Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neufrin

Problemy z ZTE ZXV10 W300

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w moim rodzinnym domu posiadam internet od T-mobile po kablach TPsy ADSL2+ (teoretycznie 20Mb/s / 1Mb/s). Router jaki posiadam od T-mobile to ZTE ZXV10 W300 Taki sam jaki dają w neostradzie i innych podobnych i na nim skupie swoje problemy:

 

1. Router "czasami" nie łączy się z siecią. Trzeba go rozłączać od zasilania, 10s i podłączać ponownie i tak czasami parę razy aż załapie połączenie.

 

2. Gdy już ma połączenie czasami bywa tak, że część urządzeń(podłączone do niego były następujące rzeczy: kablowo:2 stacjonarki, 2 dekodery nc+, po wifi: 1 laptop i smartphony/tablety itp) dostaje bardzo Upload, nie wiem jak to nazwać, strony ładują się bardzo długo, praktycznie uniemożliwiając korzystanie z internetu. Sprawdzanie prędkości na Speedtest.net przerywa się właśnie na próbie upload (ping normalnie, down też nornamie- 14Mb/s, ale upload w ogóle nie startuje i po chwili jest error).

 

3. DHCP routera nie wydaje IP urządzeniom. Trzeba podłączać i odłączać kabel / wyłączać/włączać karty sieciowe lub zrestartować router by on nadał adres IP. maksymalnie w jednym momencie było podłączonych 7 urządzeń, ale to zdarza się też gdy są tylko 2 podłączone

 

4. Z powodu, że router stoi trochę daleko od mojego pokoju, a jego antena nie jest najmocniejsza postanowiłem postawić u siebie tp-linka wr740n, podpiąć jego WAN w LAN ZTE i zrobić sobie małą podsieć, przez pewien czas wszystko działało jak należy jednak dla ZTE znów zaczął się dziwnie zachowywać: rozłączać co jakiś czas połączenie z tp-linkiem podczas gdy inni użytkownicy normalnie korzystają z internetu.

 

Posiadam 2 takie same routery od ZTE i wg T-Mobile wszystko jest ok, najchetniej uciekłbym do jakiejś normalnej sieci ale w gre wchodzą tylko te, które oferują usługi po kablach tpsy...

Niżej przedstawiam screeny z testów. Adres ZTE to 192.168.1.1 a tp-linka to 192.168.0.1 ( wcześniej miałem na końcówce .2.1 jeśli to ma jakąś różnicę, jednak to samo się działo)

Mówcie co mam robić jakieś testy itp przedstawię wyniki bo sytuacja jest naprawdę dziwna i jestem zmuszony korzystać z internetu mobilnego by normalnie pracować.

Od lewej tp-link, ZTE, dns googla i wp.pl, ipconfig /all

 

http://i.imgur.com/ImKlMAk.png (obrazek szeroki, rozwala forum więc link zewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa aby sprawdzić na innym routerze niż te ZTE? A jak nie może upgrade firmware, przywracanie ustawień fabrycznych.

 

Sprawdź też jak się zachowuje router gdy jest podłączone tylko jedno urządzenie po lanie czy też wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...