Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

GTX970 maluteńka karta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozpisuje się.

Konfiguracja testowa:

i7 4790K@4.7GHz

Asus Z97 AR

8GB 2400 CL 10-12-12-28

Samsung 830 256GB system

Corsair 480GB gry

 

System Wingroza 8.1 64bit

 

r9 290 - Catalyst 14.9.1 beta

GTX780, GTX970 - 344.16

mini.jpg

 

Będą dwie lokalizacje testowe. GTX 780 testowany na dwóch taktowaniach, dla tych co trafiła się przeciętna sztuka i dal tych co trafiła się dobra sztuka.

 

GTX970 taktowania GPU 1527-1480MHz wahanie spowodowane limitem power.

 

Miejsce testowe 1

a1-18.jpg

a2-16.jpg

a3-13.jpg

a4-8.jpg

a5-6.jpg

a6-3.jpg

a7-3.jpg

a8-3.jpg

a9-2.jpg

b1-10.jpg

b2-9.jpg

b3-7.jpg

b4-5.jpg

b5.jpg

b6.jpg

b7.jpg

b8-1.jpg

b9.jpg

Miejsce testowe 2

Z barku czasu GTX780 przetestowany z jednym taktowaniem, ci co mają wyżej taktowane mogą sobie dodać średnio 2-4FPSy

W części tytułów pozmieniały się tryby wygładzania.

 

a1-19.jpg

a2-17.jpg

a3-14.jpg

a4-9.jpg

a5-7.jpg

a6-4.jpg

a7-4.jpg

a8-4.jpg

a9-3.jpg

b1-11.jpg

b2-10.jpg

b3-8.jpg

b4-6.jpg

b5-1.jpg

b6-1.jpg

b7-1.jpg

b8-2.jpg

b9-1.jpg

Wydajność ogólna GTX 780 vs GTX970

 

1920a.jpg

1920b.jpg

W pierwszej lokalizacji GTX970 ogólnie wygrał % by w drugim miejscu testowym przegrać w ogólnej wydajności. Ogólnie GTX970 taktowany zegarem 1527-1480MHz to odpowiednik GTX 780 z taktowanie 1189MHz. W rozdzielczości Full HD dość dobry rezultat.

Update

c2-9.jpg

c3-6.jpg

GTX 970 w nowej produkcji wygrał, zaskoczenia nie ma.

c1-10.jpg

Jeden z większych + tej nowej karty NV. Dla innych nie będzie miało to zbyt dużego znaczenia przy tej klasie wydajności. Z całą pewnością nie nie to powód by teraz sprzedawać swojego GTX780.

 

Krótkie podsumowanie. Karta jest naprawdę maluteńka i wydajna. Poziom GTX780. Mowa tu oczywiście o kartach podkręconych nie na fabrycznych zegarach. Da się odczuć kastracje szyny w paru tytułach. Zakup nowej karty jak najbardziej tak, wymiana GTX780 na nią stanowczo nie mimo plusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku pisałem, że 780@1200Mhz = 970@1500Mhz,

Tak samo pisałem o tym, że 970 ma strasznie nie równą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super testy kolego :) podziwiam zapał i teraz czekamy na lepsze sterowniki(970) i ja osobiście bym prosił o powtórzenie testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardziej ciekawy jak się ten Zotac sprawuje.

w sensie? mam od tygodnia ten sprzecik i jak narazie wszystko dziala ok, najwieksze zaskoczenie to cisza i niezle radzacy sobie uklad chlodzenia, mialem juz kiedys podobny wynalazek od zotaca (660Ti) i byl tych samych rozmiarow, w budzie zrobilo sie sporo miejsca :P ogolem jestem zadowolony, w miare stabilne oc maksymalne na poziomie:

Core clock1 316 MHzMemory bus clock1 865 MHz ale to juz wentyl pracowal dosc mocno ;) (ale i tak 2x ciszej niz r9 290)

 

w stosunku do r9 290 asusa dc2 to dzien do nocy, tamtym mozna bylo odleciec w kosmos no i te temperatury ... a wydajnosc w sumie taka sama przy WUXGA BF4 chodzi nawet lepiej niz na radku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - świetna robota Max :D:thumbup:

Czyli mocne OC dla GTX 780 wskazane i już gonimy GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czyż nie jest piękny taki mały potworek zamiast cegłówki? Dodatkowo spada prawdopodobieństwo wygięcia się karty z biegiem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jeszcze pobory prądu bo taki GTX 780 z takimi zegarami to juz musi być niezła elektrownia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardziej ciekawy jak się ten Zotac sprawuje.

Karta bardzo mała na ustawieniach AUTO wentyla dobija do 80C. Trzeba samemu sobie profil ustawić.Jak na tak małe chłodzenie to sprawuje się dobrze. Karta idealna do HTPC.

 

Zmierz jeszcze pobory prądu bo taki GTX 780 z takimi zegarami to juz musi być niezła elektrownia

Mam już zrobiony ale dodam go jak skończe z Ryse - Son of Rome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"odwazna" polityka nvidii - wypuscic karte porownywalna z juz istniejaca na rynku o 25% taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max tylko ty nadal nie bierzesz jednej rzeczy z poborem prądu pod uwagę - to pozwala ZNACZNIE łatwiej schłodzić kartę graficzną ;) Przy takich taktach co masz na 780 ona będzie już wyraźnie szumieć na chłodzeniu powietrznym (nawet te najwyższe modele, bo sam taki miałem) , a np. ja na mojej MSI 970 mam ustawione na 1000 wentyle przy OC i mam 75 stopni w stresie sztucznym - full stabilność i jest naprawdę cicho jeszcze;)

 

I to jest główna zaleta niższego poboru prądu - i np. dla mnie maniaka wyciszonego kompa jest to wręcz najważniejszy powód zmiany, masz ciszę z gwarancją bez kombinowania ;) A jeśli przy zmianie na cichszą konstrukcję i to wyraźnie, mogę jeszcze nie stracić na wydajność (a nawet troszkę zyskać w to co ja gram) to dla mnie jest to tylko jeszcze większa zaleta ;) Kończąc na tym, że mam już kartę działającą z DX12 powoduje , że zmiana właśnie ma sens.

 

Osobiście dopłaciłem 300 zł do zmiany, z uwagą, że moja grafika 780 nie miała ŻADNEJ gwarancji ;) Jestem z tej zmiany bardzo zadowolony i zrobił bym ją tak samo jeszcze raz bez najmniejszego problemu ;) Uważam, że 970 to jedna z najbardziej udanych grafik Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryse - Son of Rome dodany + pobór mocy

 

i7-K + GTX970 niewiele ponad 200W? :) świetny wynik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max tylko ty nadal nie bierzesz jednej rzeczy z poborem prądu pod uwagę - to pozwala ZNACZNIE łatwiej schłodzić kartę graficzną ;) Przy takich taktach co masz na 780 ona będzie już wyraźnie szumieć na chłodzeniu powietrznym (nawet te najwyższe modele, bo sam taki miałem) , a np. ja na mojej MSI 970 mam ustawione na 1000 wentyle przy OC i mam 75 stopni w stresie sztucznym - full stabilność i jest naprawdę cicho jeszcze;)

 

I to jest główna zaleta niższego poboru prądu - i np. dla mnie maniaka wyciszonego kompa jest to wręcz najważniejszy powód zmiany, masz ciszę z gwarancją bez kombinowania ;) A jeśli przy zmianie na cichszą konstrukcję i to wyraźnie, mogę jeszcze nie stracić na wydajność (a nawet troszkę zyskać w to co ja gram) to dla mnie jest to tylko jeszcze większa zaleta ;) Kończąc na tym, że mam już kartę działającą z DX12 powoduje , że zmiana właśnie ma sens.

 

Osobiście dopłaciłem 300 zł do zmiany, z uwagą, że moja grafika 780 nie miała ŻADNEJ gwarancji ;) Jestem z tej zmiany bardzo zadowolony i zrobił bym ją tak samo jeszcze raz bez najmniejszego problemu ;) Uważam, że 970 to jedna z najbardziej udanych grafik Nvidii.

No i widzisz. Wszystko jest z punktu siedzenia na punkt patrzenia. Gdybyś był tym maniakiem ciszy to w HOF dawno zmienił byś chłodzenie.

Dopłata 300zł dla tego podpunktu to akurat (głośność) to akurat lekkie nieporozumienie. W twoim przypadku jest inna sytuacja bo gwarancji nie miałeś. Dla osób które mają gwarancję na swoje karty to powarznie mówiąć dopłata 300zł to był by bezsens, mimo że nowa karta ma DX12, który wykorzystasz przy następnej generacji kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Gdybyś był tym maniakiem ciszy to w HOF dawno zmienił byś chłodzenie.

A skąd to wiesz ?:) Tak szczerze ręcznei wyregulowane wentyle dały mi akceptowalny poziom w iddle , ale już myślałem o zmianie chłodnia (nie ukrywam, po prostu nie bardzo miałem ochotę na babranie się z kartą za 1500 zł która nie ma gwarancji - zmiana chłodzenia to zawsze jakieś tam ryzyko) ;) I tak ma wielki sens dopłata 300 zł, bo dobrej klasy chłodzenie na kartę graficzną to 250 zł (Accelero Extrme itp.) Troszkę brakuje Ci obiektywizmu w konkluzjach, strasznie patrzysz na wszystko klapkami z twojej strony. Podałem Ci mój punkt widzenia z wyraźnym wskazaniem, że dla osoby szukającej ciszy 970-tka jest po prostu dużo lepszym wyborem i nawet jak by miała do tego dopłacić ;) Widać po twoich wypowiedziach, że nigdy nie wyciszałeś kompa bardzo mocno;P Do tego nawet z dobrym chłodzeniem 780-tka przy takich taktach jak ty ustawiłeś musi być naprawdę dobrze chłodzona co oznacza dużo trudniejsze uzyskanie cichego chłodzenia pod obciążeniem i niesłyszalnego w iddle ;)

 

Napisze to jeszcze raz, bardzo dobrze rozumiem ludzi którzy zmienią 780tkę referenta bez OC, na 970 MSI/Asus-a nawet z dopłatą 400-500 zł - naprawdę ja widzę w tym sens i nie uważam tego za stratę kasy tak jak ty chciałeś to tym testem pokazać ;) Wydajność po OC to nie wszystko ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczek genaryzujesz. Jak pisałem wyżej jak byś był takim maniakiem ciszy jak to teraz malujesz już dawno byś w HOF zmienił chłodzenie.

Jak byś dobrze poszukał do byś wiedział że siedze na WC cały czas z wentylami 500-600rpm.

780tkę referent z dopłatą 400-500 wybacz ale to jest bezsens.referent dobija do 1178-1189 i jest nadal dość cicho. Nawet jak spadnie do 1150.

 

PS. 970 też będzie wodowana :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne wartości, priorytety.

Ja również bardzo cenię ciszę pracującego kompa. Wybierając między wydajną kartą, gdzie musiałbym do niej dokupić równie wydajne chłodzenie, wolałbym kupić grafę - jeśli akurat taka jest dostępna - która fabrycznie zapewni mi taką samą bądź lepszą wydajność, a jednocześnie będzie cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś cenił sobie cisze to byś zakupił przykładowo http://www.morele.net/chlodzenie-prolimatech-mk-26-multi-vga-cooler-551814/

i zmieniał byś z karty na kartę.

Tak robie z MK13 od ładnych paru lat.

 

Robisz teraz z siebie maniaja ciszy dosłownie a jak byś nim był to już dawno by WC u ciebie siedziało.

 

Każdy ma inne wartości, priorytety.

Ja również bardzo cenię ciszę pracującego kompa. Wybierając między wydajną kartą, gdzie musiałbym do niej dokupić równie wydajne chłodzenie, wolałbym kupić grafę - jeśli akurat taka jest dostępna - która fabrycznie zapewni mi taką samą bądź lepszą wydajność, a jednocześnie będzie cichsza.

Tak jeśli kupujesz nową a tu rozmowa jest o wymianie z nie małą dopłatą. Wcześniej było ok teraz nie jest nagle stał się maniakiem ciszy. Bądzmy poważni.

Rozumiem gdybyś miał z takiej przesiadki + 20% ogólne z taką dopłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet z dobrym chłodzeniem 780-tka przy takich taktach jak ty ustawiłeś musi być naprawdę dobrze chłodzona co oznacza dużo trudniejsze uzyskanie cichego chłodzenia pod obciążeniem i niesłyszalnego w iddle ;)

Mój GTX 780 po oc 1176/1789Mhz przy obrotach z iddle czyli 900-950rpm rozgrzewa się do 77C a przy autofan ~1300rpm temperatura jest sporo poniżej 70C. Mam ciszę, wydajność i przyzwoite temperatury :Up_to_s:

Wymuś u siebie minimalne obroty i zobacz jaka będzie temperatury po OC. Jestem przekonany, że temperatura będzie u Ciebie sporo większa :Up_to_s:

 

bardzo dobrze rozumiem ludzi którzy zmienią 780tkę referenta bez OC, na 970 MSI/Asus-a nawet z dopłatą 400-500 zł

Jak dla mnie takie posunięcie to debilizm roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mareczek genaryzujesz. Jak pisałem wyżej jak byś był takim maniakiem ciszy jak to teraz malujesz już dawno byś w HOF zmienił chłodzenie.

Jak byś dobrze poszukał do byś wiedział że siedze na WC cały czas z wentylami 500-600rpm.

780tkę referent z dopłatą 400-500 wybacz ale to jest bezsens.referent dobija do 1178-1189 i jest nadal dość cicho. Nawet jak spadnie do 1150.

Zrozumieim jestem maniakiem ciszy, ale też jestem bardzo mocno ostatnio negatywnie nastawiony na fizycznie modyfikowanie tego co dał producent - bardzo tego już nie chce robić (kiedyś się w to mocno bawiłem , zresztą bardzo mocno) - po prostu już mi się nie chce tego robić i jak tylko mogę to będę tego unikał. I nie kupienie chłodzenia za 200-250 zł zewnętrznego i jeszce strata czasu, nerwów na zmianie, modyfikacji dla mnie na dany moment odpada. HOF-a 780 kupiłem naprawdę tanio, z myślą, że jak Mi się nie sprawdzi włąśnie wymienię - i to zrobiłem.

 

A to, że masz wodę nie ma nic wspólnego z byciem maniakiem ciszy ;) Niektórzy mają wyciszone kompy, ale dla nich i 2xgłośniej nie miało by znaczenia ;P Dalej nie wziąłeś tego pod uwagę, bo ty chcesz się bawić w modyfikację. Ja nie chce, i 90% ludzi nie chce. Więc jak ktoś chce mieć ciszę, bez kombinowania to 970 jest zdecydowanie lepszy wyborem.

 

 

DjXbeat

1300 rpm to nie cisza przykro mi, nie dla mnie ;P Tak jak pisałem, mam wymuszone 1000 obr., więc całkiem już nisko - ale nie niesłyszalnie, i mam 75 stopni w czasie gier (nie sztuczne obciążenie). I dla mnie to jest całkowicie akceptowalne. Jednak z tego co piszesz 77 stopni w iddle nie jest - to jakiś hardcore sorry ;P

 

A nazywanie ludzi debilizmem bo mają inne priorytety niż to to co innego ;) Ja tutaj już nie dyskutuje.

 

 

 

Kończe ten EOT - przestawiłem podejście osoby która widzi sens w zmianie, i nie jestem osamotniony. TO, że wy nie zmienili byście spoko ja w tym nie widzę problemu. Jednak wyśmiewanie innych bo zmienię i dla was to głupie już mi się nie podoba. A do tego przez niektórych nawet wyzywanie ludzi od deb#$%# z tego powodu już dla mnie jest poniżej pasa.

 

A kończąc na tym, że wyniki w tym teście nie pokrywają się do końca z tymi w sieci - miejsce testowe ma duże znaczenie , i realnie trzeba zrobi bardzo mocną analizę w każdej z grier aby ocenić to w miarę obiektywnie, bo tak jest to teraz ekstremalnie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DjXbeat

1300 rpm to nie cisza przykro mi, nie dla mnie ;P Tak jak pisałem, mam wymuszone 1000 obr., więc całkiem już nisko - ale nie niesłyszalnie, i mam 75 stopni w czasie gier (nie sztuczne obciążenie). I dla mnie to jest całkowicie akceptowalne. Jednak z tego co piszesz 77 stopni w iddle nie jest - to jakiś hardcore sorry ;P

GPU-Z przekłamuje obroty o jakieś 100-150rpm przy moim chłodzeniu więc przy autofan mam w granicach 1150-1200rpm i jest to nie słyszalne z odległości 50cm przy zamkniętej obudowie ;).

Co do iddle to przy 900-950rpm mam 28-32C natomiast grając na podkręconej karcie do 1176-1789Mhz przy tych samych obrotach co w iddle czyli 900-950Rpm notuje maksymalnie 77C.

 

 

A nazywanie ludzi debilizmem bo mają inne priorytety niż to to co innego ;) Ja tutaj już nie dyskutuje.

Ja ludzi nie nazywam debilizmem - czytaj uważnie ;)

Dla mnie taka transakcja jest debilizmem bo mniejszy hałas i mniejszy pobór prądu przy tej samej wydajności nie jest wart 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ciap/

Ja ludzi nie nazywam debilizmem - czytaj uważnie ;)

Dla mnie taka transakcja jest debilizmem bo mniejszy hałas i mniejszy pobór prądu przy tej samej wydajności nie jest wart 500zł.

 

Dla Ciebie nie. Dla kogoś innego już tak. Każdy ma inne wartości w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...