Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

polak20

asus k70a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

PROSZĘ WAS O POMOC I WYROZUMIAŁOŚĆ !!!! Zdaję sobie z tego sprawę, że ten temat może jest gdzieś poruszony ale z nerwów nie potrafiłem go odszukać. Problem jest ogromny. Jestem w posiadaniu laptopa ASUS K70A. Obeszłoby się bez tej całej nerwówy ale mam na nim MEGA WAŻNĄ prace do oddania, ale mój lap odmówił posłuszeństwa. Sytuacja przedstawia się tak, że w nocy po obejrzeniu filmu lap automatycznie się wyłączył ale z rana pojawił się problem z uruchomieniem. Naciskam przycisk power, zapala mi się dioda tego przycisku, 2 diody poniżej touchpada czerwona i zielona. Dysk twardy startuje gdyż słyszę jak "mieli" ale to wszystko. Ekran jest ciemny, nie wyświetlają się komunikaty, nawet jaśniejszy się nie zrobi. KOLEDZY I KOLEŻANKI MAM TAM BARDZO WAŻNĄ PRACĘ, a polak mądry po szkodzie - czemu jej nie zapisałem na penie, przecież wala się ich po pokoju 3 szt, ale po co przecież mi się komp nie zepsuje. Lap ten ma chyba kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną. Myślicie, że jak podłącze go przez hdmi z telewizorem to uzyskam obraz, czy spodziewać się najgorszego czyli płyta główna poszła się .. . Jak go rozkręcę, wyczyszczę dokładnie to pomoże?? Kupno nowej płyty lub oddanie do regeneracji to pewnie przewyższy wartość tego lapka. Macie jakiś pomysł co zrobić z tym fantem, ewentualnie gdzie na jakiej stronie można tanio zamówić potrzebne rzeczy do uruchomienia go?? Serwis asusa . . . hmmmm . . . lap ma z 5 lata cena którą krzykną to wyrwie mnie z butów zapewne. JESTEM WNERWIONY I ZDESPEROWANY !!!!!!!!!!!!!!!!! BŁAGAM O POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz laptopa do zewnętrznego monitora/telewizora. Jak nic nie będzie to znaczy że laptop na serwis.

Żeby odzyskać pracę możesz np podpiąć dysk jako dodatkowy do stacjonarki i skopiować sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak KanekS mówi, podepnij dysk, najlepiej wyjmij dysk i na nim pracuj, odzyskasz swoje dane.

 

Laptop można spokojnie naprawić, w cenie nie strasznej. Wymiana płyty głównej jest ostateczności, tylko autoryzowane serwisy to robią, co dla klienta jest w ogóle nie opłacalne.

 

Wyjmij dysk a laptop oddaj DO PROFESJONALNEGO SERWISU gdzie mają sprzęt, doświadczenie, i przede wszystkim dają gwarancję na usługi! od 3 do 12 msc, z tym że gwarancja na 3msc powinna chyba dotyczyć konserwacji układu chłodzenia.

 

Powodów jest kilka, ale pewnie układ graficzny do wymiany, jeśli serwis to potwierdzi gwarancja za wymianę układu to 12msc:)

 

 

Można spróbować, może się uruchomi na zewnętrznym, jeśli nie to przeżuć dane z dysku, a lapa oddaj do serwisu. W profesjonalnych serwisach diagnoza jest darmowa, albo za drobną opłatą. Diagnoza to też wycena więc będziesz mógł podjąć decyzję. :)

 

 

na przyszłość

 

jeśli masz ważną pracę rób backup w dwóch miejscach i można użyć też chmury, na ważne dane które dużo nie zajmują używam dropboxa, i własnego ftp plus zwykły backup dyskowy [lap i PC] i pendrive :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...