Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Centrum Opery

 

Index zawartości:

* News

* Porady

* FAQ

* Rozwiązania częstych problemów z Operą

* Główne zalety Opery

* Download (Opera + "dodatki")

* Strony o Operze

--------------------------------------------------------------------------------------------

News:

 

 

Porady

 

# Pytania związane z przesiadką z 7 na 8: - Link

# Jak korzystać z Opery? (flash) - Link

# Gdzie znajdę porady? - Link lub w bannerze Opery(!)

# Przewodnik po M2: - Link

# Jak zintegrować DAPa z Operą - Link

# Gdzie znajdę skórki? - Link

# Przyciski do Opery - Link

# Skrypty użytkownika - Link

# Więcej skryptów - Link

# Style Użytkownika - Link

# Opera i BBCode - Link

# Opera i flashget, czyli jak zintegrować żeby było ok - Link

# Oszczedzanie miejsca - Link

# Zbiór porad Forum PClab.pl - Link

 

FAQ

 

Faq oficjalnego polskiego forum Opery

 

Rozwiązania częstych problemów

 

# Strona po kliknięciu na link nie chce się ładować, dzieje się no właściwie tylko na forum PClabu:

Rozwiązanie: Należy wejść tutaj, następnie zapisać w np. notatniku kod z rozszerzeniem .js, Następnie przechodzimy do menu wg poniższego wzoru:

"Narzędzia" => "Preferencje" => "Zaawansowane" => "Zawartość" => "Moje pliki  javascript" <= należy tu wpisać miejsce gdzie umieściliśmy pliki .js

 

# Problem z odświeżaniem się stron, zwłaszcza na forum, tzn. nie pokazuje aktualnych postów:

Rozwiązanie:

"Narzędzia" => "Preferencje" => "Zaawansowane" => "Historia" => "Sprawdzaj dokumenty" <= należy ustawić wartość na zawsze

 

# Jak wyłączyć przycisk zamknięcia na karcie:

Rozwiązanie:

"Narzędzia" => "Preferencje" => Odhaczyć "Pokazuj przycisk zamknięcia na każdej karcie"

 

# Reinstalacja Opery przy zachowaniu starych ustawień

Rozwiązanie:

Możesz do nowego profilu przenieść pliki lub podkatalogi, zawierające jedynie te ustawienia, które chciałbyś zachować. Niekopiowanie całego katalogu profilu pozwoli Ci też uniknąć potencjalnych problemów w przypadku instalacji nowszej wersji Opery.

 

podkatalog Mail - zawiera pocztę, kanały informacyjne (RSS), grupy dyskusyjne oraz ich ustawienia

 

pliki:

contacts.adr - kontakty

cookies.dat - ciasteczka

download.dat - informacje o pobieranych plikach

global.dat - historia odwiedzonych stron

notes.adr - notatki

opcacrt6dat, opcert.dat, oprand.dat, opssl6.dat - certyfikaty bezpieczeństwa itp.

opera.dir - historia wpisanych adresów

opera6.adr - zakładki

vlink4.dat - historia odwiedzonych odnośników

wand.dat - zapisane nazwy użytkownika i hasła

oraz szczegóły opisane na OperaPL

 

# Problem z źle wyświetlaną grafiką na stronach (przykład)

Rozwiązanie:

skasuj pliki dcache4.* w katalogu c:\documents and settings\user\dane aplikacji\Opera\cache4\

 

Download:

 

wersja stabilna:

 

- link

- changelogi

 

wersje beta do pobrania stąd:

 

http://my.opera.com/desktopteam/blog/

 

 

objaśnienia:

stable - oficjalna stabilna wersja

beta - wydanie testowe

preview - wydanie wyłącznie testowe (wczesna faza) publikowane tylko na oficjalnym forum Opery

 

Dodatki:

* OBX 0.2 - archiwizacja Opery (ustawienia, zakładki itp)

* OPsed - edytor wbudowanych w opere szukajek :)

* Aspell - słownik dla M2

* OSpell - sprawdzanie pisowni prawie w locie, IMO znacznie lepszy niż Aspell (jeśli Ospell nie działa po instalacji a Twoja instalka Opery już swoje przeszła, wykasuj nazwę strony na której skrypt Ci nie działa, np. forum.pclab.pl z preferencje>zaawansowane>zawartość>menedżer preferencji dla witryn, to plus restart przeglądarki powinno pomóc)

 

Błędy Opery - formularz

 

Strony o Operze

 

Oficjalne:

- Strona oficjalna Opery

- Wersje eksperymentalne, beta i inne niestabilne

- Opera Labs

 

Nieoficjalne:

- Planeta Opery

- Nontroppo - kopalnia wiedzy, wersja PL :)

- OperaPL

- Moja Opera

- Moose

 

 

 

Dodatki do wbudowanego adblocka:

 

http://www.fanboy.co.nz/adblock/opera/

http://my.opera.com/Lex1/blog/index.dml/tag/adblock

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

copyright by

Fhoox, Jędrzej, wojtzuch & Forum Opery

? 2005 - 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się sprawdzi, ale trzymam kciuki :thumbup: (innych emotów nie było :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, w 8.02 będzie wbudowany klient BitTorrent :o Oby miał przynajmniej podstawowe opcje co do liczby połaczeń i ograniczenia uploadu. Ale i tak p2p zamierzem uruchamiać wyłącznie na specjalnym ograniczonym koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo, fajnie że taki wątek powstał.

 

BTW: ciekawe czy to, ze dodali klienta BT do Opery to oznaka tego że bedą ją dystrybuowali przez BT z oficjalnego trackera. W sumie niegłupi pomysł żeby serwery odciążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Cię w tym pomyśle :)

Warto znaleźć wątki, które dotyczyły różnych problemów związanych z Operą i zebrać rozwiązania. Trochę pracy z tym jest, ale przecież czas nie goni.

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Wydzielone z głównego posta:

 

Główne zalety Opery:

by wojtzuch & Jędrzej

 

- Wysoki poziom bezpieczeństwa. Najbardziej niebezpieczne mechanizmy i technologie, które są przyczyną ogromnej większości luk w IE, w ogóle nie są obsługiwane (np. Active Scripting). Poważne traktowanie luk. Statystyka Secunii: http://tinyurl.com/4sk3x

 

- Świetny, bezpieczny system zarządzania hasłami do stron internetowych.

 

- Szybkość, ładowanie stron (nawet wielu pod rząd) przy cofaniu (i ponownym wciśnięciu "Forward") z RAM-u (można klasycznie, jak ktoś bardzo chce), bez jakiegokolwiek doczytywania - od razu.

 

- Ładowanie stron z RAM-u ma jeszcze jedną zaletę - dotyczy także wpisanego tekstu. Nie tracimy długiej odpowiedzi na forum dyskusyjnym czy wypełnionych pól formularza w przypadku przypadkowego cofnięcia czy nieudanego wysłania. I tak wiele, wiele razy pod rząd - na ile starczy przydzielonej pamięci.

 

- Lekkość, rozmiar (instalatora i na dysku; mimo ogromu możliwości). Lekkość widać choćby na p200/48 z zainstalowanym Windows 98, gdzie nawet IE 5.0 nie daje się komfortowo używać na współczesnych stronach.

 

- Konfigurowalność. Niemal wszystko dopasujesz, przeciągniesz, ustawisz. Własne paski, przyciski o dowolnym działaniu...

 

- Doskonałe przeglądanie w kartach. Możesz je dowolnie ustawiać. Masz też ich podgląd nie tylko w pasku zakłądek, ale także w panelu (do tego pod menu "Windows"). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby coś otworzyć a la IE - jednorazowo lub (po ustawieniu) na stałe.

 

- Gesty myszy, prawdziwie uzależniające. Są ich dziesiątki, są dowolnie konfigurowalne, zresztą niezależnie dla różnych paneli i elementów interfejsu. Wystarczy kilka milimetrów, żeby wykonać dowolną operację na karcie, obrazku, odnośniku... Nigdy więcej przycisków nawigacji!

 

- Funkcja Fast Forward, czyli analiza strony w celu określenia, jaka podstrona jest następna na witrynie. Czyli kolejne zdjęcie w galerii, kolejna strona artykułu czy strona wyników wyszukiwania. Nie działa na wszystkich witrynach, ale na ogół sprawdza się znakomicie.

 

- Selektor paneli. Sam selektor, jak i panele, chowane jednym kliknęciem na krawędź ekranu (bez jakiegokolwiek celowania, do oporu). Można to samo robić klawiszem (f4 lub SHIFT+f4, w zależności co chcemy schować).

 

-No właśnie, skróty klawiaturowe. Genialnie rozwiązane, całkowicie i łatwo konfigurowalne dzieki systemowi zawężania propozycji i wyszukiwania składowych poleceń.

 

- Zachowywanie sesji. W przypadku zamknięcia przeglądarki przy otwartych zakładkach (celowo lub w wyniku zwisu) można przywrócić automatycznie otwartą sesję. Oczywiście nie trzeba. Ponadto można dowolnie sesje zapisywać do ponownego odtworzenia. Np. ileś tam stron potrzebnych do pisania tekstu. Zamiast bawić się w ulubione, po prostu mamy sesję i możemy ją w każdej chwili włączyć.

 

- Lista kilkudziesięciu ostatnio zamkniętych kart w menu Window, dostępna także pod skrótem klawiaturowym (wtedy wczytujemy je w odwróconej kolejności zamknięcia). Po co "Historia" do dopiero co zamkniętych stron?

 

- Przeglądanie otwartych zakładek za pomoca rolki z wciśniętym prawym przyciskiem myszy. Albo wg kolejności otwarcia, albo użycia. Przy ustawieniu wg tej drugiej reguły, macie podwójne działanie - w zależności, czy w dół kręcicie, czy w górę.

 

- Doskonały zoom (CTRL plus rolka). Idealnie skaluje tekst z grafiką (funkcja płynnego zoomu obrazków) w ramach istniejącego układu.

 

- funkcja "Fit to width" czyli "dopasuj do szerokości okna" - koniec z rozjeżdżaniem się forów dyskusyjnych z powodu jakiejść grafiki. Ale bez obaw, poszczególne elementy skalowane będą niezależnie, tekst da się czytać nawet przy kilkukrotnym przeskalowaniu reszty. Minimalny rozmiar czcionki na stronie też działa jak należy. Skądinąd czcionki są dowolnie konfigurowalne.

 

- Wyszukiwanie progresywne tekstu/odnośników. Wystarczy nacisnąć na stronie kropkę/slash("/") lub przecinek, aby wypróbować.

 

- Wyszukiwanie google/amazon i inne w pasku adresu. Wystarczy wpisać np. g szukana fraza. Można te skróty edytować, podobnie jak listę wyszukiwarek (przy pomocy zewnętrznych edytorów - albo ręcznie - jak kto woli).

 

- Zaawansowany menedżer ulubionych. Można tworzyć krótkie nazwy dla każdej zakładki i wpisywać je w pasku adresu, jak również otwierać poprzez SHIFT+F2 z zawężaniem propozycji w trakcie wpisywania i automatycznym otwieraniem w przypadku, gdy zabraknie potencjalnie pasujących pozycji - killer

 

- Prosty menedżer pobierania plików, umożliwiający wznawianie przerwanej sesji (gdy przeglądarka pozostaje włączona). Jak również możliwość przypisania folderu dla konkretnego typu plików - zeby automatycznie Opera ściągała do podanego, czy definiowania akcji(otwarcie za pomocą wtyczki itd)

 

- co więcej, menedżer Opery dostosuje prędkosć pobierania pliku tak, by mozna było bez przeszkód oglądać strony - to jest genialne . Jeśli aktualnie jakaś strona się wczytuje, to prędkość jest obniżana o stosowną ilosć, a jeśli nic się nie ładuje to ściąga pełną parą

 

- Od wersji 8 rozwijany panel pola adresu, włączone domyślnie po otwarciu nowej pustej zakładki i po kliknięciu na polu adresu istniejącej: lista "wstecz", top 10, ulubione, jak i miejsce na umieszczenie czego się chce (choćby pól różnych wyszukiwarek, encyklopedii, czy po prostu - przycisków).

 

- Świetnie pomyślana funkcja notatek (własnych i w postaci cytatów z witryn) z możliwością automatycznego powrotu do strony pochodzenia lub wysłania pocztą. Do tego wyszukiwarka zawężająca poszukiwania podczas wpisywania słów kluczowych).

 

- Doskonały, nowatorski, oparty na bazie danych, klient poczty (nie trzeba go uaktywniać jeśli ktoś nie chce). Zero czasu potrzebnego na wyszukiwanie, wszystko zindeksowane, wyszukiwanie zawężane podczas wpisywania słów kluczowych wg zawartości bazy. Nic się automatycznie z niego nie uruchomi.

 

- Czytnik kanałów RSS i ATOM, IRC - chata, czytnik grup dyskusyjnych.

 

- Możliwość wielu niezależnych instalacji - np. każda do innych celów, z inną stałą sesją, albo też osobno do www, poczty, RSS...

 

- Sterowania głosem i czytania stron internetowych trudno polecać, chyba że osobom niepełnosprawnym. Ale działa dobrze.

 

- DownloadALL: kiedykolwiek potrzebowałeś ściągnąć wszystkie pliki ze strony? Wystarczy że użyjesz panelu "Linki(links)" i zaznaczysz lewym przyciskiem myszy linki które chcesz ściągnąć, a następnie prawy klik i... "quick download(sybkie pobieranie)" i pliki bez pytania lądują we wczesniej zdefiniowanym folderze w preferencje -> programs and paths(programy i ścieżki), albo użyj zapisz jako(save as), wtedy Opera zapyta o lokalizację każdego pliku. Oczywiście pliki można filtrować, używająć wbudowanej wyszukiwarki

 

- Cache: czy kiedykolwiek chciałeś wyciągnąc jakiś link ze strony, np. do animacji Flash? Twoje problemy skończą się po wpisaniu about:cache jako adresu. Czy wiesz że obie funkcje mozha połączyć? wystarczy przebiec szybko po podstronach w galerii i odfiltrować potem linki z cache Można w ten sposób błyskawicznie ściągnąć setki, albo tysiące plików!

 

- Operę można rozszerzać! spójrz na Wiki Opera7 po Polsku!

 

- Spójrzcie także na linki w moich sygnaturkach(Jędrzej)

 

- Czy wiesz że strony w Operze można przeglądać tylko jednym przyciskiem? Wciśnij spację a się przekonasz

 

- Funkcja Rewind: czyli szybki powrót "do korzenia", czyli np. jesli przeszukujemy sobie google i jesteśmy na 8 podstronie wyników, to Rewind zabierze nas do pierwszej

 

- Wykorzystaj pełne MDI w Operze! wcisnij shift-F6(szereguj poziomo), alt-F6(szereguj w pionie) lub shift-F5(kaskada). A potem ctrl-shift-F5 żeby zmaksymalizować wszsytkie!

 

- Create Linked(Utwórz połączone): funkcja interesująca, mało kto o niej wie... otwieramy naszą stronę główną, czyli rodzica. klikamy prawym przyciskiem w dowolnym miejscu dokumentu i wybieramy Create Linked(Utwórz połączone)". Zostanie utwrzona nowa strona... Ale teraz wystarczy wcisnąć shift-F6 lub alt-F6 żeby strony ustawić obok siebie. Kliknięcie w link na stronie "rodzicu" spowoduje otwarcie go na stronie nowo utworzonej

 

- I ogromna liczba innych, często ukrytych funkcji i opcji konfiguracyjnych. Nie mówiąc już o możliwościach i łatwości edycji plików konfiguracyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wątek po raz kolejny poprawiłem :)

 

Prosze wszystkich użytkowników którzy mają problem / nowości związane z Operą

o wpisywanie wyłącznie w tym wątku.

Ewentualne problemy (lub ciekawe rzeczy) + ich rozwiązanie będzie dodane do I postu.

 

pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się, żeby poznać Operę, tak dogłębnie, bo jak na razie to bojęsięinstalować nowe wersje, gdyżza każdym razem jak próbowałem to robić (bez odinstalowywania poprzednich) to zawsze cosik sobie sknociłem, albo zakładki, wygląd, pocztę i wiadomości, wszystko mi nie działało po przekoiowaniu katalogu profil, cyba :hmm: ....

 

 

 

 

Pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok:) Zatem pierwszy post problemowy:)

Najpierw opis, na koncu pytanie.

Wychodze z zalozenia ze otwartego w kompie okienka opery nie bede zamykal:) Skutkiem czego, prawie zawsze kiedy komputer jest wlaczony, jest uruchomiona w nim opera. Veersja 8.0. Tu natomiast powstaje pytanie i maly problem. Przy standardowo otwartych w programie, powiedzmy, 10 okienkach, opera po pewnym czasie normalnego dzialania zaczyna mi zżerac ponad 60% - 80% proca...:(

Jak mowie, po otwarciu programu i nawet po otwarciu w nim nawet kilkunastu okienek, wszystko jest ok. Ale zdarzaja sie sytuacje kiedy to po jakims czasie normalnej pracy, opera zajmuje prawie calego proca. Zamkniecie i ponowne otwarcie programu pomaga. Po ponownym otwarciu, z taka sama iloscia okienek otwartych, sytuacja wraca do normy(zuzycie proca spada do ok 10%

Czy to normalne? A jesli nie, to jak to rozwiazac?

Pozdr

 

Ps. Zaznacz moze temat(edytuj 1 post) jakowas ikonka(wykrzyknik czy śjakieś serduszko;P) zeby bylo latwiej znalezc topik w powodzi juz istniejacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binks

 

Co do zużycia proca, to oprócz oczywiście włączonych i widocznych reklam, spotkałem się z problemem obciążenia procesora ze strony niewidocznych na ekranie fleszy. Problem jak dotąd pojawił się wyłącznie na stronie gazeta.pl (mam zresztą dodany CSS-przycisk wyłączający flesze "na żywo" na życzenie). Inny problem pojawił się na stronie Magazynu Szachista - tam fleszy nie ma, ale jakiś obrazek (chyba), najzupełniej statyczny (jeśli już), powoduje 100-proc. obciążenie. Problem zdaje się nie występować u paru innych osób. Tylko na głównej i tylko przy pierwszym wejściu, w momencie wczytania ostatniego obrazka.

 

Co do fleszy, to 8.02 (niedługo) naprawia jakiś "noticeable" flash bug.

 

Miałem jeszcze problem tych GDI objects, ale tu winna była jakaś lipna faviconka, nawet nie wiem, jaka (odświeżyłem katalog /images). Sprawdź na wszelki wypadek - w Windows dodajesz odpowiednią kolumnę w menedżerze zadań i sprawdzasz po dłuższym czasie (albo pobierasz jakiś większy plik).

 

Poza tym Opera chodzi u mnie po kilka dni bez przerwy i nie zauważyłem zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde,dopiero ten wątek zauważylem - fajnie,że jest - tak bym się nie wyrywał.

Ale co do 8.02 i flash bug,hm mam nadzieję,że polepszyli "wykonywalność" bo nie raz mnie to bardzo wq...

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtzuch

Szczerze mowiac to za cholere nie wiem co i dlaczego sie tak dzialo z ta opera. Pisalem to jak jeszcze pracowalem na swoim lapie, pamietam ze zainstalowalem wtedy od razu wersje 8.0 bo robilem troche wczesniej przewalke calego systemu, wczesniej, po aktualizacji z ver 7.costam, nie pamietam zeby dzialo mi sie cos takiego. Poniewaz teraz siedze na kompie pozyczonym od kolegi, moj kompletnie padl:(, zainstalowalem tu(hp pavilion) od razu ver. 8.1 i zadnych podobnych do opisywanych wczesniej "dziwadel" nie mam. Co prawda znowu za cholere nie wiem jak i dlaczego nie przelancza mi sie aktywna karta na poprzednio ogladana gdy klikne w nia LMB, ale to moze jakies ustawienia spieprzylem w operze. Za cholere tez nie moge dojsc dlaczego taczpad nie przewija mi plynnie zawartosci stron w operze(gora, dol), wczesniej bylo ok. Przestalo to dzialac po windowsupdate. Ale juz w explorerze windows, cholernik prawidlowo przewija zawartosc okna... Nie wiem, zaraz instaluje nowy sterownik do taczpada, moze to cos da....

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie zatem, bo juz mnie to irytowac zaczyna. Co odptaszkowac/zaptaszkowac, zebym mogl przelanczac sie pomiedzy aktualnie otwarte otwartymi oknami klikajac na zakladce aktywnej karty lewym klawiszem mychy.

?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binks

 

Chodzi Ci o coś takiego, jak w przypadku myszy i kręcenia rolką w dół przy wciśniętym prawym przycisku (kiedy to włącza Ci się poprzednio oglądana - lub więcej w zależności od liczby "klików" tą rolką)? Najprościej na laptopie jest użyć klawiszy 1 i 2 na klawiaturze. Ew. możesz spróbować "kręcić" wirtualnie, palcem po touchpadzie, ale czy to zadziała, nie mam pojęcia :)

 

Co trzeba by zmienić w opcjach... Jest to ta rzecz, która znika w przypadku nieodznaczenia opcji "pokazuj przycisk zamykania na każdej karcie" (nie wiem, czy tak jest dokładnie w polskiej wersji). Jeśli masz ten (domyślny zresztą) przycisk na każdej karcie, to wyłącz to (jest od razu, gdy wejdziesz w opcje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to ta rzecz, która znika w przypadku nieodznaczenia opcji "pokazuj przycisk zamykania na każdej karcie"

hm u mnie jest zaznaczone a ppm + kółko działa - przełącza otwarte okna - więc to chyba nie to(oczywiście jeżeli dobrze zrozumiałem :) )

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm u mnie jest zaznaczone a ppm + kółko działa - przełącza otwarte okna  - więc to chyba nie to(oczywiście jeżeli dobrze zrozumiałem :) )

p.

 

 

Ma być niezaznaczone, a przełączanie myszą nie ma tu nic do rzeczy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki:) Dziala. Tez niewiem jaki to ma zwiazek ze soba, ale gdy odznaczylem pokazywanie przycisku zamykania strony na kazdej otwartej karcie, okienka zaczely sie przelanczac po kliknieciu w ich karte:)

Natomiast teraz pozostaje jeszcze jeden upierdliwy szczegol. Taczpad. Tak jak mowilem, od momentu uaktualnienia sterownika "gładzika" przez windowsupdate, znikla mi w operze mozliwosc wirtualnego przewijania strony(gora, dol) przy uzyciu taczpada. Ale co dziwne, nie mam tej opcji jedynie w operze. W ie i w okienkach np. explorera systemu, moge przewijac zawartosc stron przy uzyciu taczpada... Zainstalowalem nowy sterownik ze strony Synaptics'a, sadzilem ze to pomoze. Dópa. Nadal w operze, i tylko w operze, nie oge przewijac zawartosci stron. Dziwne...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zrobiło się po Windows Update i działa w IE, a w Operze już nie... Skąd my to znamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) Ale kombinacji na to nie znamy poki co:)?

 

Pamietam jak ponad 2 godziny siedzialem przy konfigurowaniu komputera na ktorym pracuje:) Zniknal mi naped cd z explorera i za cholere nie szlo go przywrocic:) Nawet posta o tym strzelilem na forum:)

Ale wreszcie znalazlem drania:P

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazłeś ?? Mi jak czasami zniknie napęd to biorę w menedżerze urządzeń "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" i najczęśniej znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie znalazłeś ?? mi jak czasami zniknie napęd to biąrę w menaderze urz ądzeń skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu i najczęśniej znajduje

To nic nie pomoglo. Rozwiazanie ktore znalazlem, i o ktorym pisze tutaj dotyczy chyba tylko konkretnego modelu laptopa na ktorym pracuje.

W linku znajdziesz szczegolowe rozwiazanie, ty powiem tylko ze musialem grzebac w rejestrze.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartoby updatowac topik bo czesc linkow niestety juz nie działajet:( a i podklejenie tematu wydaje mi sie nienajgorszym pomyslem. Co chwila przeciez pojawiaja sie nowe posty dotyczace problemow, pytan dot.opery na ktore nozna tutaj znalezc rozwiazanie. Ja tez popelnilem posta pytajacego o zachowanie ustawien opery i przeniesienie wszystkiego na nowa instalke, tylko dlatego ze nie moglem znalez tego topiku a przeciez odpowiedz na pytanie, jest tutaj... jak i na pare innych zadanych w tym dziale.

Moze wiec znajdzie sie jakas dobra duszyczka w postaci moderatora/ki(...:)) i przyglutuje topik...:)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Very thx za przyglutowanie:P

A teraz przyznac sie, kto to?:D

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...