Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzesimir

Komputer umarł. Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem bo PC, przestał ładować system, po zobaczeniu niebieskiego ekranu. (Pierwszy raz w rzyciu zobaczyłem BlueScreen w Win7 na 3 sekundy i padł na amen).

Zaraz po sprawdzeniu dysków wyświetlał komunikat o załadowanie dysku z Systemem, jakby nic nie było. Przy instalacji widać (ale tylko w trybie AHCI) iż podział na partycje jest oraz partycje są z danymi. Naprawa z oryginalnej płyty się nie powiodła.

Dziwne ponieważ fizycznie wszystko jest w kompie. Bios widzi wszystkie podzespoły, a płyta główna nie wyśwfietla żadnego kodu błędu. Przeinstalowałem na nowej partycji WIN7 ale nie pozwolił się uruchomić.

Po starcie pojawia się następujący komunikat:

 

Uruchomienie systemu windows nie powiodło się. Przyczyną może być zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać ten problem.

1. Włóż dysk Windows

2. Wybież jezyk

3. Kliknij napraw

Jeśli nie masz dysku...

plik: \Windows\system32\winload.exe

Stan : 0xc000000e

Informacja : Nie można załadować wybranego wpisu z powodu braku lub uszkodzenia aplikacji

 

System instalowałem na 2 różnych dyskach zawsze z identycznym skutkiem.

Moim zdaniem strzelona jest płyta główna. Ma prawo już jej 6 lat stuknęło.

Co myślicie?

 

Moja konfiguracja

 

Procesor: AMD Phenom II X4 965BE, 3,4 GHz

Płyta: DFI LanParty JR 790GX M2RS HDMI - mATX

GPU: ASUS GTX760 DCIIOC

Pamięci: 2 x 2GB PDP Patriot LLK 800 MHz CL4

Zasilacz: Enermax Platimax EPM500AWT 500W

SDD: Samsung 840 PRO 256GB // HDD: WD Blue 1TB // RAID1: 2x WD Red 2TB // Napęd: BD-RE LiteOn iHSB112.2 // Scythe KamaReader

Monitor: HP LP2475W S-IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadając techniczne pytanie na forum wypada się bardziej postarać. Wypisz całą konfigurację sprzętową (na PW otrzymałem info, że masz w stopce, jak widać można je mieć wyłączone, a i z czasem gdy ją zmienisz rozwalisz ten wątek) i napisz coś więcej na temat podejrzeń lub zdarzeń, które mogły mieć wpływ na zaistniały problem.

 

Ogólnie pkt 6 reg. się kłania, więc oprócz opisu popraw też nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię nie wiedziałem że można wyłączyć stopkę i ktoś może nie widzieć konfigu.

 

Wygląda że spanikowałem, choć walczyłem z kompem 6 godzin. Na pożyczonym laptopie znalazłem w necie iż jest to błąd BCD ogólnie czegoś tam z botowaniem dysku. Poniżej tekst z jakiejś strony, niestety po angielku, a jeszcze niżej rozwiązanie. UWAGA: Trzeba postępować bardzo dokładnie wg instrukcji. Opcje przywracania systemu dostępne po włożeniu płyty nie pomagają, nowa instalacja również, należy wybrać "Troubleschoot" po polsku to jakieś "funkcje ..." napisane niebieską trzcionką. Jeszcze raz nie kożystać z przycisków!!! Następnie OK OK OK i w 5 minut awaria usunięta.

 

"This error happens when Windows’ BOOTMGR tries to load the Boot\BCD registry (master boot record), but it’s either corrupted or has a bad configuration. At this step the boot loading process simply stops and the status code appears."

 

Procedura:

 

Boot z płyty instalacyjnej Windows

Naciskamy Next/Dalej w setupie, wybieramy język, strefę czasową i klawiaturę

Naciskamy Repair/Napraw a następnie wybieramy Troubleshoot/Funkcje (nie pamiętam nazwy, ale to taki niebieski napis)

Naciskamy Advanced options/Funkcje zaawansowane

Wybrać Automatic Repair/Napraw (and select your operating system) u mnie nie wybierało się systemu bo cofało to do głównego menu, po prostu dla wszystkich systemów.

 

Na koniec zalecali jeszcze odbudowę tablicy BCD

Boot from your install disc

Click on Repair your computer after you go through language, time etc.

Select your Windows installation drive, which is usually C:\, and click Next

Choose Command Prompt when the System Recovery Options box appears

Write the following command and press Enter afterwards:

 

bootrec /rebuildbcd

 

Tak nawiasem przepraszam iż temat wypadł w tym dziale, ale początkowo myślałem że wywaliło płytę główną. Tak na prawdę nie wiem czy ta BCD nie jest częścią płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...