej granicy 600, jesli nie, to polecam przeleciec kilka stron forum bo tematow z tanimi monitorami jest dosc sporo :) Osobiscie z tych co podalem wyzej wybralbym chyba BenQ GL2460HM ze wzgledu na firme, ktora jak sie dzisiaj dowiedzialem specializuje sie glownie w gamingowych monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem i sam caly czas szukam pomocy z wyborem wlasnego monitora, ale z tego co widze to gry w jakie grasz to glownie FPS-y, a do takich gier na kazdym forum wszyscy mowia to samo, czyli najlepiej monitor z czestotliwoscia odswiezania 120/144hz + 1ms czasu reakcji... ale takie monitory to od 1000zl+ sie zaczynaja. Na pewno nie dasz rady podkrecic tej sumy? Jesli nie, to tutaj masz liste tego co juz nie raz na foru bylo proponowane za te ~600zl :)

 

*LG 23MP55HQ-P - flicker free, 23", czas reakcji 5ms

http://www.morele.net/monitor-led-lg-23mp55-23mp55hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-639587/

 

*AOC I2369VM* - bardzo dobre kolory, 23", czas reakcji 6ms

http://www.morele.net/monitor-led-aoc-i2369vm-579267/

 

*BenQ GL2460HM* - 2ms reakcji, 24", flicker free

http://www.morele.net/monitor-led-benq-gl2460hm-548561/

 

Tutaj troche drozszy z flicker free, 27", 4ms reakcji

*BenQ GW2760HS*

http://www.agito.pl/monitor-benq-27-led-gw2760hs-flicker-free-2492-918786.html

 

Jak juz wspominalem, napisz czy napewno nie mozesz przekroczyc tej granicy 600, jesli nie, to polecam przeleciec kilka stron forum bo tematow z tanimi monitorami jest dosc sporo :) Osobiscie z tych co podalem wyzej wybralbym chyba BenQ GL2460HM ze wzgledu na firme, ktora jak sie dzisiaj dowiedzialem specializuje sie glownie w gamingowych monitorach.

hmm nie no dalbym rade, ale nie chce az tyle wydawac na sam monitor iz nie jestem jakims no-life :D ja gram codziennie po 2h wieczorem wiec i po co az tyle inwestowac:D hmm mam pytanie na ktorym miejscu bys postawil ten monitor http://www.morele.net/monitor-led-lg-23mp65-23mp65hq-p-23-fhd-ah-ips-5mln-1-5ms-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-631199/ (pytam iz ma cieniutkie obramowanie wokol matrycy co mi sie podoba) jakie jest twoje zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nim nigdy styczności, ale na papierze wyglada bardzo dobrze! :) Wystarczy tez spojrzec na opinie tych co kupili ten monitor. Każdy mowi, że kolory są cudowne. Jedyne na co nazekaja to któtki kabel i brak kabla HDMI w zestawie. Monitor ma 5ms reakcji i posiada flicker free wiec... gdybym sam miał coś wybrać za ~600pln to pewnie padloby na niego, tymbardziej ze jak wspominałem wcześniej naprawdę bardzo często był i jest polecany tu na forum. Może jeszcze ktoś z większym stażem by koledze doradzil? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość whiteindian

Ludzie! 600 złotych na monitor DO GIER, przy sprzęcie pod i5? No magnesem jest IPS, ale sprawdzaj szczególne warunki gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się po temat. Przeczytałem wiele stronek, w większości ludzie polecają pod fpsy, ale są jeszcze inne gry prawda? NFS, Wiedzmin, MMO rózne, GTA, Diablo itd itd. Czy mógłby ktoś coś polecić? Wiadomo FHD podstawa, cale: min 22 max 24, budżet 800zl (max 1000zl).

Mój sprzęt: i7 5820k, GTX 760 OC, 8gb DDR4, MSI X99 SLI PLUS.

Ogólnie żeby to dobrze wyglądało, niskie czasy reakcji itd. sam wyglad monitora jest mi obojetny. Proszę o pomoc, na elektrodzie nikt nie odpisuje mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do diablo gta wiedzmina 144 Hz będą raczej zbędne. Może warto zastanowić się nad p2414h. KLIK lub KLIK2 Jeśli jednak chciałbyś monitor 144 hz to szykuj budżet powyżej 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... ciekawe propozycje, zwłaszcza eizo...pytanie tylko czy 5ms reakcji + input lag nie wpływa negatywnie? nie wiem, smużenie itd. Moja wiedza na ten temat jest b.skromna :)

 

.... ok poczytałem o eizo i input jak naprawdę mały. Chyba wybór padnie właśnie na niego. Jeszcze tylko kontakt ze sprzedającym i będę happy :) Dzięki wielkie, piwo Ci się należy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. TN zawsze będzie szybsze od IPS czy VA ale przy TN masz naprawdę kiepskie kąty widzenia i kolory. Jeśli nie zamierzasz kupować monitora 120-144 Hz tylko 60 Hz to lepiej kupić IPS lub VA. Te dwa modele które podałem moją na prawdę niski input lag. Co do smużenia wiele zależy od wrażliwości człowieka na to zjawisko. Ja mam na przykład eizo fs2331 i wiem że smuży w grach fps bardziej niż inne monitory ale jakoś mi to nie przeszkadza. Innym może przeszkadzać najmniejsze smużenie i dlatego nigdy nie kupią innego monitora niż 144 Hz. Musisz sam podjąć decyzję. Czy zainwestujesz więcej w 144 Hz czy weźmiesz coś pośredniego co będzie dawać lepszy obraz i jako tako nada się do gier. Nie bez powodu odradza się każdemu zawodowemu graczowi monitor 60 Hz, ale to koszt powyżej 1000 zł którym budżetem obecnie nie dysponujesz. Natomiast dla graczy niedzielnych radzi się kupno monitora bardziej uniwersalnego niż tylko do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też napaliłem się na tego Eizo fs2434 super monitor do grania i nie tylko. Czekam tylko, aż wyjdzie Wiedźmin 3 aby zdecydować co pierwsze wymienić monitor czy grafikę... A jeśli chodzi o monitory 144Hz to jest raczej marketingowa nagonka na nie. Bo do 95% gier jak Far Cry 4, Gta 5 czy Wiedźmin i tak taki monitor się nie przyda bo żadne grafiki nie uciągną tylu fps w Ultra. Więc jeśli ktoś nie jest totalnym maniakiem CS go etc. to moim zdaniem nie warto pakować się w 144 Hz na słabej matrycy TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety sprawa nie jest taka prosta. Marketing jest zawsze i wszędzie pytanie tylko czy przysłania prawdę. W tym wypadku 144 Hz daje dość dużo w szczególności profesjonalnym graczom. Są także gry bardzo dynamiczne w których znacznie lepiej spisze się TN 120-144 Hz. Moim zdaniem nawet w battlefield pozwala osiągnąć lepsze wyniki, a w CS:GO różnica jest już spora i nikt temu nie zaprzeczy. Pytanie teraz kolejne do jakich graczy każdy z nas się zalicza? Profesjonalnych czy do gracza niedzielnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu gracz. Więcej niż niedzielny, ale nie na tyle żeby mieć osiągnięcia i bawić się w e-sport. Kupiłem podany wcześniej Eizo. Jak go potestuje, to dam znać jak się sprawuję w różnych grach. Wszystko po to, żeby w przyszłości jak ktoś będzie szukał monitora nie tylko pod CSa to znajdzie ten post. Dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gracz dla zabawy, nie profesjonalny dla osiągów lub zawodowstwa to eizo moim zdaniem lepszym wyborem. Do tego jeszcze dochodzi osobista wrażliwość o której wcześniej wspomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pech, już zapłacone, wszystko omówione i dostałem odpowiedź od sprzedającego, że miał go już pakować i odpalił ostatni raz monitor. Pojawiły się jakieś plamki, nie są to bad pixele. Oddaje go do serwisu, a mnie czeka znowu poszukiwanie monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK1

KLIK2

KLIK3 "But that PA238Q monitor has some other problems, like really noticeable line crawl and high pitch noises (from the PWM, I guess)." KLIK4

Osobiście nie wziąłbym żadnego z tych monitorów. Jeden dell ma dość wysokie opóźnienia a drugi jest oczojebny, co do asusa linki same mówią za siebie. Jeśli chcesz do gier taniej niż eizo fs2434 to kup dell p2414h.

Chyba wciskanie na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ok ten dell p2414h , dość często jednak pojawiają się komentarze w stylu "nierównomierne podświetlenie" , czy "jasna poświata w rogu, na jasnym nie widać, na lekko ściemnionym już tak" . Jednak przy oświetleniu LEDami nie powino być takiego problemu prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...