Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

godsmack

Czy i5 3470 to nadal dobry procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem 3470 i mam pytanie czy opłaca się zamieniać go na haswella ? Jak to jest z tymi odpowiednikami powiedzcie mi? 3470 odpowiada jakiemu modelowi haswella i czy różnica w wydajności jest zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nadal bardzo fajny cepek. Nie zmieniałbym go do czasu, aż na rynku upowszechnią się i stanieją pamięci ddr4. Kupno nowego cepa połączyłbym z przejściem całej platformy na ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5-3470 to wciąż bardzo dobry procesor.

Na dodatek na odpowiedniej płycie (P67, Z68, Z77) można go podkręcić na wszystkich rdzeniach do ~4.0 Ghz.

Przy ustawieniach fabrycznych i5-3470 odpowiada wydajnościowo Haswell'owemu i5-4430.

Po podkręcecniu do ~4.0 Ghz będzie odpowiednikiem i5-4670.

http://pclab.pl/art50000-114.html

 

Nie ma sensu zmieniać tego procesora na Haswell'a.

Raczej wątpliwe jest także, by był większy sens jego wymiany na nadchodzącego Broadwell'a (chyba że Intel czymś nas zaskoczy).

Prawdopodobnie dopiero Skylake przyniesie wzrost wydajności dający uzasadnienie na wymianę Twojej i5-tki, chociaż także i tutaj nie ma nic pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega dobrze prawi. Dlatego ja robię teraz drobny lifting - zmiana cepa na core i7 - chyba 2600k i czekam zas z nowym kompem do skylake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...